Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Piłka nożna: Prince William składa rzadkie oświadczenie, ponieważ UEFA rozważa zakazanie graczom Premier League uczestnictwa w Mistrzostwach Świata w Euro 2020

Piłka nożna: Prince William składa rzadkie oświadczenie, ponieważ UEFA rozważa zakazanie graczom Premier League uczestnictwa w Mistrzostwach Świata w Euro 2020

„To jest wyrzeczenie się Twojego klubu” – surowe słowa Gary’ego Neville’a skierowane do sześciu klubów związanych z przerwą w Premier League. Wideo / Sky Sports

Książę William złożył rzadkie publiczne oświadczenie sprzeciwiające się propozycji Premier League, która wstrząsnęła europejskim futbolem.

12 klubów z Anglii, Hiszpanii i Włoch zapisało się do Premier League i pozostawiło trzy kolejne lokalizacje otwarte dla założycieli, którzy otrzymają stałe miejsca w rozgrywkach. Obejmuje sześć drużyn z Anglii – Manchester United, Manchester City, Liverpool, Chelsea, Arsenal i Tottenham.

Książę Cambridge, obecny prezydent FA, wydał oświadczenie w mediach społecznościowych, mówiąc, że podziela obawy fanów.

Widoczne były banery protestujące przeciwko powstaniu europejskiej Premier League poza Anfield w Liverpoolu.  Zdjęcie / AP
Widoczne były banery protestujące przeciwko powstaniu europejskiej Premier League poza Anfield w Liverpoolu. Zdjęcie / AP

Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, musimy chronić całą społeczność piłkarską – od najwyższego szczebla po zwykłych graczy – a wartości współzawodnictwa i uczciwości leżą u ich podstaw.

„Dzielę się z fanami ich obawami dotyczącymi proponowanej Premier League i szkód, jakie może ona spowodować w naszej ulubionej grze” – powiedział na Twitterze.

Tymczasem prezydent UEFA Alexander Ceferin powiedział dziś, że zawodnicy 12 klubów, które utworzyły swoją Super Ligę, mogą zostać wykluczeni z tegorocznych mistrzostw Europy i przyszłorocznych mistrzostw świata.

Ceferin pokazał swoje poczucie gniewu i zdrady ze strony liderów niektórych bogatych europejskich klubów, kiedy mówił o „Wężach” i życzył sobie, aby UEFA zakazała klubom i zawodnikom Premier League „tak szybko, jak to możliwe” ze wszystkich jego rozgrywek.

Nie jest jasne, czy prawnicy UEFA będą go rekomendować – półfinały Ligi Mistrzów i Ligi Europy rozpoczną się w przyszłym tygodniu, a Euro 2020 od czerwca.

READ  Protest w Sydney przeciwko blokadzie: „straszne” – koń policyjny uderzony przez protestującego

Czytaj więcej:
Co oznacza nowa Premier League dla angielskiej i europejskiej piłki nożnej

Ceferin zabrał głos po posiedzeniu komitetu wykonawczego UEFA i powiedział, że niektóre „oceny prawne” rozpoczną się we wtorek rano. Spotkanie odbyło się zaledwie kilka godzin po tym, jak kluby angielskie, włoskie i hiszpańskie ogłosiły projekt Premier League, który grozi podziałem historycznej struktury europejskiej piłki nożnej.

Ceferin ostrzegał wcześniej: „Nie będą w stanie reprezentować swoich drużyn narodowych w żadnym meczu”. „UEFA i świat piłki nożnej są zjednoczeni przeciwko haniebnej propozycji samoobsługi, którą widzieliśmy w ciągu ostatnich 24 godzin od kilku wybranych klubów w Europie, napędzanych przede wszystkim chciwością”.

55 federacji członkowskich UEFA spotyka się we wtorek na dorocznym spotkaniu, w tym 24 kraje, które grają w Euro 2020.

Trzech z 12 rebeliantów – Chelsea, Manchester City i Real Madryt – zagra w półfinale Ligi Mistrzów w przyszłym tygodniu. Dwie kolejne, Manchester United i Arsenal, są w półfinale Ligi Europy.

Fani palą replikę koszulki Liverpoolu poza Elland Road, protestując przeciwko decyzji Liverpoolu o umieszczeniu wśród klubów próbujących utworzyć nową Ligę Europejską.  Zdjęcie / AP
Fani palą replikę koszulki Liverpoolu poza Elland Road, protestując przeciwko decyzji Liverpoolu o umieszczeniu wśród klubów próbujących utworzyć nową Ligę Europejską. Zdjęcie / AP

Wcześniej dwunastu planujących uruchomienie separatystycznej Premier League powiedziało przywódcom FIFA i UEFA, że rozpoczęli działania prawne mające na celu odparcie groźby zablokowania rywalizacji.

Grupa wysłała wiadomość do Ceferina i prezydenta FIFA Gianniego Infantino, mówiąc, że Premier League została już zabezpieczona 4 miliardami euro (5,5 miliarda dolarów) w postaci finansowania z amerykańskiego banku JP Morgan Chase.

Obecnie zespoły muszą co roku kwalifikować się do Ligi Mistrzów w swoich ligach krajowych, ale Premier League będzie rezerwować 15 miejsc w każdym sezonie dla członków założycieli. To sejsmiczne posunięcie ma na celu częściową zmianę sportu przez właścicieli Arsenalu, Liverpoolu i Manchesteru United, którzy również prowadzą franczyzy w zamkniętych ligach amerykańskich – model, który próbują odtworzyć w Europie.

