Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Abby Erceg nie może wrócić do Football Ferns po zwolnieniu trenera klubu

Obronne strzały Football Fires zostaną przetestowane, gdy zmierzą się z broniącymi tytułu w dwóch meczach towarzyskich pod koniec tego miesiąca z sześcioma niezaangażowanymi graczami.

Starsza środkowa obrońca Abby Ersig jest niedostępna na mecze z Kanadą w Ottawie i Montrealu, ponieważ nadal jest w USA, aby wspierać swoich kolegów z drużyny, po tym, jak jej trener Karoliny Północnej, Paul Riley, został niedawno zwolniony.

Riley został zwolniony na początku następnego miesiąca Historyczne zarzuty molestowania seksualnego i niewłaściwego postępowania, którym zaprzeczaJego zachowanie i działania klubów Kobiecej Ligi Piłki Nożnej w odpowiedzi na niego Obecnie jest przedmiotem dochodzeń prowadzonych przez FIFA i Związek Piłki Nożnej Stanów Zjednoczonych.

Piłka nożna Nowej Zelandii

Jitka Klimkova została nowym trenerem Football Ferns do 2027 roku

Nowy trener piłki nożnej Fernz Getka Klimkova Powiedziała, że ​​nieobecność Erjiego pozostawi dziurę w składzie w jej pierwszym meczu trenerskim, ale musi pozostać w klubie, który prowadzi od 2016 roku, kiedy był Western New York Flash.

Czytaj więcej:
* Zbliża się dzień ukończenia szkoły dla aspirujących do futbolu Fierce, którzy grają w amerykańskim systemie college’u
* Międzynarodowa grupa wiekowa Marisa van der Meer dołącza do Melbourne City Women
* Drużyna piłkarska zmierzy się ze złotymi medalistami Kanady w swoim pierwszym meczu od czasu Igrzysk Olimpijskich w Tokio
* Fern Malia Steinmetz podpisała kontrakt z Western Sydney Wanderers

„To trudny czas dla niej, dla graczy, dla zespołu. To nie jest łatwa sytuacja.

„Rozmawiałem z nią, była tak zajęta, że ​​mówiła:„ Cały czas rozmawiam przez telefon. Całkowicie szanuję jej decyzję o pozostaniu w zespole. Wspieram ją. Czułem, że musi tam być im.'”

„Na pewno będziemy za nią tęsknić, ale otworzy to okno dla innych młodych graczy”.

READ  Przegląd wiadomości sportowych: Tenis - Zaskoczony? Niezupełnie: pewny siebie Basilashvili dotarł do półfinału Indian Wells; Prezes FA prosi FIFA o działanie po „fałszywych” zarzutach rasistowskich itp.

Pod nieobecność Ercega, Katie Bowen prawdopodobnie będzie grać jako środkowy obrońca, pozycję, którą czasami zajmował na poziomie klubu, a nie pomocy, gdzie rozgrywała większość swoich meczów w reprezentacji.

Michaela Moore ma być centralną postacią z tyłu, z innymi wiodącymi opcjami w kraju – Rybacka Stott, Claudia Bong i Liz Anton – wszyscy w klubach kobiecej dywizji 1 są niedostępne dla tych meczów.

Klimkova została zmuszona do wyboru spośród graczy z Europy i Stanów Zjednoczonych tylko w tym oknie, ponieważ gracze z Nowej Zelandii i Australii będą musieli spędzić dwa tygodnie w zarządzanej izolacji lub w kwarantannie hotelowej po powrocie.

Sześciu nieregularnych graczy to obrońca Tahlia Hermann Watt. Pomocnicy Amelia Abbott i Annella Jensen. Napastnicy Ava Collins, Jacqui Hand i Sam Toharu, reprezentanci wszystkich grup wiekowych.

Wszyscy są również w amerykańskim systemie uczelni, co okazało się przydatne w tych okolicznościach, ponieważ pandemia Covid-19 nadal stanowi wyzwania logistyczne.

„To szansa dla tych młodych graczy, aby zaczęli przychodzić i testować się ze starszymi graczami” – powiedział Klimkova.

„Bycie w tym obozie i przygotowywanie się do gry i gry przeciwko mistrzom olimpijskim będzie wyzwaniem dla tych graczy”.

Centurion Fern Rosie White to kolejna powołana zawodniczka, która nie była częścią składu olimpijskiego, ponieważ odpadła po fazie grupowej, przegrywając z Australią, Stanami Zjednoczonymi i Szwecją – trzech z czterech dotarło do półfinału.

28-latka opuściła turniej po tym, jak zapaliła problem zdrowotny, z którym borykała się od czasów studiów, ale niedawno wróciła do treningów ze swoim klubem w NWSL, OL Reign, a Klimková powiedziała, że ​​jest gotowa do udziału.

„Zdajemy sobie sprawę, że ma dwa miesiące wolnego, ale jest w pełni na boisku i wyzdrowiała.

Rozgrywający Aniela Jensen, na zdjęciu grający z Palmerston North Marist, jest jednym z sześciu niespokrewnionych graczy powołanych do Football Ferns na mecze z Kanadą.

David Unwin/Personel

Rozgrywający Aniela Jensen, na zdjęciu grający z Palmerston North Marist, jest jednym z sześciu niespokrewnionych graczy powołanych do Football Ferns na mecze z Kanadą.

„Bardzo się cieszę, że zajęło to tak krótki czas i oczywiście teraz zobaczymy, gdzie jest po przerwie”.

Mecze z Kanadą odbędą się w niedzielę 24 października [kickoff 8am NZ time] I środa, 27 października [kickoff 12.30pm NZ time].

To początek przygotowań Paproci do Mistrzostw Świata Kobiet 2023, które odbędą się w Nowej Zelandii i Australii.

Piłkarska Paproć – Międzynarodowe Okno Październikowe

Zespół (nowe czapki pogrubione)

Bramkarze (3): Vic Eason, Anna Litt, Erin Nayler

Obrońcy (5): CJ Bott, Katie Bowen, Słodzik Hermann WattMichaela Moore i Ali Riley

Pomocnik (7): Amelia Abbott, Hannah Blake, Daisy Cleverly, Olivia Chance, Anella Jensen, Betsy Hassett, Rhea Percival

Napastnicy (7): Ava Collins, Jackie Hand, Maggie Jenkins, Gabi Rainey, Emma Rolston, Sam Toharów Rosie Biała

Mecze (czas nowozelandzki)

Niedziela 24 października, godz. 8:00: przeciwko Kanadzie; TD Place, Ottawa

Środa, 27 października, godz. 12:30: przeciwko Kanadzie; Stadion Saputo, Montreal