Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Szczyt klimatyczny w Biden jest dla rządu okazją do ujawnienia mocniejszego zobowiązania do ograniczenia emisji

Opinia: W najbliższy czwartek premier Jacinda Ardern ma pierwszą wielką okazję do wypełnienia swojego kluczowego zobowiązania politycznego. Generation Zero chce, aby premier ogłosił najlepszy na świecie cel ograniczenia emisji, dołączając do urzędującego prezydenta USA Joe Bidena. Szczyt klimatyczny przywódców Dnia Ziemi.

Jak na przykład Strażnik ustawy o zerowej emisji dwutlenku węglaJako organizacja ponosimy odpowiedzialność za jej sukces i realizację. Dlatego wzywamy nasz rząd do zajęcia się historią niepowodzeń Nowej Zelandii w realizacji naszych międzynarodowych zobowiązań klimatycznych, a premier musi zacząć od przedstawienia najlepszego na świecie celu ograniczenia emisji.

Aby świętować Światowy Dzień Ziemi w ten czwartek, 22 kwietnia, prezydent Biden zaprosił 40 światowych przywódców – W tym nasz premier – Wirtualny szczyt poświęcony kryzysowi klimatycznemu. Biden obiecał, że przed szczytem Stany Zjednoczone ogłosiłyby „ambitny cel emisji do 2030 r.” I aktywnie zachęca Nową Zelandię. Aby osiągnąć nasz cel, jakim jest redukcja emisji.

Czytaj więcej:
* Nowa Zelandia musi złożyć ostrzejsze zobowiązanie klimatyczne do niezależnego raportu ONZ
* Dlaczego cele Komisji ds. Zmian Klimatu są tak słabe
* Dzień Ziemi polega na budowaniu świadomości i prowadzeniu rozmowy

Nasz obecny cel w zakresie redukcji emisji zakłada, że ​​do 2030 r. Roczne emisje będą o 30% niższe od poziomów z 2005 r. Wielka Brytania będzie o 68% poniżej poziomów z 1990 r. Do 2030 r. Dla porównania, naszym celem jest 11 procent poniżej poziomów z 1990 roku.

Generation Zero wierzy, że rząd jest winien Nowozelandczykom pracę nad wyższymi celami i upewnienie się, że nasze redukcje emisji odzwierciedlają naszą miłość do naszego środowiska i naszą dumę z bycia w czołówce zmian. Mamy być czystą i zieloną Nową Zelandią!

Jednak nasze ambicje są przyćmione przez naszą dawną potęgę kolonialną, ujawniając niefortunny fakt, że Nowa Zelandia Skróć dużo Z Międzynarodowe wysiłki I prawo międzynarodowe dotyczące Naszym celem jest redukcja emisji.

READ  Łagodna infekcja Covid może prowadzić do „ważnych” zmian w mózgu

Kilka międzynarodowych grup monitoruje wyniki Nowej Zelandii w odniesieniu do naszych międzynarodowych zobowiązań i opublikowało publiczne raporty wyjaśniające, w jaki sposób planujemy zmniejszyć emisje Skracać. Climate Analytics i New Climate Institute klasyfikują nasz obecny cel redukcji emisji jako „niewystarczający” w Śledzenie działań klimatycznych.

Rząd premier Jacindy Ardern uchwalił ustawę o zerowej emisji dwutlenku węgla w listopadzie 2019 r. (Zdjęcie archiwalne)

Getty Images

Rząd premier Jacindy Ardern uchwalił ustawę o zerowej emisji dwutlenku węgla w listopadzie 2019 r. (Zdjęcie archiwalne)

W lutym 2021 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych opublikowała raport na temat Zaktualizuj globalne plany redukcji emisji Został przedłożony przez 75 krajów, z których wszystkie podjęły kroki w celu zmniejszenia emisji za ich pośrednictwem Najpotężniejsze zaktualizowane cele.

Do początku 2020 r. Ponad 100 krajów zobowiązało się do wzmocnienia celów w zakresie redukcji emisji przed listopadowym posiedzeniem ONZ w celu ich przeglądu Zobowiązania do redukcji emisji zawarte w Porozumieniu paryskim (Określane jako „wpłaty ustalane na szczeblu krajowym” lub składki ustalane na szczeblu krajowym). Nowa Zelandia nie była jednym z tych krajów.

Ale jest jeszcze czas, aby rząd Nowej Zelandii opracował lepsze wkłady krajowe. Przedkładając Generation Zero najnowszą wersję porad Komitetu ds. Zmian Klimatu, poprosiliśmy o ambitną nową liczbę, aby zaktualizować wymagane NDC do listopada. Jest to decyzja polityczna godna ważnego wydarzenia politycznego, takiego jak specjalne zaproszenie prezydenta Stanów Zjednoczonych na Światowy Dzień Ziemi w ten czwartek.

Jeśli chcesz coś z tym zrobić, Znajdź swojego adwokata Wyślij go e-mailem, aby powiedzieć, że chcesz osiągnąć wyraźny cel w zakresie redukcji emisji. Znalazles Jacinda Ardern w mediach społecznościowych I Oznacz to Przed szczytem Dnia Ziemi w czwartek.

Poproś o co najmniej lepszy cel z Wielkiej Brytanii. Redukcja o co najmniej 69 procent poniżej poziomów z 1990 roku do 2030 roku. Wzywamy, aby naprawdę chcieć jak najlepszego celu redukcji emisji na świecie.

READ  Moskwa mówi, że mobilizacja dla wojny na Ukrainę się skończyła

Światowy Dzień Ziemi przypomina, że ​​trzeba obchodzić Ziemię, doceniać jej życiodajne zdolności i zająć się jej stanem. Wraz z nowym, zdecydowanym ogłoszeniem celu w zakresie emisji NDC, będziemy świętować zapewnienie większej liczby dni na Ziemi jako planety nadającej się do zamieszkania dla całej ludzkości, jednocześnie przywracając naszą dumę narodową w erze bez broni jądrowej poprzez ochronę naszego środowiska.

Alison Anitawaro Cole, Grace Cowley, Adam Curry, Genevieve Davidson, Becca Gillette, Devon Judd, Scott Brockerley i Pranaya Thacker są członkami Generation Zero, organizacji klimatycznej kierowanej przez młodzież, która stara się uczynić Nową Zelandię wolną od dwutlenku węgla.