Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Koronawirus: najnowsze informacje o COVID-19 z całego świata – niedziela, 9 maja

Koronawirus: najnowsze informacje o COVID-19 z całego świata – niedziela, 9 maja

Europa

Papież Franciszek powiedział w sobotę, że popiera zrzeczenie się praw własności intelektualnej do szczepionek COVID-19 i poparł propozycję prezydenta USA Joe Bidena, która została odrzucona przez niektóre kraje europejskie, w tym Niemcy.

Francja

Ministerstwo Zdrowia podało, że liczba pacjentów z COVID-19 we francuskich oddziałach intensywnej terapii spadła piąty dzień z rzędu w sobotę (czasu lokalnego), o 101 w porównaniu z 5,005 dnia poprzedniego).

Irlandia

Austria i Włochy zostały usunięte z irlandzkiej listy krajów, w których emigranci podlegają obowiązkowej kwarantannie hotelowej, ale utrzymały środki w trzech innych państwach członkowskich UE.

Włochy

Minister spraw zagranicznych Luigi Di Maio powiedział w sobotę, że kraj planuje znieść ograniczenia kwarantanny dla podróżnych z krajów europejskich, Wielkiej Brytanii i Izraela w połowie maja, aby ożywić przemysł turystyczny.

Zjednoczone Królestwo

Wielka Brytania zgłosiła 2047 więcej przypadków COVID-19 w sobotę i pięć zgonów w ciągu 28 dni od pozytywnego wyniku testu na koronawirusa.

Dane rządowe wykazały również, że 35.188.981 osób otrzymało pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID, a 17214436 otrzymało oba zastrzyki.

Grecja

Dzięki szeroko rozstawionym leżakom i regularnym sterylizacjom Grecja ponownie otworzyła swoje zorganizowane plaże w sobotę, ponieważ popularna śródziemnomorska miejscowość wypoczynkowa łagodzi ograniczenia COVID-19, przygotowując się na powrót zagranicznych gości w przyszłym tygodniu.

READ  Kampania Donalda Trumpa wprowadza na rynek oficjalne gadżety