Kapitan jest podzielony z powodu kontrowersyjnego połowu, gdy Anglia wygrywa słynną serię testów w Pakistanie

Kapitan reprezentacji Anglii, Ben Stokes, uważa, że ​​bramkarz Oil Pope złapał czystego chwytu, aby zwolnić odbijającego z Pakistanu, Sauda Shakeela, w decydującym zwycięstwie jego drużyny w drugim teście w Multan w poniedziałek.

„Nie ma wątpliwości [catch] Moim zdaniem Stokes powiedział po tym, jak Pakistan odpadł za 328 w drugiej godzinie drugiej rundy i spadł o 26 runów poniżej celu 355 czwartego dnia, gdy Anglia objęła prowadzenie 2: 0 w serii trzech meczów. .

„Jedyną rzeczą, o którą zaczynasz się martwić, jest to, że patrzysz na to przez dłuższy czas, ponieważ wtedy zaczynasz wątpić we własną głowę” – dodał Stokes. „Byłem wcześniej częścią gier, w których byłem w zespole, który był odbiorcą tych decyzji i zawsze myślałem:„ To się nie rozgrywa ”.

Oli Alababa zanurkował i odebrał połów, który wyeliminował Sauda Shakila w pakistańskiej pogoni.

Sky Sports / zrzut ekranu

Shaquille dzielnie walczył przez nieco ponad pięć i pół godziny, trafiając 94 z 213 piłek przeciwko tempu i rotacji, zanim Mark Wood złapał lewą nogą lewą nogą tuż przed przerwą na lunch, a Pope złapał piłkę z niskiej ręki. Po swojej prawej stronie zredukował Pakistan do 291-7 podczas lunchu.

Sędzia telewizyjny Joel Wilson z Indii Zachodnich poparł miękki sygnał sędziego Alima Dara do wyrzucenia, który poświęcił kilka minut i obejrzał powtórkę pod różnymi kątami.

Kontrowersyjne zwolnienie Pakistanu z meczu przez Shakila, zanim Anglia złożyła ogon po obiedzie, aby zdobyć drugie zwycięstwo w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

READ  Scott Dixon staje na podium w Mid-Ohio, awansując na drugie miejsce w klasyfikacji IndyCar
Mark Wood, z prawej, szarżuje na oznaczenie Saud Shakeel Gate.

Matthew Lewisa/Getty Images

„Widzisz wiele takich decyzji i tego rodzaju połowów w krykiecie” – powiedział Stokes. „To zadziałało po naszej myśli, ale byłem zaangażowany w niektóre decyzje, w których takie rzeczy były przeciwko nam, ale nie możesz tego zmienić”.

Kapitan Pakistanu Babar Azam uważał, że złapanie kosztowało jego drużynę mecz. Czuł, że piłka uderzyła w ziemię, zanim trafiła do rękawic Boba, ale powiedział, że zespoły powinny postępować zgodnie z decyzjami sędziów.

Anglia podczas swojej pierwszej od 17 lat trasy testowej do Pakistanu była na dobrej drodze do sukcesu Z ich agresywną marką krykieta który rozpoczął się angielskiego lata, kiedy wygrali sześć z siedmiu meczów testowych pod wodzą Stokesa i nowego trenera Brendona McColluma.

Kapitan Pakistanu Babar Azam poczuł, że piłka dotknęła ziemi w decydującym meczu.

W przeszłości Anglia wygrała tylko dwa mecze testowe w Pakistanie – w 1959 i 2000 roku – ale teraz wygrała testy jeden po drugim w ciągu zaledwie dwóch tygodni w suchych, płaskich i wolnych konkursach bramek w Rawalpindi i Multan.

„Myślę, że to był kolejny świetny mecz, w zupełnie innych warunkach niż pierwszy mecz testowy” – powiedział Stokes. „Dostosowaliśmy się do okoliczności i trzymaliśmy się sposobu, w jaki chcieliśmy pracować. Oczywiście ostatni tydzień był bardzo płaski, podczas gdy to było trudne, ale nadal wychodziliśmy i stosowaliśmy się tak, jak chcieliśmy. „

Anglia pokazała dużo agresji na płaskiej bramce Rawalpindi Wygrać różnicą 74 punktów Gdy ich bojownicy splądrowali cztery stulecia, ustanawiając rekord świata 506-4 w dniu otwarcia.

Ben Stokes macha do fanów w Pakistanie po wygraniu przebojowego angielskiego serialu.

Wood nie pojawił się w pierwszym teście, ponieważ wciąż dochodził do siebie po kontuzji uda, ale szybki melonik rzucił bardzo szybko i trafił trzy rzuty, gdy Stokes dostał swoją drugą nową piłkę, a Pakistan wciąż potrzebował 109 przebiegów.

READ  Emerytowana gwiazda ligi Paul Gallen znokautuje byłego mistrza świata Lucasa Browna w pierwszej rundzie

Shakil i Muhammad Nawaz, którzy zdobyli 45 z 62 piłek, podnieśli nadzieje Pakistanu na ich najwyższy w historii udany pościg do domu z 80-biegową szóstą furtką, zanim Wood odrzucił obu odbijających z pasującymi krótkimi piłkami w dół nogi.

„Jestem pewien, że nie chciałbym stawić czoła strażnikom przy prędkości 145-150 km/h 20 minut przed końcem meczu. [for lunch] „Nawet jeśli trafisz tyle piłek, co ta dwójka” – powiedział Stokes. „To właśnie wybraliśmy (Wooda), aby wszedł i zmienił grę i dmuchnął w bramkę dla nas, a sprowadzenie go było łatwą decyzją”.

Trzeci i ostatni test rozpocznie się w Karaczi w sobotę.