Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Strona tytułowa: David Cameron powraca w obliczu niepewności politycznej w Wielkiej Brytanii

Strona tytułowa: David Cameron powraca w obliczu niepewności politycznej w Wielkiej Brytanii

Nowy brytyjski minister spraw zagranicznych David Cameron powrócił z politycznego odludzia. Zdjęcie/AP

Były brytyjski premier David Cameron powrócił do parlamentu siedem lat po swojej rezygnacji w ramach desperackiej próby utrzymania statku przez obecnego premiera Rishiego Sunaka.

Źródłem najnowszego chaosu jest brytyjska minister spraw wewnętrznych Suella Braverman, która została zwolniona po tym, jak poczyniła serię podburzających komentarzy na temat bezdomnych, osób ubiegających się o azyl i wojny między Izraelem a Hamasem.

mówi brytyjski korespondent Gavin Gray pierwsza strona Bunt Bravermana wywarł ogromny wpływ na Partię Konserwatywną.

„To zdecydowanie wstrząsnęło establishmentem” – mówi Gray.

„Od mniej więcej miesiąca wychyla głowę znad parapetu i zaczyna mówić rzeczy, które nie do końca są zgodne z polityką rządu. Zaczyna się zastanawiać, czy rzeczywiście pogodziła się z tymi uwagami ze swoimi szefami z Downing Street i premierem Rishim Sunak.

Gray twierdzi, że jest całkiem jasne, że przynajmniej ostatnie komentarze w ogóle nie zostały usunięte.

„Około tydzień temu mówiłem o tym, że bycie bezdomnym i życie pod namiotem na ulicy to niemal wybór dotyczący stylu życia” – mówi Gray.

„To było bardzo złe stwierdzenie, ku irytacji organizacji charytatywnych zajmujących się bezdomnymi. Myślę, że chciała powiedzieć, że czasami ludzie, którym oferuje się pomoc w wydostaniu się z ulic, odmawiają jej.

Gray twierdzi, że istnieje wiele powodów, dla których ktoś może odczuwać potrzebę odrzucenia tej pomocy, a wiele z nich jest bardziej złożonych niż proste wybory dotyczące stylu życia.

„Policja w Londynie również została oskarżona o stronniczość podczas marszów propalestyńskich” – mówi Gray.

„To już trzy tygodnie marszów, z których podczas ostatniego w sobotę na ulice wyszło 300 000 ludzi. Powiedziała, że ​​policja jest wobec nich wyrozumiała, podczas gdy [participants in] Marsze prawicowe są załatwione [in a] bardzo ciężka [manner] Przez policję.

READ  Eksperci od przetrwania ujawniają, gdzie według nich znajduje się Brian Laundry

„Sekretarz spraw wewnętrznych nie rządzi policją, ale rozpoczęcie oskarżania policji o opowiadanie się po którejś ze stron i publiczne krytykowanie jej było naprawdę szokujące”.

Mimo to Sunak nie zwolnił jej od razu.

„Ale potem dowiedzieliśmy się, że te komentarze i artykuł, który napisałem… czasy Formularz, który im wysłałem, nie został zatwierdzony przez Downing Street. Odmówiła wprowadzenia poprawek, o które prosił zespół Rishi Sunaka, i mimo to je opublikowała. Potem nawoływania do jej rezygnacji stawały się coraz głośniejsze, aż do poniedziałkowej zmiany w rządzie.

Kiedy Braverman został zwolniony, nie milczała, pisząc zjadliwy list, w którym krytykowała rząd Sunaka i przedstawiała długą litanię problemów związanych z jego kadencją.

„Powiedziała, że ​​Rishis Sunak wielokrotnie poniósł porażkę w zakresie kluczowych polityk i złamał zobowiązania dotyczące imigracji. Zarzucała mu, że tak naprawdę nie ma zamiaru dotrzymywać obietnic. I to trwa i trwa.”

Zwolnienie Bravermana oznaczało nieoczekiwany powrót Camerona z politycznego szaleństwa, którego doświadczył po tym, jak zdecydował się na referendum w sprawie Brexitu w 2016 roku.

Analitycy polityczni, którzy od lat obserwują brytyjską politykę, byli tym całkowicie zbulwersowani. W rzeczywistości niektórzy uważali, że to tylko złowieszcza plotka i nie może być prawdziwa.

W rzeczywistości Sunak posunął się nawet do skrytykowania Camerona za odegranie przez 30 lat przywództwa politycznego roli, która osiągnęła bardzo niewiele.

Co więcej, Sunak spotyka się również z serią krytyki w związku z dochodzeniem w sprawie reakcji Wielkiej Brytanii na wirusa. W tym czasie opracował program „Jedz poza domem, pomagaj”, który zachęcał ludzi do odwiedzania restauracji. Kampania pomogła restauratorom utrzymać się na rynku, ale przyczyniła się również do rozprzestrzeniania się wirusa koronowego, przez co Sunak za kulisami zyskał przydomek „Doktora Śmierci”.

READ  COVID-19: Krematoria i praca przy kopaniu grobów, gdy koszmar Indii się pogarsza

Czy Cameron będzie w stanie utrzymać statek na stałym poziomie, czy też Sunak, nazywany Doktorem Śmierci, stanie przed zbyt wieloma wyzwaniami, aby utrzymać się przy władzy?

Posłuchaj całego odcinka pierwsza strona Pełne podsumowanie dramatu rozgrywającego się w Wielkiej Brytanii.

pierwsza strona Jest to codzienny podcast informacyjny z Herold Nowej Zelandii, można słuchać w każdy dzień powszedni od 5 rano. Prezentuje je Damian Venuto, dziennikarz z Auckland z doświadczeniem w reportażach biznesowych, który dołączył do Ogłaszać W 2017 r.

Podcast możesz śledzić dalej Radio Serce, Podcast Apple, Spotifylub gdziekolwiek znajdziesz swoje podcasty.