Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kobieta wydaje 1700 dolarów, aby zabrać psa na miesięczną wycieczkę po Włoszech

Szkotka trafiła na pierwsze strony gazet po wydaniu ponad 1700 dolarów na zabranie swojego maltańskiego psa na miesięczne wakacje do Włoch. Zdjęcia/Flickr

Podróżujący po całym świecie ubolewają nad kosztami lotów międzynarodowych, a na pierwszych stronach gazet pojawiła się 23-latka, która wydała 1743 dolarów na zabranie psa na miesięczne wakacje we Włoszech.

Podobnie jak wielu młodych ludzi, Catherine Sophie spędziła niedawno miesiąc we Włoszech, ciesząc się ciepłą pogodą. W przeciwieństwie do wielu młodych ludzi aktorka z Glasgow wydała ponad 1700 dolarów, aby zapewnić swojemu 3-letniemu Maltańczykowi możliwość dołączenia do niej – podało South West News Service.

Jako aktorka Sophie regularnie podróżuje między Glasgow a Londynem i zabiera ze sobą Teddy’ego, więc wiedziała, że ​​jej najlepsza przyjaciółka dobrze zniesie tę podróż.

„Dużo podróżuję służbowo, a Teddy jest świetnym towarzyszem” – powiedziała SWNS, dodając, że była szczęśliwa, biorąc pod uwagę jego dobre zachowanie.

Dlatego też, kiedy 2 kwietnia Sophie rezerwowała lot z Edynburga do Rzymu, zdecydowała się zarezerwować miejsce dla Teddy’ego, który miał spędzić lot pod jej siedzeniem.

W pełni dorosłe psy maltańskie ważą zwykle od 3 do 4 kg, co czyni je rasą łatwą do przyjęcia na pokład.  Fotografia: Ron Clausen
W pełni dorosłe psy maltańskie ważą zwykle od 3 do 4 kg, co czyni je rasą łatwą do przyjęcia na pokład. Fotografia: Ron Clausen

Po wylądowaniu w Rzymie i zwiedzeniu słynnych atrakcji, takich jak Watykan i Koloseum, para udała się do Bari i Civitavecchia, a Sophie wykorzystała ten wyjazd, aby poćwiczyć język włoski i odwiedzić grób swojego pradziadka.

Podróżowanie z Teddym oznaczało, że Sophie każdego dnia miała świetne towarzystwo i codziennie wychodziła na zewnątrz i zwiedzała.

Aby mieć pewność, że Teddy nie będzie trzymany z dala od hoteli ani moteli, Sophie zarezerwowała na czas podróży przyjazne zwierzętom Airbnbs. Jednak nie to spowodowało duży rachunek za tak małego szczeniaka.

Sophie powiedziała SWNS, że rachunek został naliczony za lot do domu, ponieważ nie mogła znaleźć bezpośredniego lotu do domu, który pozwoliłby jej zabrać Teddy’ego do kabiny.

READ  Zaproszenie do Nowej Zelandii do przyłączenia się do sprawy przeciwko Izraelowi

Zamiast tego, aby wrócić do domu, musiała skorzystać z dwóch samolotów, autobusu, łodzi i samochodu.

Najpierw para poleciała z Rzymu do Amsterdamu, a następnie drugim lotem do Dublina w Irlandii. Następnie zarezerwowali autobus do Belfastu, skąd popłynęli promem do Szkocji, gdzie matka Sophie odebrała ich z molo i odwiozła do domu.

Opłaty za podróż Teddy’ego, paszport dla zwierzęcia i szczepionkę przeciwko wściekliźnie kosztują 1743 dolarów, ale Sophie stwierdziła, że ​​„warto” było, aby jej pies podróżował z nią.

Nie jest pierwszą podróżniczką, która spotkała się z uwagą (i krytyką) za uwzględnienie swojego zwierzaka w planach podróży.

W 2023 roku kobieta broniła swojej decyzji o zakupie miejsca w klasie mini biznes dla swojego jamnika Fifi podczas lotu, twierdząc, że pies to nie tylko pies, ale jej córka.

Pies i jej właścicielka Helen podróżowały w klasie biznes liniami Turkish Airlines podczas 11-godzinnego lotu z Hongkongu do Stambułu. Stamtąd udali się dalej do Paryża.