Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wyeliminowana Beta Jos Sowakula trzyma się swoich nadziei na Mistrzostwa Świata pomimo francuskiego ruchu

Pita Jos Soakola dwukrotnie grał dla All Blacks w 2022 roku, a teraz podpisał kontrakt z francuskim klubem Clermont.

Marty Melville/Photosport

Pita Jos Soakola dwukrotnie grał dla All Blacks w 2022 roku, a teraz podpisał kontrakt z francuskim klubem Clermont.

Wszyscy czarni zostali wyeliminowani przez Beta Gus Swakula Nie traci nadziei na występ na mundialu w przyszłym roku, mimo braku odzewu ze strony wybranych i podpisania kontraktu z francuskim klubem Clermont.

Top 14 ogłosiło we wtorek (czasu nowozelandzkiego), że 28-latek zwiąże się z nimi dwuletnią umową przed sezonem 2023-24, z opcją trzeciego roku.

Po podpisaniu kontraktu z New Zealand Rugby do 2023 roku, przegrany napastnik zagra w przyszłorocznym Pacific Super Rugby z Chiefs, a następnie uda się do Claremont albo po sezonie NPC z Taranaki, albo po Pucharze Świata z All Blacks.

Ale szanse na to drugie wydają się teraz odległe, po Sawakuli Dziwnie wypadł z łask trenerów All Blacks, tak bardzo, że nie mógł nawet urządzić imprezy koncertowej All Blacks XV pod koniec sezonu.

Czytaj więcej:
* Czarne Paprocie przygotowują się do największej publicznej uroczystości w Parlamencie od czasu zdobycia Pucharu Świata w Rugby
* Champion Crusaders po raz kolejny zostali najlepszą drużyną sportową Australii
* Sonny Bill Williams jedzie na Mistrzostwa Świata, by wesprzeć Maroko przeciwko Francji

Mężczyzna jest jednym z najsilniejszych zawodników ostatnich dwóch sezonów Który opuścił Fidżi w 2016 roku, aby dołączyć do Akademii Taranaki i realizować swoje marzenia o rugby byłem Został należycie nagrodzony powołaniem do All Blacks na lipcową serię przeciwko Irlandii.

Jednak po zaledwie 29 minutach w czarnej koszulce, w otwierającym sezon zwycięstwie w Auckland, gdzie również zdobył przyłożenie, i porażce w Dunedin w następnym tygodniu, nie dostał kolejnej szansy.

rzeczy Rozumie, że po części było to spowodowane drobnym przewinieniem poza boiskiem, a powrót Shannona Frizzella do formy, a potem zmiana trenera ofensywnych (Johna Plumtree zastąpił Jason Ryan) nie pomógł jego sprawie.

READ  Szef WVU stawia Big 12 w złej pozycji w CFP

Duet Crusaders, Ethan Blackadder i Colin Grace, wrócili po kontuzjach w przyszłym roku, aby podnieść akcje o krok dalej, a napis pojawił się często na ścianie dla Soakuli, który rozmawiając z mediami we wtorek, zasugerował, że nie brakuje mu zagranicznych ofert patrzeć, jak zaczął jego agent. Wyszukiwanie w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Mimo to Sowakula podkreślił, że nawet jeśli zdobędzie jeszcze kilka występów w testach w 2022 roku, prawdopodobnie i tak pojedzie w przyszłym roku.

Kai Schwerer / Rzeczy

The Black Ferns powiedzieli „Dziękuję Aotearoa” po wygraniu Pucharu Świata w Rugby. Kibice z Christchurch wyszli licznie, by świętować razem z zawodnikami.

Powiedział o wyjątkowej umowie, w której jego partner – Blues i 22-Test Black Fern Toka Natua, którego ostatni test odbył się w 2019 roku – dołączą do kobiecej strony Clermont.

„Wziąłem to tylko dlatego, że była tam również kobieca drużyna, więc gralibyśmy w tej samej drużynie i byłoby to dla nas wspaniałe doświadczenie”.

Lukratywny francuski krajobraz pozostaje popularnym celem dla graczy Kiwi, wraz z innymi All Blacks Carla Twinkoffa i Jerzego Most Obaj dołączyli do Montpellier w tym roku.

Trenowany przez byłego szefa i All Blacks Lucy, Jono Gibbsa, Claremont szuka zastępstwa dla innego byłego szefa w postaci 34-letniego Fritza Lee, któremu kończy się kontrakt.

Ale nie żałując tego, jak doszło do jego nagłego wzlotu i upadku, Sowakula upierał się, że jest „wystarczająco zadowolony” ze swojego występu w dwóch testach i że nie ma skrupułów, że nie dostanie więcej szans w tym roku lub brak informacji zwrotnych o tym, co mógł zrobić, żeby wymusić powrót.

– Nie, raczej nie – powiedział. „Myślę, że to wszystko jest częścią tego, eh, nie jestem w zespole. Nie czuję się zawiedziony ani nic takiego.

READ  Supersamochód Mustang testowany w Watkins Glen

– Czuję się z nią dobrze.

Zamiast tego Sowakula powiedział, że to trenerzy z Chiefs, z którymi wrócił w tym miesiącu na trening przedsezonowy, byli na uchu, aby przygotować go do kolejnego dużego ataku.

„Po prostu powiedzieli mi, żebym dalej ciężko pracował i starał się wrócić w następnym sezonie i grać w mój najlepszy futbol.

„Wciąż czekam na mundial.

„[I’ve got to] Może po prostu wzniosłem swoją grę na inny poziom. To mój ostatni sezon dla mnie, po prostu przychodzę na mój pierwszy mecz, to wszystko.

Po trzyletnim wycofaniu się z ostatniego meczu testowego dla All Blacks, Sowakula mógłby zamiast tego reprezentować Fidżi na poziomie testowym i może skupić się na grze z nimi na Mistrzostwach Świata 2027 w Australii.

„Prawdopodobnie”, powiedział, rozważając możliwość gry w swoim kraju urodzenia w przyszłości. Zobaczymy przez następne trzy lata. Mam nadzieję, że nogi nadal wiszą, a płuca”.