Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wybory w Australii: Anthony Albanese „gotowy do służby”, gdy wygra Partia Pracy; Scott Morrison rezygnuje z funkcji lidera Partii Liberalnej

Lider Australijskiej Partii Pracy Anthony Albanese. Zdjęcie / AP

Partia Pracy Anthony Albanese zostanie kolejnym premierem Australii po tym, jak w sobotnich wyborach wyborcy masowo odrzucili Partię Liberalną.

Albanese powiedział, że jest „gotowy do służby” i chciał zjednoczyć kraj po tym, jak poprowadził swoją partię do zwycięstwa.

Ale czy Albańczycy i Australijska Partia Pracy mogą utworzyć rząd większościowy, nie było dziś rano wiadome.

Emocjonalny Albańczyk przybył do siedziby ALP na powitanie Mistrzów około godziny 1.40 (czasu nowozelandzkiego). „Albu, Albu, Albu” – głośno krzyczał tłum, gdy wszedł na scenę.

Później błagał tłum, aby „trochę go obniżył”, mówiąc, że zamierza kierować zorganizowanym rządem „zacznij od tego. Działaj”.

„Dziękuję za ten niezwykły zaszczyt” – powiedział Albanese, dodając, że Australijczycy głosowali za zmianą.

Powiedział, że jest pokorny i zaszczycony, że jest 31. premierem Australii.

„Mój personel będzie codziennie pracował nad zjednoczeniem Australijczyków, a ja będę kierował rządem godnym mieszkańców Australii” – powiedział.

„Rządu, który jest odważny, pracowity i opiekuńczy tak samo jak sami Australijczycy”.

Opowiadał o swoim życiu jako syna samotnej matki, który dorastał w mieszkaniu komunalnym w centrum Sydney.

Powiedział, że chce zjednoczyć Australijczyków.

„Chcę realizować nasz wspólny cel i promować jedność i optymizm, a nie strach i podziały” – powiedział.

„Chcę zjednoczyć ludzi.

„Myślę, że ludzie są zmęczeni podziałami. Chcą, aby zjednoczyli się jako naród, a ja zamierzam temu przewodzić”.

Podziękował „każdemu” z „prawdziwych wyznawców Australijskiej Partii Pracy” i „potężnego ruchu związkowego”.

Podziękował także za swoje „najbardziej dumne osiągnięcie” – swojemu synowi Nathanowi – i swojej dziewczynie Judy Haydon.

Życzył ustępującemu premierowi Scottowi Morrisonowi wszystkiego najlepszego i jego rodzinie oraz podziękował mu za służbę.

„Scott życzył mi wszystkiego najlepszego”, powiedział. „Podziękowałem mu za to i życzę mu wszystkiego dobrego”.

READ  Film TikTok Karen Stadium przedstawiający konfrontację kobiet o odsłaniający stanik sportowy sprawia, że ​​widzowie udają łzy

Dziękuję mu za służbę, jaką oddał naszemu krajowi jako premier.

Albańczycy również docenili córki Jenny Morrison i Morrison „za ich wkład i poświęcenie”.

Morrison zatwierdził wybory w 2022 r. przed godziną 1 w nocy (czasu nowozelandzkiego), a także powiedział, że ustąpi ze stanowiska lidera partii.

Przemawiając z siedziby Partii Liberalnej w Sydney, Morrison życzył następnemu premierowi powodzenia w dalszych działaniach.

„Dzisiaj rozmawiałem z liderem opozycji i przyszłym premierem Anthonym Albanese. Pogratulowałem mu dzisiejszego zwycięstwa w wyborach” – powiedział.

„W taką noc jak dzisiejsza wypada uznać pracę naszej demokracji. Zawsze wierzyłem w Australijczyków i ich rządy, i zawsze byłem gotów zaakceptować ich osądy, a dziś wieczorem wydali swój osąd i gratuluję Anthony’emu Albanese’owi i Partii Pracy i życzę jemu i jego rządowi wszystkiego najlepszego”.

„Teraz jest jeszcze wiele głosów do policzenia i to prawda. Jest wiele sondaży i wstępnych komentarzy, które wyjdą. Ale myślę, że bardzo ważne jest, aby ten kraj był pewien. Myślę, że to bardzo ważne, aby ten kraj może iść naprzód.”

Morrison potwierdził również, że zrezygnuje z funkcji lidera Partii Liberalnej.

„Dzisiejszym kolegom, którzy musieli zmierzyć się z bardzo trudnymi wiadomościami i stracili dziś swoje miejsca, jako lider biorę odpowiedzialność za zyski i straty. To jest ciężar i jest to odpowiedzialność kierownictwa” – powiedział. .

„W rezultacie przekażę przywództwo na nadchodzącym spotkaniu w sali partyjnej, aby upewnić się, że partia może awansować pod nowym kierownictwem, co jest właściwą rzeczą do zrobienia”.

