Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Korea Północna-Nowa Zelandia: Winston Peters odpowiada na „agresywną retorykę” Korei Północnej.

Sekretarz stanu Winston Peters odpowiedział Korei Północnej. Zdjęcia: Mark Mitchell

Minister spraw zagranicznych Winston Peters odpowiedział Korei Północnej, stwierdzając, że odrzuca agresywną retorykę tego kraju wobec Nowej Zelandii i stwierdzając, że obywatelom tego kraju lepiej by było, gdyby przywódcy Korei Północnej ponownie nawiązali dyplomatyczną współpracę ze społecznością międzynarodową.

Rząd Korei Północnej umieścił Nową Zelandię na liście krajów oskarżonych o praktykowanie „interwencji wojskowej” w regionie. Korea Północna zaatakowała rosnącą inwigilację kraju przez amerykańskich sojuszników.

Kraj ten wyróżnił Wielką Brytanię, Kanadę, Niemcy, Francję, Australię i Nową Zelandię. W kwietniu ubiegłego roku Nowa Zelandia wysłała do Japonii samolot P-8 Poseidon w ramach misji mającej na celu egzekwowanie sankcji Rady Bezpieczeństwa ONZ wobec Korei Północnej.

Dowódca Sił Połączonych Nowej Zelandii, admirał Jim Gilmore, powiedział wówczas, że P-8 będą przeprowadzać „morskie patrole obserwacyjne i rozpoznawcze nad wodami międzynarodowymi w poszukiwaniu naruszeń uchwał dotyczących sankcji, w tym nielegalnego przesyłania zabronionych przedmiotów ze statku na statek. ” Towary takie jak ropa naftowa i węgiel.

Samoloty P-8 zostały zakupione przez ostatni rząd kierowany przez Partię Pracy w koalicji z NZ First, która wówczas posiadała tekę obronną. Częścią uzasadnienia zakupu P-8 była chęć poprawy zdolności Nowej Zelandii do udziału w misjach międzynarodowych.

„Nowa Zelandia z dumą wspiera społeczność międzynarodową, wspierając porządek oparty na zasadach poprzez rozmieszczenie i monitorowanie, co robi regularnie wraz z partnerami od 2018 r.” – powiedział Peters.

Dodał: „Korea Północna poprzez swoją agresywną retorykę i dostarczanie Rosji technologii wojskowej w celu wsparcia nielegalnej inwazji na Ukrainę, po raz kolejny zagraża pokojowi i stabilności w naszym regionie”.

„Korea Północna najlepiej będzie służyć swoim obywatelom, znacząco ponownie nawiązując kontakt ze społecznością międzynarodową za pomocą dyplomacji, a nie gróźb”.

Peters powiedział, że w pierwszej dekadzie XXI wieku, podczas swojej pierwszej kadencji na stanowisku sekretarza stanu, wspierał rozmowy sześciostronne mające na celu wynegocjowanie zakończenia programu nuklearnego Korei Północnej. Pojechał nawet do Pjongjangu.

READ  Coronavirus Covid 19: NSW odnotowuje 170 przypadków, zasady blokowania nie wystarczają - eksperci

Dodał: „Istniała wówczas możliwość osiągnięcia rozwiązania dyplomatycznego, które doprowadziłoby do porzucenia przez Koreę Północną programów nuklearnych i rakietowych. Gdyby wówczas podjęto ten rozsądny krok, Korea Północna i jej obywatele byliby dziś bezpieczniejszym i zamożniejszym krajem, powiedział Peters.

Zamiast tego Korea Północna w dalszym ciągu przeciwstawia się Radzie Bezpieczeństwa ONZ [UNSC] Decyzje. Dodał, że system sankcji nałożony przez Radę Bezpieczeństwa ONZ jest kluczowym elementem światowych wysiłków mających na celu wywarcie pokojowego nacisku na Koreę Północną, aby zdenuklearyzowała się i porzuciła swój program rakiet balistycznych.

„Nigdy nie jest za późno, aby dyplomacja osiągnęła to, czego nigdy nie będzie w stanie osiągnąć program nuklearny i rakietowy Pjongjangu, a mianowicie reintegrację Korei Północnej z pokojową wspólnotą narodów. Tylko wtedy jej obywatele będą mieli pełną szansę na osiągnięcie bezpieczeństwa i bezpieczeństwa dobrobyt, jaki może zapewnić stabilny region”.

Thomas Coughlan jest zastępcą redaktora politycznego i zajmuje się polityką w parlamencie. Pracował dla Ogłaszać Od 2021 roku, w galerii prasowej pracuje od 2018 roku.