Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

NRL, Kalyn Ponga, Newcastle Knights i gwiazda Knights przygotowują się do podróży do Kanady, aby w pełni wyleczyć się ze wstrząsu mózgu

Gwiazda Newcastle, Kalen Bonga, pojedzie w piątek do Kanady z personelem medycznym klubu w celu dalszej oceny powrotu do zdrowia po wstrząśnieniu mózgu.

Rycerze opublikowali oświadczenie w piątek rano potwierdzające, że Ponga opuści kraj, aby przejść ocenę technologii zatwierdzonej do użytku w Ameryce Północnej, ale niedostępnej jeszcze w Australii.

Menedżer piłkarski Knights, Peter Parr, opowiedział o czynnikach stojących za tą decyzją.

„Zarządzanie wstrząsem mózgu to złożony problem dla wszystkich zaangażowanych osób i postrzegamy to jako okazję do zebrania dodatkowych informacji, które pomogą Kalenowi w powrocie do zdrowia”. — powiedział Barr w oświadczeniu.

„Naszym szerszym celem, pod kierunkiem profesora Levy’ego, jest opracowanie modelu opieki, który zwiększy naszą zdolność do wspierania graczy ze wstrząsem mózgu.

„Calen pozostaje w dobrym nastroju i chciałby podziękować wszystkim, którzy pytali o jego zdrowie”.

Bonga doznał czwartego wstrząsu mózgu w ciągu 10 miesięcy przeciwko Wests Tigers w rundzie 2 bez określonych ram czasowych na ewentualny powrót na boisko.

Ponga wcześnie opuszcza boisko

Dyrektor generalny NRL, Andrew Abdou, życzył Bonga i Rycerzom wszystkiego najlepszego z okazji podróży i powiedział, że gra będzie nadal szukać proaktywnych sposobów ochrony graczy przed kontuzjami, takimi jak wstrząsy mózgu.

NRL ogłosiło w zeszłym tygodniu obowiązkową 11-dniową politykę bez wstrząsu mózgu w ramach ostrożnego podejścia do urazów głowy.

„National Football League wspiera wszelkie pozytywne kroki podejmowane przez kluby w celu poprawy oceny klinicznej i powrotu do zdrowia zawodników, u których zdiagnozowano wstrząs mózgu” – powiedział Abdo.

„Pochwalamy Rycerzy Newcastle i Głównego Oficera Medycznego Rycerzy za ich wysiłki w badaniu nowych technologii i międzynarodową wiedzę specjalistyczną, aby pomóc monitorować aktywność mózgu Kalen Bonga i kierować lekarzami Kalen podczas ich rekonwalescencji.

„Ta technologia nie jest obecnie dostępna w Australii, a NRL będzie ściśle monitorować wyniki.

„NRL i wszystkie kluby NRL są zjednoczone, aby zapewnić, że gra pozostaje na czele postępu medycznego i technologicznego w tych sprawach”.

READ  Webster jest „wielkim dumą” Warriors po zwycięstwie nad Raiders