Dziś rano o 1 w nocy czasu nowozelandzkiego partia ALP zdobyła 69 mandatów, Koalicja 50, Niezależni 10, Zieloni dwa i jeszcze dwa. Ponad dwadzieścia miejsc pozostawało pod znakiem zapytania. Aby rządzić większością, potrzeba siedemdziesięciu sześciu mandatów.

poprzedni raport

Chris Ullman, redaktor polityczny Nine News, powiedział wczoraj wieczorem, że „nie ma mowy”, aby Scott Morrison mógł utworzyć rząd.

READ  Ministerstwo Zdrowia ogłasza trzecią śmierć związaną ze szczepionką Covid-19

Powiedział: „Pytanie będzie dotyczyło rodzaju rządu, z którego powstaje Anthony Albanese. Czy osiągnął 76 lat i więcej i miał rząd większościowy, czy też mamy duży i niepraktyczny stół?”

Przepowiedział, że po rozdaniu głosów preferowanych przez obie partie „cyraneczka” pomoże wypchnąć liberałów z ławek w centrum Wiktorii.

Ullman powiedział, że coraz bardziej oczekuje, że Morrison nie będzie już dłużej przywódcą kraju.

„Więc Scott Morrison przestanie być… premierem Australii. Jedyną osobą, która może być Anthony Albanese, więc zobaczymy, co będzie dalej” – powiedział.

Ullman powiedział, że „w Parlamencie nie było wystarczającej liczby osób”, aby Morrison mógł negocjować.

„Jedyną osobą, która może utworzyć rząd, jest Anthony Albanese. Wygląda na to, że Partia Pracy dotrze tam jako rząd większościowy” – powiedział.

Analityk ABC Anthony Green twierdził również, że Morrison prawdopodobnie nie będzie w stanie utworzyć rządu, jednak nie oznacza to, że Partia Pracy będzie w stanie utworzyć większość.

„Nie jest jasne, czy Partia Pracy osiągnie większość” – powiedział Green.

„Powiedziałbym, że rząd koalicyjny został pokonany, ale w tym momencie nie jest jasne, jaki będzie rząd Partii Pracy.

Redaktor spraw politycznych Seven News, Mark Riley, również zadzwonił, że Morrison odpadł.

– Zadzwoniliśmy. Scott Morrison nie jest już premierem, jest mniejszością – powiedział.

Komentator Peter van Uncellen powiedział, że nie wierzy, by koalicja mogła wygrać wybory.

australijski„Scott Morrison przegrał wybory” – powiedział redaktor naczelny około 22:30 (czasu nowozelandzkiego).

„Moim zdaniem Partia Liberalna nie może utworzyć rządu” – powiedział Van Uncellen.

READ  Społeczność indyjska wstrząsa Nową Zelandią, która określiła kraj jako „zagrożony” dla Covid-19

„Teraz będziemy się zastanawiać, czy jest to mniejszość, czy większość” – powiedział.

Profesor polityki na Uniwersytecie Australii Zachodniej powiedział, że liberałowie stracili zbyt wiele miejsc – częściowo na rzecz tak zwanych „turkusowych” niezależnych, wspieranych przez Clyme 200 – aby móc konkurować o rząd mniejszościowy.

„To się nie wydarzy” – powiedział.

Van Uncellen powiedział, że Partia Pracy wyglądała dobrze, gdyby miała wąską większość, a nawet gdyby nie, rząd mniejszościowy, który mogliby utworzyć, był „wyraźny”, ponieważ poparliby ich Zieloni i niezależny Andrew Wilkie.

Zauważył również, że niezależna Zally Stegal z Waringah powiedziała, że ​​nie poprze rządu koalicyjnego kierowanego przez Scotta Morrisona.

„Scott Morrison przegrał wybory” – powiedział Van Uncellen.

„To, na co czekamy, to w jakim stopniu w tym momencie”.

Van Uncellen opisał wynik jako „wojnę na dwóch frontach” z koalicją walczącą z kandydatami Teal oraz Partią Pracy.

„Nie mogli tego poskładać” – powiedział.

„Pracownicy mogą czerpać zyski, nawet jeśli są w rządzie mniejszościowym”.

„Anthony Albanese będzie 31. premierem Australii i to są ludzie, którzy go sprowadzili” – powiedział dziewięciu korespondentów politycznych Chris O’Keeffe, odnosząc się do sali pełnej ludzi w siedzibie Partii Pracy.

— Wolontariusze. Zwolennicy młodych robotników. Albo zostanie premierem. Jest miejscowym chłopcem. Dorastał w okolicy. Pochodzi z okolicy. To jest Nowa Południowa Walia i Australia Labour.

„Cyraneczka zjada żywcem Partię Liberalną” – twierdził Jason Clare z Partii Pracy.

Jak potoczyła się noc?