Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zaciekły krytyk Putina Aleksiej Nawalny wysłany do więziennego szpitala „bliskiego śmierci”

Lider rosyjskiej opozycji Aleksiej Nawalny, który jest w trzecim tygodniu prof strajk głodowy Kiedy był za kratkami, został jeszcze przeniesiony do szpitala w innym więzieniu Jego lekarz powiedział, że może być bliski śmierciW poniedziałek powiedział jego prawnik.

Po wizycie u polityka w poniedziałek po południu (czasu lokalnego) prawnik Aleksiej Lipzer powiedział, że w niedzielę Nawalny został przeniesiony z kolonii karnej na wschód od Moskwy do szpitala więziennego we Władimirze, mieście położonym 180 km na wschód od stolicy Rosji.

Lider rosyjskiej opozycji Aleksiej Nawalny, który wkroczył w trzeci tydzień strajku głodowego, zostanie przyjęty do szpitala w innym więzieniu.

Alexander Zimlyianchenko / AP

Lider rosyjskiej opozycji Aleksiej Nawalny, który wkroczył w trzeci tydzień strajku głodowego, zostanie przyjęty do szpitala w innym więzieniu.

Wczoraj był naprawdę chory … ze względu na wyniki badań i ogólny stan zdrowia postanowiono przenieść go tutaj. „Wieczorem znacznie się pogorszył” – powiedział Lebzer. Adwokat dodał, że o ile Nawalny był w stanie aby się z nim spotkać, kontynuował strajk głodowy i „ogólnie” jego spojrzenie wskazuje, że jest naprawdę chory ”.

Decyzja o przeniesieniu Nawalnego została przekazana przez FSIN dopiero w poniedziałek rano (czasu lokalnego), a wydane przez niego oświadczenie mówiło, że zgodził się na terapię witaminową.

Czytaj więcej:
* Aleksiej Nawalny, lekarz: Krytyk Putina może w każdej chwili umrzeć
* Putin podpisuje ustawę zezwalającą mu na kolejne dwie kadencje jako przywódcy Rosji
* Rosjanin Aleksiej Nawalny ogłasza rozpoczęcie strajku głodowego w więzieniu
* Moskiewski sąd odrzuca apelację lidera opozycji Nawalnego o skazanie na więzienie
* Krytyk Putina Aleksiej Nawalny został uwięziony w Moskwie pomimo protestów w całej Rosji

Lipzer powiedział, że nie miał wystarczająco dużo czasu ze swoim klientem, aby to potwierdzić: „Szukali go przed naszym spotkaniem dłużej niż my. Był z tego powodu zły. Nie mogliśmy więc rozmawiać o niczym innym, jak tylko o tym, co się z nim stało.”

READ  Czego można się spodziewać w ciągu pierwszych 100 dni nowego rządu Fidżi

W oświadczeniu Służby Więziennej stwierdzono, że stan Nawalnego był „zadowalający”. Ale lekarz lidera opozycji Jarosława Ashechmina powiedział w niedzielę, że wyniki badań dostarczonych przez rodzinę pokazują Navalny zawiera mocno wysoki poziom potasu, Co może powodować zatrzymanie akcji serca, a także podwyższony poziom kreatyniny wskazujący na upośledzoną czynność nerek.

„Nasz pacjent może umrzeć w każdej chwili” – powiedział w poście na Facebooku.

Doniesienia o jego szybko pogarszającym się stanie zdrowia wywołały międzynarodowe oburzenie i wezwały rosyjskie władze do udzielenia odpowiedniej pomocy medycznej Nawalnemu, który jest zagorzałym przeciwnikiem Rosji, Władimirem Putinem. W ślad za tymi wiadomościami ministrowie spraw zagranicznych Unii Europejskiej oceniali strategię bloku wobec Rosji.

Kolonia karna, w której mieści się szpital dla skazanych, znajdująca się we Władimirze, mieście położonym 180 kilometrów na wschód od Moskwy.

Daniel Cozen / AP

Kolonia karna, w której mieści się szpital dla skazanych, znajdująca się we Władimirze, mieście położonym 180 kilometrów na wschód od Moskwy.

Sekretarz prasowy Białego Domu USA wezwał Jane Saki do uwolnienia i „należy traktować go po ludzku”, dodając, że doradca ds. Bezpieczeństwa narodowego USA Jake Sullivan omówił sprawę Nawalnego z szefem Rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa Nikołajem Patruszewem.

Dodała: „To, co dzieje się z p. Nawalnym znajdującym się pod nadzorem rządu rosyjskiego, jest obowiązkiem rządu rosyjskiego, a społeczność międzynarodowa pociągnie go do odpowiedzialności”.

Navalny był Schwytany w styczniu na nim Wracam z NiemiecGdzie spędził pięć miesięcy dochodząc do zdrowia po chorobie Zatrucie gazem paraliżującym obwinia Kreml Oskarżenie odrzucone przez rosyjskich urzędników.

Wysadził jego aresztowanie Masowe protesty w całej Rosji, Największe wyzwanie ostatnich lat. Wkrótce potem sąd nakazał mu odbyć 2,5 roku więzienia za skazanie za malwersację w 2014 r., Które Europejski Trybunał Praw Człowieka uznał za „wyraźnie arbitralne i nierozsądne”.

Nawalny prof strajk głodowy Protestując przeciwko odmowie pozwolenia swoim lekarzom na wizytę, gdy zaczął cierpieć na silny ból pleców i utratę czucia w nogach. Służba Więzienna powiedziała, że ​​Navalny otrzymuje wszelką potrzebną pomoc medyczną.

