Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wyeliminowana Beta Jos Sowakula trzyma się swoich nadziei na Mistrzostwa Świata pomimo francuskiego ruchu

Wyeliminowana Beta Jos Sowakula trzyma się swoich nadziei na Mistrzostwa Świata pomimo francuskiego ruchu

Pita Jos Soakola dwukrotnie grał dla All Blacks w 2022 roku, a teraz podpisał kontrakt z francuskim klubem Clermont.

Marty Melville/Photosport

Pita Jos Soakola dwukrotnie grał dla All Blacks w 2022 roku, a teraz podpisał kontrakt z francuskim klubem Clermont.

Wszyscy czarni zostali wyeliminowani przez Beta Gus Swakula Nie traci nadziei na występ na mundialu w przyszłym roku, mimo braku odzewu ze strony wybranych i podpisania kontraktu z francuskim klubem Clermont.

Top 14 ogłosiło we wtorek (czasu nowozelandzkiego), że 28-latek zwiąże się z nimi dwuletnią umową przed sezonem 2023-24, z opcją trzeciego roku.

Po podpisaniu kontraktu z New Zealand Rugby do 2023 roku, przegrany napastnik zagra w przyszłorocznym Pacific Super Rugby z Chiefs, a następnie uda się do Claremont albo po sezonie NPC z Taranaki, albo po Pucharze Świata z All Blacks.

Ale szanse na to drugie wydają się teraz odległe, po Sawakuli Dziwnie wypadł z łask trenerów All Blacks, tak bardzo, że nie mógł nawet urządzić imprezy koncertowej All Blacks XV pod koniec sezonu.

Czytaj więcej:
* Czarne Paprocie przygotowują się do największej publicznej uroczystości w Parlamencie od czasu zdobycia Pucharu Świata w Rugby
* Champion Crusaders po raz kolejny zostali najlepszą drużyną sportową Australii
* Sonny Bill Williams jedzie na Mistrzostwa Świata, by wesprzeć Maroko przeciwko Francji

Mężczyzna jest jednym z najsilniejszych zawodników ostatnich dwóch sezonów Który opuścił Fidżi w 2016 roku, aby dołączyć do Akademii Taranaki i realizować swoje marzenia o rugby byłem Został należycie nagrodzony powołaniem do All Blacks na lipcową serię przeciwko Irlandii.

Jednak po zaledwie 29 minutach w czarnej koszulce, w otwierającym sezon zwycięstwie w Auckland, gdzie również zdobył przyłożenie, i porażce w Dunedin w następnym tygodniu, nie dostał kolejnej szansy.

rzeczy Rozumie, że po części było to spowodowane drobnym przewinieniem poza boiskiem, a powrót Shannona Frizzella do formy, a potem zmiana trenera ofensywnych (Johna Plumtree zastąpił Jason Ryan) nie pomógł jego sprawie.

READ  NRL All Stars 2024, Isaac Luke, Maori All Stars, Adam Blair, Souths Logan Magpies, George Luke,

Duet Crusaders, Ethan Blackadder i Colin Grace, wrócili po kontuzjach w przyszłym roku, aby podnieść akcje o krok dalej, a napis pojawił się często na ścianie dla Soakuli, który rozmawiając z mediami we wtorek, zasugerował, że nie brakuje mu zagranicznych ofert patrzeć, jak zaczął jego agent. Wyszukiwanie w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Mimo to Sowakula podkreślił, że nawet jeśli zdobędzie jeszcze kilka występów w testach w 2022 roku, prawdopodobnie i tak pojedzie w przyszłym roku.

Kai Schwerer / Rzeczy

The Black Ferns powiedzieli „Dziękuję Aotearoa” po wygraniu Pucharu Świata w Rugby. Kibice z Christchurch wyszli licznie, by świętować razem z zawodnikami.

Powiedział o wyjątkowej umowie, w której jego partner – Blues i 22-Test Black Fern Toka Natua, którego ostatni test odbył się w 2019 roku – dołączą do kobiecej strony Clermont.

„Wziąłem to tylko dlatego, że była tam również kobieca drużyna, więc gralibyśmy w tej samej drużynie i byłoby to dla nas wspaniałe doświadczenie”.

Lukratywny francuski krajobraz pozostaje popularnym celem dla graczy Kiwi, wraz z innymi All Blacks Carla Twinkoffa i Jerzego Most Obaj dołączyli do Montpellier w tym roku.

Trenowany przez byłego szefa i All Blacks Lucy, Jono Gibbsa, Claremont szuka zastępstwa dla innego byłego szefa w postaci 34-letniego Fritza Lee, któremu kończy się kontrakt.

Ale nie żałując tego, jak doszło do jego nagłego wzlotu i upadku, Sowakula upierał się, że jest „wystarczająco zadowolony” ze swojego występu w dwóch testach i że nie ma skrupułów, że nie dostanie więcej szans w tym roku lub brak informacji zwrotnych o tym, co mógł zrobić, żeby wymusić powrót.

– Nie, raczej nie – powiedział. „Myślę, że to wszystko jest częścią tego, eh, nie jestem w zespole. Nie czuję się zawiedziony ani nic takiego.

READ  Rugby: Taniela Moa of the Blues i Tonga umiera w wieku 36 lat

– Czuję się z nią dobrze.

Zamiast tego Sowakula powiedział, że to trenerzy z Chiefs, z którymi wrócił w tym miesiącu na trening przedsezonowy, byli na uchu, aby przygotować go do kolejnego dużego ataku.

„Po prostu powiedzieli mi, żebym dalej ciężko pracował i starał się wrócić w następnym sezonie i grać w mój najlepszy futbol.

„Wciąż czekam na mundial.

„[I’ve got to] Może po prostu wzniosłem swoją grę na inny poziom. To mój ostatni sezon dla mnie, po prostu przychodzę na mój pierwszy mecz, to wszystko.

Po trzyletnim wycofaniu się z ostatniego meczu testowego dla All Blacks, Sowakula mógłby zamiast tego reprezentować Fidżi na poziomie testowym i może skupić się na grze z nimi na Mistrzostwach Świata 2027 w Australii.

„Prawdopodobnie”, powiedział, rozważając możliwość gry w swoim kraju urodzenia w przyszłości. Zobaczymy przez następne trzy lata. Mam nadzieję, że nogi nadal wiszą, a płuca”.