UEFA ostrzegła kluby Premier League, w tym Barcelonę i Juventus, że zostaną podjęte przeciwko nim kroki prawne i oświadczyła, że ​​zostaną one również wykluczone z bieżących rozgrywek krajowych, takich jak liga hiszpańska i angielska Premier League.

READ  Jak może dojść do konfliktu zbrojnego na Ukrainie, kiedy rozmowy między Rosją a Zachodem zawodzą?

Kluby Premier League napisały do ​​Infantino i Ceferin w liście otrzymanym przez The Associated Press.

„Jednak pańskie oficjalne oświadczenie zmusza nas do podjęcia środków ostrożności, aby zabezpieczyć się przed taką reakcją, która nie tylko zagroziłaby zobowiązaniu do finansowania w ramach dotacji, ale w zasadzie byłaby nielegalna. Z tego powodu SLCo (Super League Company) złożył wniosek przed właściwymi sądami w celu zapewnienia sprawnego zorganizowania i przebiegu zawodów zgodnie z obowiązującym prawem.

Prince William jest fanem piłki nożnej i kibicem Aston Villa.  Na zdjęciu z synem George'em w meczu Premier League pomiędzy Norwich City a Aston Villą 5 października 2019 r. Zdjęcie / Getty
Prince William jest fanem piłki nożnej i kibicem Aston Villa. Na zdjęciu z synem George’em w meczu Premier League pomiędzy Norwich City a Aston Villą 5 października 2019 r. Zdjęcie / Getty

Sądy nie są nazwane.

„Naszym obowiązkiem, jako członków Rady Dyrektorów SLCo, jest zapewnienie podjęcia wszelkich rozsądnych środków w celu ochrony interesów konkursu i naszych interesariuszy, biorąc pod uwagę nieodwracalne szkody, jakie możemy ponieść z jakiegokolwiek powodu, aby nam odmówić. możliwość szybkiego zorganizowania konkursu i dystrybucji środków z grantu ”. Śledź przemówienie Premier League.

Premier League zamierza rozpocząć 20-drużynowe zawody z 15 członkami założycielami, ale obecnie bierze w nich udział tylko 12. Pozostali to Liverpool i Tottenham z Anglii, Atletico Madryt z Hiszpanii oraz AC Milan i Inter Mediolan z Włoch.

Podział został zapoczątkowany w czasie, gdy UEFA wierzyła, że ​​osiągnęła porozumienie w sprawie rozszerzenia Ligi Mistrzów UEFA od 2024 r. Teraz ci sami urzędnicy, którzy poparli plany, zdecydowali się kontynuować samodzielnie, twierdząc, że obecne rozgrywki mogą pozostać – chociaż od utrata najbardziej utytułowanej drużyny, w tym Realu Madryt, 13-krotnego mistrza Europy i sześciokrotnego zwycięzcy Liverpoolu.

Europejski Związek Piłki Nożnej (UEFA) zgodził się w poniedziałek pośród niepokojów zaproponować nową formułę.

Umowa została wynegocjowana z 246-osobowym Europejskim Stowarzyszeniem Klubów. Lider klubu Juventusu, Andrea Agnelli, z dnia na dzień zrezygnował z komitetu wykonawczego UEFA.

„Być może największym rozczarowaniem w historii” – powiedział Ceferin o Agnelli, który został ojcem chrzestnym jego młodej córki. „Nigdy nie widziałem, żeby ktoś kłamał tyle razy i tak wytrwale jak on.

READ  Fidżi Maritime Rescue, Decapitation Claims: wzywa marynarkę wojenną na poszukiwanie zaginionej załogi rybackiej

„Teraz wiem, kim on jest. Kto jest uczciwy. Kto kocha piłkę nożną.”

W przesłaniu do prezydentów FIFA i UEFA kluby Premier League stwierdziły, że ich rozgrywki mogą również rozgrywać się obok krajowych lig i pucharów.

Powiedzieli: „Nie dążymy do zastąpienia Ligi Mistrzów Europy czy Ligi Europejskiej, ale konkurujemy z tymi turniejami i jesteśmy po ich stronie”.

Co mówią gracze

„Wierzę w ulepszanie Ligi Mistrzów, ale nie w to, że bogaci kradną to, co zrobili ludzie, a to nic innego jak najpiękniejszy sport na świecie”. – Pomocnik Paris Saint-Germain Ander Herrera.

„To chciwe i bezwzględne posunięcie oznaczałoby katastrofę dla naszych ludzi, kobiecej piłki nożnej i szerszej społeczności piłkarskiej, aby służyć interesariuszom, którzy już dawno przestali dbać o swoich fanów i całkowicie zlekceważyli sportowe zasługi. Były napastnik Portugalii Luis Figo, Który wcześniej grał w proponowanych klubach Premier League, takich jak Barcelona, ​​Real Madryt i Inter Mediolan.

„Dzieci dorastają, marząc o zwycięstwie w Pucharze Świata i Lidze Mistrzów – nie w żadnej Superlidze”. – Pomocnik Fenerbahce Mesut Ozil, Który wcześniej grał dla Arsenalu w proponowanej Premier League.

„Ten projekt jest obrzydliwy i niesprawiedliwy. Jestem rozczarowany widząc w nim kluby, które reprezentowałem. Walcz z tym!” – Lukas Podolski, napastnik Antalya Sport, Który wcześniej grał w sugerowanych klubach Premier League Arsenal i Inter Mediolan.

„Nikt nie myśli o szerszej perspektywie, tylko o stronie finansowej. Nadal uważam, że możemy rozwiązać tę nieprzyjemną sytuację”. – Zenit St Petersburg Obrońca Diane Lovren, Który wcześniej grał w Liverpoolu w proponowanej Premier League.