Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Badminton: Wschodząca tenisistka z Singapuru Jacelyn Hoy wygrywa Poland Open, celuje w Paryż 2024, wiadomości sportowe i najważniejsze wiadomości

SINGAPUR – Podczas gdy Luo Kin Yu i Yu Jia Min w ostatnich latach przewodzili badmintonowi w Singapurze, kolejna potencjalna supergwiazda jest szlifowana, gdy Jacelyn Hui zdobywa swój pierwszy międzynarodowy tytuł.

26 września, 10 dni przed swoimi 21. urodzinami, Hui pokonała Indyjkę Samię Imad Farooqi 21-11, 21-9 i wygrała polski finał międzynarodowy. Za swoje zwycięstwo w międzynarodowych wyzwaniach niższego poziomu zarobiła 500 dolarów (677 dolarów) i awansowała ze 135 na 119 w rankingu.

Wraz ze stopniowym otwieraniem międzynarodowego harmonogramu sportowego, postanowiła zagrać w większych turniejach i awansować w rankingach, starając się zakwalifikować do Igrzysk Olimpijskich 2024 w Paryżu.

Powiedziała Straits Times: „Zamierzam znaleźć się w top 80 do końca roku, grać i dobrze sobie radzić w głównych turniejach w przyszłym roku oraz zakwalifikować się do następnych igrzysk olimpijskich. To zwycięstwo pomaga potwierdzić, że jestem na właściwy tor.”

„Potrafię grać w różnych stylach i wyróżniać się różnymi strategiami, niezależnie od tego, czy chodzi o szybkość i siłę, czy grupy defensywne. Ale nadal mogę poprawić wytrzymałość fizyczną i psychiczną oraz być spokojniejszym, aby podejmować właściwe decyzje podczas meczów”.

Hoy jest wspierany przez dyrektora technicznego Singapore Badminton Association Martina Andrew, Brytyjczyka, który współpracuje z trenerami narodowymi Muliu Handoyo i Kelvinem Ho, aby pomóc graczom w osiągnięciu pełnego potencjału.

Powiedział: “Jaslin to ofensywny styl gracza, który wykorzystuje swoją siłę i trajektorie z miękką kontrolą, aby pokonać przeciwników taktycznie i fizycznie. Ma wiele mocnych stron w swojej sile i agresywnym stylu gry. Jednak ten styl często pojawia się zawodnik z pewnymi błędami, więc zależy to od jakości dobrego strzału i wiary w to, że można zdobyć punkty.

„Obszary rozwoju Gaslyn, gdy przechodzi na wyższe poziomy światowego badmintona, będą obejmować poprawę jej zdolności fizycznych, umysłowych i technicznych, aby umożliwić jej rywalizację na wyższym poziomie, przy jednoczesnym zachowaniu jej naturalnego stylu ofensywnego, co umożliwi jej grę taktyczny styl gry, w który chce grać, aby rzucić wyzwanie graczom o wyższych rangach”.

READ  Wybuch Delta Covid-19: Nowe wątpliwości dotyczące testu Bledisloe Cup All Blacks, gdy rząd Australii Zachodniej wydaje nowe zasady kwarantanny kiwi

Urodzona w Penang, Hooi zaczęła grać w badmintona w wieku 10 lat dzięki wpływowi ojca, a rok później rozpoczęła intensywne treningi, ponieważ podobało jej się, jak może manipulować lotką i przeciwnikami w różnych kierunkach.

„Gdy dowiedziałam się więcej o tym sporcie, pojawiły się inne elementy, takie jak szybkość i siła, jednak pojawiła się większa nieprzewidywalność, co uczyniło go bardziej interesującym” – powiedziała.

W poszukiwaniu możliwości zrównoważenia treningu ze studiami na wysokim poziomie w badmintonie, prawica otrzymała stypendium Singapore Sports School Scholarship, gdy miała trzynaście lat i ostatecznie została obywatelką Singapuru w 2018 roku, kiedy reprezentowała również republikę w Youth Igrzyska Olimpijskie w Argentynie, gdzie zajęła czwarte miejsce w singlach dziewcząt.

Na pierwszym poziomie dotarła do półfinału w dwóch międzynarodowych seriach i wyzwaniach w Iranie i Malezji, zanim pandemia spustoszyła światowy sport, chociaż została mistrzynią kraju w 2020 i 2021 roku.

Bez międzynarodowej konkurencji Hooi dzielnie połączył sesje szkoleniowe w godzinach 8-11 z 30-tygodniowym stażem jako Analityk Inwestycyjny, pracując bezpośrednio po szkoleniu do godziny 19:00, zanim w maju ukończył studia z dyplomem studiów biznesowych na Politechnice Ngee Ann.

Przyznała: „To było trudne i stresujące, ponieważ obie strony są dla mnie najwyższym priorytetem, ale bardzo dojrzałam i nauczyłam się dobrze pracować pod presją.

„Teraz, kiedy skończyłem szkołę, myślę, że powinienem dać szansę badmintonowi, więc postanowiłem zostać pełnoetatowym graczem, aby spełnić swoje marzenia.

“Po wznowieniu podróży i zawodów jestem wdzięczny za możliwość gry za granicą. Występuje presja, ale moje doświadczenie pomogło mi przezwyciężyć te nerwy i stres i mam nadzieję, że nadal będę się poprawiać i rozwijać w mojej karierze badmintona. “

Hooi pozostanie w Europie, aby zagrać w Netherlands Open w dniach 13-17 października, 21-24 października w Czech Open oraz 27-30 października w Belgium Open. W czwartek (14 października) pokonała w pierwszej rundzie Słowenkę Petrę Polanc 21-19, 21-16, kontynuując swój imponujący bieg.

READ  Pink zaproponowała, że ​​zapłaci grzywnę norweskiej drużynie piłki ręcznej kobiet, która odmówiła noszenia spodni od bikiniعان

Na tegorocznym Dutch Open dołączyli do niej mężczyźni grający single Lou i Jason Teh, którzy zajęli drugie miejsce w Polish Open. Singapurscy koledzy z drużyny, którzy również wystąpią, to para mieszana Tan Wei Han i Teri Hee, która również gra w deblu mężczyzn z Lu Kin Hen.