Test w drugi dzień świąt: Pakistan opuszcza Australię załamany atakiem na kręgle

Zostawił najwyższą rangę Australii w błyskotliwym ataku, który zapewnił Pakistanowi przewagę trzeciego dnia testu w drugi dzień świąt w Melbourne.

W czwartek w pierwszych rundach Pakistan wypadł z gry 264 runami, tracąc do Australii 54 runy.

Australijska druga runda rozpoczęła się 15 minut przed przerwą na lunch i od razu wpadła w kłopoty, gdy Usman Khawaja wypadł z drugiej piłki i upadł na stadionie Melbourne Cricket Ground na doskonałym obrońcy szybkiej gwiazdy Pakistanu Shaheena Afridiego.

Zastąpił go Marnus Labuschagne, ale strzelił tylko cztery gole i pokonał Afridiego nogą. Zakończył się nieszczęśliwym rokiem dla Australijczyka nr 3, który ma na koncie zaledwie sto lat.

Shaheen Shah Afridi świętuje bramkę Marnusa Labuschagne podczas świetnej gry dla Pakistanu.

Quinna Rooneya/Getty Images

Po przerwie na lunch, gdy gra została przełożona, ponieważ trzeci sędzia Richard Illingworth złapał powolny wzrost, Pakistan wznowił grę tam, gdzie ją przerwał. Po pierwsze, David Warner podczas swojego ostatniego testu w MCG dogonił Mira Hamzę i odszedł, ciesząc się uznaniem publiczności.

Australia miała 16-3 i natychmiast było 16-4, gdy Hamza jako pierwszy rzucił Travisa Heada.

Mir Hamza świętuje bramkę Davida Warnera.

Steve Smith i Mitchell Marsh byli o krok od ratowania rund Australii i testu.

Wcześniej kapitan Pat Cummins zdobył 10 z pięciu bramek w testach, aby pomóc zakończyć rundy Pakistanu, podało AAP.

Cummins, który pod koniec drugiego dnia zmienił test na korzyść Australii, w czwartek rano zdobył dwie bramki i zakończył z wynikami 5-48.

Pat Cummins zakończył z pięcioma bramkami w pierwszych rundach Pakistanu.

Delikatny ogon Pakistanu wykazał znacznie większy opór, niż oczekiwano, i podniósł nocny wynik ze 194-6 do 264 w odpowiedzi na 318 Australii.

Szybki melonik Aamir Jamal udaremnił australijski atak gwiazd w kręgle, pobijając 33 niepokonanych graczy zaledwie w swoim drugim teście.

READ  Jennifer King: Dlaczego nie powinieneś przyzwyczajać się do sikania „tylko w oczekiwaniu” – i nie mów o tym swoim dzieciom

Cummins miał ogromne wsparcie ze strony gwiazdorskiego spinnera Nathana Lyona (4-73), który zajął piąte miejsce w teście na MCG i nie wykazuje oznak spowolnienia dzień po wejściu do klubu 500 bramek podczas pierwszego testu w Perth.

Kapitan szybkiej kręgli zdobył 247 skalpów w 57 testach.

W przypadku australijskich meloników z ponad 100 bramkami testowymi najlepszy wskaźnik trafień ma Cummins (47,25), a za nim plasuje się Mitchell Starc (48,94).