Świadek: Najdłuższy samobójczy gol w historii Niemiec

Obrońca VfB Stuttgart, Konstantinos Mavropanos, przeszedł niechcianą historię w niemieckiej piłce nożnej.

25-letni reprezentant Grecji strzelił niezwykłego gola samobójczego w środowych rozgrywkach Pucharu Niemiec (NZT).

Mecz odbył się z Paderborn w drugiej lidze w wieku zaledwie czterech minut, kiedy Mavropanos otrzymał piłkę z autu i podał do swojego bramkarza Floriana Müllera, który przeciągnął się w jego lewą stronę, ale został dobrze pokonany, gdy piłka wpadła do siatki. .

A Niemiecki Związek Piłki Nożnej napisał na Twitterze, że 48-metrowa próba była najdalszym dystansem, jaki zdobył w historii zawodów.

„To był pamiętny początek z samobójczym golem. Prawdziwa porażka. Constantinos opowie o tym swoim wnukom” – powiedział Sky TV dyrektor sportowy Stuttgartu, Fabian Wollgemuth.

Stuttgart odniósł późne zwycięstwo 2:1, dzięki czemu drużyna Bundesligi awansowała do ćwierćfinału rozgrywek pucharowych.

Konstantinos Mavropanos (w środku) strzelił kilka bramek dla VFB Stuttgart, ale jego niechciany strzał przeciwko jego drużynie może być bardziej pamiętny.

Alexa Grimma/Getty Images

Na szczęście dla Mavropanosa, były obrońca Arsenalu odegrał kluczową rolę w doprowadzeniu do wyrównania dla VfB Stuttgart na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, a bramkę zdobył portugalski pomocnik Gil Dias.

Strzał głową w ostatniej minucie gwinejskiego napastnika Serho Gerassiego dał jego drużynie zwycięskiego gola w piątej minucie doliczonego czasu gry.

Było to pierwsze zwycięstwo nowego trenera Stuttgartu, Bruno Labbadii, w swoim czwartym meczu u steru.

READ  All Blacks: Ian Foster przeżył jako trener, a Joe Schmidt poprawił ustawienia trenerskie