Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Trener Wallabies, Eddie Jones, unika pytań o podpisanie kontraktu z supergwiazdą NRL, Josephem Okosu-Swale

Trener Wallabies, Eddie Jones, unika pytań o podpisanie kontraktu z supergwiazdą NRL, Josephem Okosu-Swale

Trener Wallabies, Eddie Jones, uniknął pytań o Josepha-Okoso-Swale’a w związku z doniesieniami, że australijskie rugby zwabiło gwiazdę ligi rugby do ikony 15-od 2025 roku w oszałamiającej transakcji o wartości 1,6 miliona dolarów australijskich (1,7 miliona dolarów nowozelandzkich).

Elitarny talent rugby podczas swoich dni w Kings School w Parramatta, Suaalii na początku tego miesiąca ponownie podpisał kontrakt z Sydney Roosters NRL do 2024 roku.

Jednak 19-latek ma zamiar grać długoterminowo jako obrońca i jest obecnie wykluczony przez Jamesa Tedesco, który jest kapitanem drużyn Roosters, New South Wales State of Origin i Australia.

The Roosters ponownie podpisali kontrakt z Tedesco do 2025 roku, co poddaje w wątpliwość nadzieje obrońcy Suaalii.

Czytaj więcej:
* Eddie Jones dąży do „naprawdę złego” transferu trenerskiego All Blacks
* Hurricanes prowadzą rozmowy w sprawie podpisania kontraktu z byłym kapitanem Bradem Shieldsem
* Jak najlepiej wykwalifikowany trener rugby w Nowej Zelandii po raz kolejny przegapi mecz All Blacks
* Rugby Australia przygląda się wielomilionowej ofercie, aby pozyskać nastoletnią gwiazdę NRL, Josepha Swally’ego
* „Nie można tego wykluczyć”: gwiazda kiwi, Nelson Asova-Solomona, czeka na połączenie z przełącznikiem Wallabies

W piątek News Corp poinformował, że Rugby Australia (RA) wykonał ruch w sprawie Suaalii, oferując umowę o wartości 1,6 mln AUD (1,7 mln USD) na rok 2025, co uczyniłoby go najważniejszym podpisem, jaki od lat przyciągnął walczący token.

Mówi się, że Joseph-Okosu-Swalye z The Roosters jest bliski podpisania kontraktu z Rugby Australia.

Mark Culp/Getty Images

Mówi się, że Joseph-Okosu-Swalye z The Roosters jest bliski podpisania kontraktu z Rugby Australia.

Kwota, której NRL nie może dorównać – pułap wynagrodzeń dla pełnego 30-osobowego składu w tym sezonie wynosi 12,1 mln USD (13 mln NZ) – ale umowa podobno nie została jeszcze sfinalizowana.

Wśród spekulacji na temat swojej przyszłości Suaalii spędził część pożegnalnego tygodnia The Roosters, podróżując po Tamworth, gdzie on i kolega z drużyny Luke Keary brali udział w wydarzeniach społecznościowych organizowanych przez Roosters i sponsora Steggles.

READ  Brumbies pokonali Moana Pacifica 62-36 na Super Rugby Pacific Festival

Zapytany o podpisanie kontraktu z Suaalii podczas lunchu zbierania funduszy dla Australian Schools of Rugby Foundation w piątek, Jones powiedział, że interesuje go tylko najbliższa przyszłość Wallabies.

„Jedyną rzeczą, która mnie martwi, są te mistrzostwa świata” – powiedział.

„Nie mam żadnego sposobu myślenia o przeszłości (finał mistrzostw świata w dniu) 28 października. Zero. Nie mogę tego znieść”.

Trener Wallabies, Eddie Jones, nie był zainteresowany dyskusją o przyszłości nastoletniej gwiazdy NRL Roosters.

Daniela Pucketta/Getty Images

Trener Wallabies, Eddie Jones, nie był zainteresowany dyskusją o przyszłości nastoletniej gwiazdy NRL Roosters.

Suaalii dołączył do byłych graczy NRL, Israela Folau i Sonny’ego Billa Williamsa, wskakując do związku rugby, podczas gdy Matt Rogers, Wendell Sailor i Lotte Tokere pojawili się w finale Mistrzostw Świata 2003 dla Jonesa po udanych transferach.

Przejście do związku rugby w 2025 roku byłoby właściwe, ponieważ Wallabies mają gościć brytyjskie i irlandzkie lwy podczas ich pierwszej trasy koncertowej po Australii od 2013 roku.

Ale omawiany powrót Suaalii do rugby – którego RA odmówił potwierdzenia w piątek po południu – nie poszedł dobrze ze wszystkimi w 15-osobowym kodzie.

W piątek w 50. rocznicę pierwszych australijskich uczniów pojawiły się pogłoski, że ogromny pakiet wynagrodzeń Suaalii pozbawi szansy na wejście do systemu inne rozwijające się talenty.

Jones zdystansował się od procesu rekrutacji, kiedy trener Wallabies został poinformowany, że „wydaje się, że w rugby są gracze, którzy mogą być trochę zdenerwowani, jeśli sprowadzisz kogoś z zewnątrz”.

„Cóż, po pierwsze, nie jestem dyrektorem generalnym, więc nie podpisuję kontraktów z graczami. To nie moja sprawa” – powiedział Jones.

„Najważniejsze jest to, że chcemy mieć pewność, że damy młodym graczom szansę bycia najlepszymi graczami, jakimi mogą być”.