Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rugby: Gracz Great All Blacks Ma’a Nonu zaskoczy powrót do Ngāti Porou Wschodnie Wybrzeże w ten weekend w Heartland

Ma’a Nonu ostatnio grał w Nowej Zelandii dla Blues na Super Rugby 2019. Zdjęcie / Photosport

Kapitan All Blacks i jeden z najlepszych pomocników w kraju zabłyśnie w ten weekend w mistrzostwach Heartland.

Ma’a Nonu niespodziewanie wróci do nowozelandzkiego rugby dla Ngāti Porou East Coast po tym, jak został wybrany z ławki na sobotni mecz z Bullerem w Ruatoria.

39-latek dołączył do ławki obok byłych kolegów z drużyny Hurricanes, Faifili Levave i głównego trenera Hosea Gear.

Gere, były skrzydłowy All Blacks, który dorastał w Gisborne i przejął w tym roku wschodnie wybrzeże, powiedział, że był zaskoczony, gdy dobry kolega z drużyny Nuno zaproponował grę w drużynie.

Jednak Nuno zapisze się tylko pod warunkiem, że Gere również dołączy do niego w zespole, oferta Gere powiedział, że nie ma innego wyboru, jak tylko zaakceptować.

„Nie mogłem odmówić”, powiedział Gere Stuffowi, „więc po cichu mam nadzieję, że nie będę musiał wychodzić na boisko.

„On i ja jesteśmy bardzo blisko, spędzamy ze sobą dużo czasu, więc zapytałem go, czy może nadrobić zaległości i czy chciałby dać nam nasze koszulki, co zrobił.

“Rozmawialiśmy o tym, a on zaproponował, że przyjdzie i nam pomoże. Na początku myślałem, że żartuje, jak to zwykle robią chłopcy, potem zrobiło się poważnie i ponownie skontaktowałem się z nim, aby zobaczyć, czy wywiąże się ze swoich obowiązków rodzinnych Na szczęście dla nas wszystko jest w porządku. Na wyjazd w ten weekend.”

Trener Wschodniego Wybrzeża Hosea Gere.  Zdjęcie/NZME
Trener Wschodniego Wybrzeża Hosea Gere. Zdjęcie/NZME

Nuno, który miał 103 testy dla All Blacks przed przejściem na emeryturę po zwycięstwie w Pucharze Świata 2015 z Australią, wrócił w tym roku do Nowej Zelandii po pobytach za granicą w San Diego w zawodach MLS, a ostatnio w Toulon we Francji.

Gere powiedział, że zabezpieczenie Nonu jako podpisu zajęło dwa tygodnie po uzyskaniu pozwolenia i sklasyfikowaniu dokumentów w nowozelandzkim rugby.

READ  Super Rugby Aotearoa: „Niebezpieczni” liderzy stają się coraz bardziej pewni siebie, mówi asystent Neil Barnes

Nuno pojawi się w sobotę w Heartland po tym, jak kapitan All Blacks Sam Kane uświetnił bitwę o King Country w zeszły weekend w swoim pierwszym meczu po powrocie z operacji klatki piersiowej.

Granie w takich graczy jak Nuno i Kane w rugby Heartland było świetne dla zawodów, powiedział Andrew Duncan, dyrektor generalny Buller.

„Myślę, że to tylko pokazuje znaczenie naszej konkurencji” – powiedział Duncan dla Newstalk ZB.

„To wspaniałe zawody z udziałem Bunnings Warehouse Heartland. Sam Kane w ostatni weekend oraz Maa Nonu i Hosea Gear w ten weekend.

„To po prostu świetna okazja do zaprezentowania konkurencji. To naprawdę ważna część nowozelandzkiej sceny rugby, Heartland Championship. O mój Boże, to są naprawdę ekscytujące czasy”.

Duncan powiedział, że zmierzenie się z Nuno w weekend będzie bezcennym doświadczeniem dla jego zespołu.

“Myślę, że to świetna okazja, nie tylko dla Ngati Puro Wschodniego Wybrzeża, ale oczywiście również dla naszych graczy, aby mieć szansę na zmierzenie się z najlepszymi w grze. Zwłaszcza przeciwko Ma’a Nonu będzie to wspaniałe doświadczenie dla nasi faceci.

„Będzie dużo przekomarzania się. W najlepszym razie nie brakuje przekomarzania się, ale podejrzewam, że będą to ci, którzy poradzą sobie z Maa. bądź naprawdę podekscytowany zmierzeniem się z wielkimi graczami rugby ”.

Wschodnie Wybrzeże ma nadzieję, że Nuno pomoże drużynie przełamać passę ośmiu lat 54 meczów przeciwko Bowlerowi w sobotę.