Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Misja na Pacyfiku II: Rząd ogłasza kwotę 17 milionów dolarów na rozwój energii słonecznej w Papui-Nowej Gwinei

Nowa Zelandia ogłosiła wielomilionowe wsparcie, aby pomóc Papui-Nowej Gwinei zwiększyć jej potencjał fotowoltaiczny – ogłaszając, że przekaże 17 milionów dolarów na nowy rozwój fotowoltaiki.

Oświadczenie to ogłosili dzisiaj wicepremier Winston Peters i minister ds. zmian klimatycznych Simon Watts w Papui Nowej Gwinei – co stanowi drugi przystanek w pięcionarodowej podróży po Melanezji przed ostatnim przystankiem na wyspie Tuvalu.

Peters przewodniczy delegacji ministerialnej, która wczoraj opuściła Auckland przed krótkim postojem w Honiara na Wyspach Salomona, a następnie udała się do Port Moresby, stolicy Papui Nowej Gwinei.

Zostali przywitani przez ministra spraw zagranicznych Papui-Nowej Gwinei Justina Tkachenko i barwnego, kulturalnego powitania ze strony tradycyjnych tancerzy na wybiegu.

Delegacja ministerialna Nowej Zelandii pod przewodnictwem wicepremiera Winstona Petersa została wczoraj wieczorem powitana w Port Moresby w Papui-Nowej Gwinei.  Dołączył do nich minister spraw zagranicznych Papui-Nowej Gwinei Justin Tkachenko.  obrazy/pliki
Delegacja ministerialna Nowej Zelandii pod przewodnictwem wicepremiera Winstona Petersa została wczoraj wieczorem powitana w Port Moresby w Papui-Nowej Gwinei. Dołączył do nich minister spraw zagranicznych Papui-Nowej Gwinei Justin Tkachenko. obrazy/pliki

W przemówieniu po formalnych rozmowach z urzędnikami PNG Peters powiedział: „Oczekuje się, że projekt modernizacji sieci energii słonecznej Buka ostatecznie zmniejszy zależność lokalnej sieci od oleju napędowego nawet o 90 procent i zwiększy niezawodny dostęp do energii elektrycznej”. [the] Cała populacja.”

Ten wyspiarski kraj znany jest ze swojej zależności od oleju napędowego i oleju opałowego do wytwarzania energii elektrycznej, a także ma jedną z najniższych stawek za energię elektryczną w regionie Pacyfiku i na świecie.

Minister Watts przyznał, że projekt pomoże stworzyć lepsze możliwości dla mieszkańców Papui Nowej Gwinei, a także dla całego kraju.

9 milionów dolarów na pokój i rozwój – zaangażowanie Nowej Zelandii na rzecz „pokojowego Pacyfiku”

„Oczekuje się, że poprawa dostępu do sieci elektroenergetycznej zwiększy odporność, umożliwi wydajną pracę i komunikację, będzie napędzać rozwój gospodarczy i przyczyni się do ogólnie bardziej zrównoważonego systemu energetycznego” – powiedział Watts.

Inne tematy omawiane między obydwoma rządami obejmowały porozumienia handlowe i inwestycyjne, mobilność pracowników, edukację, stosunki obronne, priorytety rozwojowe, zmiany klimatyczne oraz regionalne i globalne trendy geostrategiczne.

Urzędnicy rządowi z Nowej Zelandii i Papui Nowej Gwinei spotkali się dziś w Port Moresby.  obrazy/pliki
Urzędnicy rządowi z Nowej Zelandii i Papui Nowej Gwinei spotkali się dziś w Port Moresby. obrazy/pliki

READ  Dyrektor generalny spółki zależnej Titan odrzuca ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa jako „bezpodstawne krzyki”, pokazują e-maile

Efektem rozmów było także przekazanie 9 milionów dolarów na inicjatywy pokojowe i rozwojowe w prowincjach Hela i Southern Highlands. Według Petersa jest to jedna z najważniejszych kwestii konfliktowych w regionie Pacyfiku.

Wkład w kluczowe prace na rzecz budowania pokoju określił jako ważną decyzję z punktu widzenia zaangażowania Nowej Zelandii na rzecz stabilnego i pokojowego regionu Pacyfiku.

Delegacja, w skład której wchodzą także minister ds. ludności Pacyfiku dr Shane Reti, przewodniczący Komisji Obrony i Handlu Tim van de Molen oraz rzecznik Partii Pracy ds. zagranicznych David Parker, przebywa w Papui Nowej Gwinei przez trzy dni.

Następnie Vanuatu, Nowa Kaledonia i Tuvalu

Po poprzednim spotkaniu dwustronnym Peters i Reti spotkali się z premierem Papui-Nowej Gwinei Jamesem Maripe. Omów wspólną historię demokracji, wspólną ojczyznę na Pacyfiku oraz priorytety i powiązania z Azją.

Delegacja uda się później do Vanuatu, Nowej Kaledonii i Tuvalu, jednego z najmniejszych i najbardziej odizolowanych krajów na świecie, a także jednego z najbardziej narażonych na skutki zmiany klimatu.

Inne punkty porządku obrad w Papui Nowej Gwinei obejmują wizyty w lokalnym szpitalu, nowym centrum dowodzenia w siedzibie Murray Barracks oraz Centrum Zdrowia Oczu Freda Hollowsa.

W szczególności klinika okulistyczna jest jedną z wielu klinik okulistycznych na Pacyfiku wspieranych przez Fundację Freda Hollowsa – organizację charytatywną założoną przez urodzonego w Kiwi chirurga okulistę, profesora Freda Hollowsa i jego żonę Gabby w 1992 r., aby pomóc przywrócić wzrok osobom, które najbardziej tego potrzebuję. ślepy.

Poważnym problemem w regionie Pacyfiku jest możliwa do uniknięcia ślepota, dlatego Fundacja pomogła w świadczeniu usług okulistycznych – w tym operacji zaćmy – w swoich klinikach na Tonga, Samoa, Fidżi, Vanuatu, Kiribati, Wyspy Salomona i Papua-Nowa Gwinea.

READ  Brakujące ogniwo dla drogi rowerowej Pioneer Highway, która ma zostać zbudowana w terenie

Wcześniej ludzie musieli podróżować do Nowej Zelandii lub Australii, aby uzyskać dostęp do tych usług.

To druga misja na Pacyfiku prowadzona przez Petersa w tym roku.

W lutym on i Ritti podróżowali także z delegacją do Tonga, Wysp Cooka i Samoa; Ma na celu zachowanie stosunków Nowej Zelandii z regionem Pasifika i jego mieszkańcami.

Vaimuana Masi Jest redaktorem Pacifica w Herald Sekcja Talanoa, dzieląca się historiami z regionu Pacyfiku Wspólnota. W 2010 roku zdobyła tytuł Rookie Reporter of the Year w konkursie Qantas Media Awards oraz zdobyła nagrodę za najlepszy tekst opinii w konkursie Voyager Media Awards 2023.