Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Crusaders – Brumbies, Super Rugby Pacific: Lester Vainga’anuku tworzy wymarzony tydzień dla Scotta Robertsona

Crusaders – Brumbies, Super Rugby Pacific: Lester Vainga’anuku tworzy wymarzony tydzień dla Scotta Robertsona

Leicester Faingaanuku świętuje swoją drugą próbę przeciwko Brumbies. foto/photosport.nz

krzyżowcy 35

Brumby 17

Krzyżowcy zakończyli wyjątkowy tydzień w nieco znajomy sposób, z łatwością rozprawiając się z Brumbies w Christchurch dziś wieczorem.

Trzy dni po potwierdzeniu wyniesienia Scotta Robertsona na głównego trenera All Blacks, jego drużyna wzmocniła zmagania w Super Rugby, odnosząc skromne, ale skuteczne zwycięstwo nad mile widzianym przeciwnikiem.

Brumbies przegrali ostatnie 12 meczów z Crusaders i są bez zwycięstwa w Christchurch od 2000 roku. Te passy rzadko wyglądały tak, jakby zostały przerwane dzisiejszego wieczoru, zwłaszcza po wybraniu drużyny, która straciła tak wiele wallabies.

Crusaders ledwo byli w pełni sił, albo z powodu kontuzji, a nie odpoczynku, co spowodowało, że Robertson ukradł kilka starterów. Ale w ciągu tygodnia, w którym do kontuzjowanych skrzydłowych dołączyli Sam Whitelock (złamana ręka) i Sifu Reis (kolano), Crusaders zwyciężyli dzięki solidnej obronie, solidnemu stałemu fragmentowi gry i wspaniałemu dubletowi Leicester Finganuku.

Skrzydłowy powstrzymał kilka ataków napastników lub ominął dwie po obu stronach przerwy, prezentując swoje niebezpieczeństwo, gdy zauważy połowę szansy gdziekolwiek w pobliżu linii.

Te momenty jakości były wyjątkiem, ponieważ krzyżowcom brakowało wystarczającej precyzji w posiadaniu piłki, aby naprawdę uczynić to wymarzonym tygodniem Robertsona.

Z zastrzeżeniem zmian, gospodarze nadal kontrolowali większość meczu, a prowadzenie 21-3 po pierwszej połowie okazało się wystarczające, by przetrwać niechlujną drugą połowę.

Ich krnąbrna opozycja również pomogła, ponieważ przegapili długie biegi w głąb terytorium przeciwnika przez cały mecz.

Rozpoczęło się krótko po gwizdku i po przetrwaniu początkowego ataku gości, Crusaders wykonali pierwszą próbę z pierwszej okazji, a Fainga’anuku pokazał swoją zwinność, unikając niektórych napastników po skutecznym ruchu.

Linia była również odpowiedzialna za drugą i trzecią krucjatę, choć w kontrastujący sposób.

READ  Warriors podejmą ważne decyzje dotyczące składu, ponieważ ostateczny termin 1 listopada będzie miał wpływ na NRL

Po pierwsze, dało to powalonemu graczowi szansę na atak na zepsutą grę, ponieważ głębokie kopnięcie Pepesany Patafilo sprawiło, że Braydon Ennor nagrodził solidny pościg pozytywnym odbiciem.

Następnie, pod koniec pierwszej połowy, nastąpiło uderzenie sztyletem. Nie zyskawszy nic ze swoich najlepszych zaklęć w posiadaniu piłki, frustracja Brumbies wzrosła tylko wtedy, gdy Crusaders szybko zamienili linię bramkową na jedną na przeciwległym końcu, pozwalając Codie Taylorowi przebiec.

Gospodarze rozpoczęli drugą połowę tak, jak skończyli pierwszą – broniąc swojej linii. Ale tym razem, gdy Brumbies byli cierpliwi, gdy gra się załamała, Ryan Lonergan wkradł się, by przywrócić swój zespół do gry.

Fainga’anuku szybko przeciął tę nadzieję w ten sam decydujący sposób, w jaki eksplodowała przez obrońców, prawdopodobnie wywołując drżenie w oczach przeciwnika, gdy wykonał drugi atak.

A po tym, jak Corey Toole doprowadził Brumby’ego do 11 punktów na 10 minut przed końcem, Christian Leo Willie strzelił piątą próbę Crusaders, aby podkreślić kolejną nagrodę Robertsona: wygraną w postaci punktów bonusowych.

krzyżowcy 35 (Lester Finganuku 2 próby, Braydon Ennor, Cody Taylor, Christian Leo Willy próby, Richie Muunga 5 negatywów)

Brumby 17 (Ryan Lonergan, Corey Toole próbuje; długopisy Ryana Lonergana, minusy 2)

Pierwsza połowa: 21-3