Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Główna wyspa Vanuatu przestała podróżować za granicę po tym, jak zwłoki zostały wyrzucone na brzeg wirusem Covid-19

Wszystkie loty wychodzące z głównej wyspy Vanuatu, Efate, zostały zawieszone na trzy dni po potwierdzeniu sprawy Covid-19 w poniedziałek.  (Zdjęcie w pliku)

Dostarczone

Wszystkie loty wychodzące z głównej wyspy Vanuatu, Efate, zostały zawieszone na trzy dni po potwierdzeniu sprawy Covid-19 w poniedziałek. (Zdjęcie w pliku)

Ta historia została pierwotnie opublikowana RNZ.co.nz Został opublikowany za zgodą.

Wszystkie loty wychodzące z głównej wyspy Vanuatu, Efate, zostały zawieszone na trzy dni po potwierdzeniu Covid-19 Sprawa w poniedziałek.

Pozytywny przypadek dotyczy niedawnego filipińskiego rybaka, którego ciało zostało porwane na plaży w pobliżu stolicy, Port Vila, tydzień temu, zanim przewieziono je do lokalnej kostnicy.

Po odkryciu ciała w zeszłym tygodniu władze Vanuatu zajęły tankowiec pływający pod banderą Wielkiej Brytanii w trakcie śledztwa w sprawie śmierci.

Czytaj więcej:
* Covid-19: Nowa Zelandia przekazująca szczepionki Pacyfikowi jest niezbędna, ponieważ tylko kilka przypadków może wymazać małe narody
* Wyspa, na której książę Filip był czczony jako bóstwo
* Vanuatu i Nowa Kaledonia otwierają bańkę podróżniczą

Premier Vanuatu Bob Logman ogłosił, że władze sanitarne potwierdziły pozytywny przypadek w szpitalu Port Vila Central Hospital.

Powiedział, że rząd wydał nakaz zakazujący wyjazdów za granicę z Evate na okres trzech dni, podczas gdy prowadzone były próby śledzenia kontaktów.

Logman zaapelował do opinii publicznej o dobrowolne poddanie się testowi na obecność wirusa w Villa Central.

Według dyrektora generalnego ds. Zdrowia w Vanuatu, Russella Tamaty, szpital ma wystarczającą liczbę zestawów testowych do dobrowolnych testów.

Gdy śledzenie kontaktów rozpoczęło się w poniedziałek, Tamata potwierdził, że 16 osób zostało poddanych kwarantannie w hotelu Ramada. Większość z nich to policjanci, którzy byli obecni na miejscu, kiedy ciało zostało znalezione na plaży Pangu w niedzielę 11 kwietnia.

Ryzyko transmisji przez społeczność jest minimalne, powiedział Tamata.

W międzyczasie Logman powiedział, że biznes będzie wyglądał jak zwykle, ale zaapelował do ludzi o przestrzeganie protokołów bezpieczeństwa Covid-19, takich jak dystans społeczny.

READ  Aktualizacja przypadku Covid-19: 9392 zakażeń społeczności, 9 zgonów

Zwłoki Filipińczyka pozostają w kostnicy Villa Central.

Vanuatu zgłosiło tylko trzy poprzednie przypadki Covid-19, wszystkie na granicy.

Ta historia została pierwotnie opublikowana RNZ.co.nz Został opublikowany za zgodą.