READ  W ankiecie ujawniono, czego najbardziej żałują z podróży osoby po 70. roku życia

W odpowiedzi na niepokojące wieści o stanie zdrowia Nawalnego, jego zespół wezwał w czwartek do ogólnokrajowego marszu, tego samego dnia, w którym Putin ma wygłosić coroczne orędzie o stanie państwa. Według strony internetowej poświęconej protestom, demonstracje zaplanowano w 77 rosyjskich miastach.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w oświadczeniu wezwało Rosjan do nieuczestniczenia w niedozwolonych zgromadzeniach, powołując się na to Korona wirus Ryzyko i twierdzenie, że niektórzy uczestnicy o „destrukcyjnych umysłach” mogą wywołać niepokój. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział, że policja potraktuje nieautoryzowane protesty jako nielegalne. W przeszłości siły bezpieczeństwa siłą rozpraszały demonstracje.

Ministrowie spraw zagranicznych Unii Europejskiej ocenili strategię bloku wobec Rosji po wzmocnieniu militarnym na granicach Ukrainy oraz w obliczu złego stanu zdrowia uwięzionego lidera opozycji Aleksieja Nawalnego.

Francois Walschaerts / AP

Ministrowie spraw zagranicznych Unii Europejskiej ocenili strategię bloku wobec Rosji po wzmocnieniu militarnym na granicach Ukrainy oraz w obliczu złego stanu zdrowia uwięzionego lidera opozycji Aleksieja Nawalnego.

Rzeczywiście, władze rosyjskie podniosły represje wobec sojuszników i zwolenników Nawalnego na nowy poziom. W zeszłym tygodniu moskiewska prokuratura zwróciła się do sądu o zaklasyfikowanie ich jako ugrupowań ekstremistycznych, Fundacji Antykorupcyjnej Nawalny i jego sieci biur regionalnych.

Zwolennicy praw człowieka twierdzą, że gdyby tak się stało, zarówno fundacja, jak i biura regionalne zostałyby zakazane, co utrudniłoby ich działalność, a ci, którzy pracowali dla jednego z nich, mogliby zostać postawieni w stan oskarżenia. Przekazywanie pieniędzy grupom – co tysiące Rosjan regularnie robiło w ostatnich latach – również byłoby przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności.

Na razie wielu sojuszników Nawalnego odrzuciło przeniesienie go do szpitala więziennego jako niewystarczające. Iwan Żdanow, szef Fundacji Antykorupcyjnej, napisał w tweecie, że transfer wiezie Navalnego do „innej torturowanej kolonii, tylko z dużą placówką szpitalną, do której przewożeni są ciężko chorzy pacjenci”.

Moskiewski Sąd Miejski Lider rosyjskiej opozycji Aleksiej Nawalny stoi w klatce podczas rozprawy na wniosek rosyjskiej Służby Więziennej o zamianę zawieszonego wyroku Navalnego z wyroku skazującego z 2014 roku na rzeczywistą karę pozbawienia wolności w Sądzie Miejskim w Moskwie, Rosja, 2 lutego .

Moskiewski Sąd Miejski / AP

Moskiewski Sąd Miejski Lider rosyjskiej opozycji Aleksiej Nawalny stoi w klatce podczas rozprawy na wniosek rosyjskiej Służby Więziennej o zamianę zawieszonego wyroku Navalnego z wyroku skazującego z 2014 roku na rzeczywistą karę pozbawienia wolności w Sądzie Miejskim w Moskwie, Rosja, 2 lutego .

Anastasia Vasilieva, prezes Stowarzyszenia Lekarzy wspieranego przez Nawalny, a także jego osobisty lekarz, zauważyła, że ​​„to nie był szpital, w którym można było postawić diagnozę i (mógłby) przepisać leczenie jego choroby”, ale raczej „więzienie, w którym jest gruźlica leczony.”

READ  Koronawirus, Covid 19: Wszystkie ręce na pokład, gdy Fidżi przygotowuje się na najgorsze podczas wybuchu epidemii

Ponownie wezwała więzienie, aby pozwolili jej i innym lekarzom na spotkanie z nim, ale Lebzer powiedział, że funkcjonariusze więzienni powiedzieli Nawalnemu, że nie będzie mógł odwiedzać „cywilnych” lekarzy.

Od zeszłego miesiąca polityk odbywa karę w kolonii karnej, która słynie z trudnych warunków.

Nawalny skarżył się, że został pozbawiony snu, ponieważ strażnicy sprawdzali go co godzinę w nocy i twierdzili, że w ciągu kilku tygodni po przewiezieniu do kolonii wystąpił silny ból pleców i drętwienie nóg. Funkcjonariusze więzienni odrzucili jego prośby o wizytę u niezależnego „cywilnego” lekarza, a on zaczął Strajk głodowy 31 marca.

W satyrycznym komunikacie z więzienia w zeszłym tygodniu, Nawalny powiedział, że władze zagroziły, że siłą nakarmią go „rychłym”, używając „wiązanej marynarki i innych przyjemności”.

Francuska gazeta świat W piątek opublikowałem list do Putina podpisany przez dziesiątki postaci kultury – w tym książkę Salman Rushdie Piosenkarka Mario Vargas Llosa Patti Smith i aktorzy Benedict Cumberbatch I Christine Scott Thomas – namawia go, aby zapewnił Navalemu dostęp do odpowiedniej opieki medycznej.

We wtorek Komisarz Rady Europy ds. Praw Człowieka Dunia Mijatovi powtórzyła swoje wezwania do uwolnienia Nawalnego i „pełnego dostępu do opieki medycznej w świetle poważnego pogorszenia się jego stanu zdrowia”.