Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Właściciele Canary Wharf wpompowują 400 milionów funtów w londyńską dzielnicę biurową

Właściciele Canary Wharf wpompowują 400 milionów funtów w londyńską dzielnicę biurową

Otwórz bezpłatnie Editor’s Digest

Właściciele Canary Wharf Group wniosą 400 milionów funtów nowego kapitału do londyńskiej dzielnicy biurowej, która ucierpiała z powodu odejścia kluczowych najemców w związku z redukcją powierzchni biurowej przez firmy w odpowiedzi na pracę hybrydową.

Grupa private equity Brookfield i Qatar Investment Authority, która jest właścicielem centrum finansowego we wschodnim Londynie od 2015 roku, ogłosiły w środę zastrzyk kapitałowy o wartości 300 mln funtów i kredyt odnawialny o wartości 100 mln funtów.

Decyzja o wpompowaniu nowych pieniędzy w projekt zapadła, gdy londyńska dzielnica finansowa zmagała się ze spowolnieniem popytu na swoją powierzchnię biurową i starała się przyciągnąć mieszkańców oraz firmy z branży nauk przyrodniczych.

Brian Kingston, dyrektor naczelny Brookfield Real Estate, powiedział, że firma „jest zachwycona możliwością dalszego wspierania” grupy Canary Wharf, ponieważ „nadal rozwija się ona w tętniący życiem i zróżnicowany biznes”.

Atrakcyjność Canary Wharf dla dużych firm spadła od czasu pandemii Covid-19, ponieważ pracownicy przeszli na pracę z domu, a firmy ograniczyły powierzchnię biurową. Uderzyło w nią także odejście znanych osobistości, w tym HSBC, który w czerwcu oznajmił, że do 2026 roku opuści 42-piętrową wieżę swojej siedziby zaprojektowanej przez Normana Fostera.

Długo oczekiwana decyzja HSBC o przeniesieniu swojej siedziby do londyńskiego City była postrzegana jako motyw przewodni dla najemców usług finansowych, którzy historycznie dominowali w Canary Wharf. W swoim rocznym raporcie firma podała, że ​​nieco ponad połowa najemców obiektu działa w sektorze usług finansowych.

Wielkogabarytowe wieżowce biurowe, które były popularne podczas budowy Canary Wharf, wypadły z łask, ponieważ firmy wybierają lokalizacje w centrum miast, aby zachęcić do pracy osobistej.

We wrześniu pracownikom Credit Suisse powiedziano, że rozpoczną przeprowadzkę z Canary Wharf do biur UBS w tym mieście. Według danych Costar odsetek wolnych miejsc biurowych w Canary Wharf pozostaje wyższy niż w innych obszarach Londynu i wynosi 14 procent, w porównaniu z 11 procentami w City i 6 procentami na West Endzie.

READ  Kiedy będą następne strajki pociągów: wszystko, co musisz wiedzieć o akcjach protestacyjnych na kolei we wrześniu i październiku

Wysiłki Grupy Canary Wharf na rzecz dywersyfikacji nieruchomości, których początki sięgają jeszcze sprzed pandemii, przyniosły pewien sukces. Według CWG, w okolicy znajduje się obecnie ponad 1000 mieszkań do wynajęcia i zamieszkuje je ponad 3500 osób.

Na stronie znajduje się obecnie także szereg organizacji zajmujących się opieką zdrowotną i naukami przyrodniczymi, w tym Genomics England, Barts Health NHS i General Pharmaceutical Council.

CWG wydało środki na rozwój terenów zielonych i próbowało zachęcić sklepy i restauracje. „Ta inwestycja podkreśla zaufanie do naszego biznesplanu i trwającej strategicznej zmiany pozycji Canary Wharf” – powiedziała Shobi Khan, dyrektor generalny CWG.

Na początku tego roku agencja Moody’s obniżyła rating zadłużenia Canary Wharf Investment Holding, powołując się na „trudne otoczenie operacyjne i finansowe dla spółek z branży nieruchomości”. W swoim raporcie wskazano również, że Canary Wharf ma dług o wartości 1,4 miliarda funtów, który wymaga refinansowania w latach 2024 i 2025.

CWG ujawniło, że w pierwszej połowie 2023 r. zrefinansowało lub rolowało dług o wartości około 450 mln funtów, bez dalszych terminów zapadalności w tym roku. Spółka ma termin zapadalności w 2024 r. wynoszący około 800 mln funtów. Nie przewiduje się, aby plany wywiązania się ze zobowiązań refinansowych CWG na rok 2024 wymagały wykorzystania nowego kapitału, powiedziała osoba zaznajomiona ze sprawą.