Srebrne Paprocie wyprzedziły Diamenty w pierwszym meczu Pucharu Narodów

Silver Ferns rozpoczęli sezon 2024 od 13-bramkowej porażki z Australią, nie mogąc zmniejszyć straty do rywali z trans-Tasmana.

Mistrzowie świata Diamentów prowadzili od początku do końca podczas otwarcia Pucharu Narodów w Londynie, gdy Nowa Zelandia pokonała Nową Zelandię 63-50.

Kapitan Liz Watson wystąpiła w reprezentacji Australii, a Keira Austin robiła wrażenie w ataku.

Australijska obrończyni Courtney Bruce była nieustanną solą w oku drużyny Silver Ferns, gdy po pierwszej kwarcie Diamenty objęły prowadzenie 14-9.

Doświadczony nowozelandzki melonik Ameliaran Ekenasio odpoczywał podczas tournee, zastępując Georgię Heffernan z Southern Steel w jej debiucie na Wembley.

Heffernan współpracowała z Grace Nowicki w kręgu strzeleckim, podczas gdy na środkowym boisku grała środkowa Maddie Gordon i skrzydłowa Karen Berger.

Mila Ruilo Buchanan i Whitney Souness dzielili obowiązki w ataku na skrzydle.

Australia w pierwszej połowie straciła pięciobramkowe prowadzenie i do przerwy prowadziła 29-22.

Najlepszy występ Nowej Zelandii przypadł na trzecią kwartę, kiedy Nwicki strzelił w tej kwarcie 14 goli, zmniejszając deficyt Nowej Zelandii do 44-39.

Gdy zbliżał się koniec meczu, występ Nowej Zelandii znacznie się pogorszył, ponieważ w ostatniej kwarcie prowadziła ośmioma bramkami.

Trenerka Silver Ferns Noeleen Toroa mówi, że przed poniedziałkowym meczem z Ugandą będzie jeszcze wiele do zrobienia.

„Zakończenie ostatniej kwarty było rozczarowujące, ale ogólnie nie było tak źle” – powiedziała trenerka Silver Ferns Nolene Toroa.

„Ponownie nasza umiejętność utrzymywania się, nieoddawania piłki i być może poziom naszej kondycji trochę nas zawiódł, ale to dopiero początek i wiemy, gdzie jesteśmy, więc wiemy, jakie mamy luki i co mamy poprawić. trzeba poprawić.”