Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W Bydgoszczy rozpoczynają się Drużynowe Mistrzostwa Świata Kobiet FIDE 2023

W Bydgoszczy rozpoczynają się Drużynowe Mistrzostwa Świata Kobiet FIDE 2023

Drużynowe Mistrzostwa Świata Kobiet FIDE rozpoczęły się 5 września ceremonią otwarcia, która odbyła się w Bydgoszczy w bardzo miłej i komfortowej atmosferze.

Mieliśmy zaszczyt wziąć udział w tym wydarzeniu Grażyna ZabelskaKomisarz Województwa Kujawsko-Pomorskiego, jako przedstawiciel Mateusz MorawickiPremier RP. On także był obecny Gunnara Bjornssona – Delegat Techniczny Międzynarodowej Federacji Szachowej i Wiceprezydent Europejskiej Federacji Szachowej, Anastazja SorokinaPrzewodnicząca Komitetu Kobiet Międzynarodowej Federacji Szachowej, Hisham El-Gendy – Prezydent Egipskiej Federacji Szachowej, Jana Kosinabyły prezes Polskiego Związku Szachowego, zm Macieja CebulskiegoMenedżer turnieju.

Radosław JedinakPrezes Polskiego Związku Szachowego wygłosił pierwsze przemówienie, witając 12 uczestniczących drużyn i zachęcając je nie tylko do dać z siebie wszystkiego na szachownicy, ale także do znalezienia czasu na zwiedzanie miasta oraz jego bogactwa architektury i kultury. życia kulturalnego i przywieźć do domu jak najlepsze wspomnienia z wizyty w Polsce.

To był kolejny organ, który zabrał głos Łukasz Turlej, Sekretarza Generalnego Międzynarodowej Federacji Szachowej, który podkreślił zaangażowanie samego Premiera w umożliwienie realizacji tego wydarzenia oraz zasugerował, że w najbliższej przyszłości Polska będzie gospodarzem kolejnych dużych wydarzeń.

Grażyna Zabelska I wygłosiła ostatnie przemówienie, w którym odczytała przesłanie polskiego premiera Mateusz Morawicki Do uczestników i uczestników:

„Szanowni Państwo, przez najbliższy tydzień będziemy mieli okazję być świadkami emocjonujących zmagań pomiędzy dwunastoma zasłużonymi kobiecymi drużynami szachowymi, walczącymi o miano najlepszej drużyny świata. A wszystko to za sprawą Drużynowych Mistrzostw Świata Kobiet w Szachach, który rozpoczyna się dzisiaj i odbywa się w tym roku na ziemiach polskich, w gościnnej Bydgoszczy, serdecznie witam wszystkie drużyny i wyrażam moje szczere uznanie każdemu z uczestników tegorocznego turnieju.

Szachy to wyjątkowy sport, często nazywany „grą królewską”. Uczy nas cech prawdziwej rodziny królewskiej – strategicznego myślenia i przewidywalności. Wymaga skupienia, wiedzy, ciągłego doskonalenia i kontroli nad słabymi stronami. Szachy są powszechnie uważane za szlachetną grę i synonim mądrości.

Tymczasem szachy to prawdziwa szkoła charakteru. Zmusza do zmierzenia się ze swoimi słabościami, ustala właściwą hierarchię wartości, uczy wysiłku i wzmacnia wiarę we własne siły. Doskonale ilustruje to popularne wśród wielu graczy przysłowie: „Jeśli chcesz poznać człowieka, jego charakter, mocne i słabe strony, zagraj z nim w szachy”.

Szanowni Państwo, rozpoczynające się Mistrzostwa Świata Kobiet w Szachach to prawdziwe święto miłośników szachów. Przy tej okazji pragnę serdecznie podziękować organizatorom turnieju oraz wszystkim, którzy wsparli wysiłki włożone w przygotowania do niego.

Zawodnikom biorącym udział w tej sportowej rywalizacji życzę, aby była ona przeprowadzona w duchu fair play i przyniosła wiele satysfakcji z bitew, które będziecie stoczyć w nadchodzących dniach. Istotnie, serdecznie gratuluję mistrzom turnieju i wszystkim biorącym w nim udział drużynom. Niech te prestiżowe zawody zapiszą się złotymi literami w Waszej pamięci i na drodze Waszych sportowych osiągnięć.

Serdecznie pozdrawiam wszystkich, którzy byli obecni na ceremonii otwarcia turnieju.”

W wyniku losowania w obu grupach w pierwszej rundzie wyłoniono następujące pary:

READ  Polska planuje kolejny etap rozwoju HDR: polityki jądrowe

Baraka A

Indie – Francja
Kazachstan – Egipt
Ukraina – Gruzja

basen B

Bułgaria – FIDE Ameryka
USA – Niemcy
Chiny – Polska

Spotkanie techniczne z liderami zespołów odbędzie się jutro, 6 września o godzinie 10:00. Pierwsza runda fazy grupowej rozpocznie się o godzinie 15:00 CET. Relację na żywo i pełną informację o wydarzeniu można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej: Worldwomenteams.fide.com.

O Bydgoszczy

Bydgoszcz położona jest w północnej Polsce, niecałe 200 kilometrów od stolicy, Warszawy, u zbiegu rzek Wisły i Brdy. Liczy 350 000 mieszkańców i jest obsługiwany przez własne lotnisko krajowe. Bydgoskie miasto, bogate architektonicznie, jest siedzibą wielu uniwersytetów, m.in. Uniwersytetu Kazimierza, Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego i Konserwatorium. Tętniące życiem kulturalnym, gości także Salę Koncertową Filharmonii Pomorskiej i operę Opera Nova. więcej informacji: bydgoszcz.pl