Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sam Warburton radzi trzem graczom, aby zabłysnęli na Mistrzostwach Świata w Rugby 2023

Sam Warburton radzi trzem graczom, aby zabłysnęli na Mistrzostwach Świata w Rugby 2023

Były kapitan reprezentacji Walii, Sam Warburton, wymienił trzech graczy, którzy jego zdaniem mogą zostać międzynarodowymi gwiazdami the Puchar Świata w Rugby jeszcze w tym roku we Francji. Kapitan British and Irish Lions był w dwóch finałowych biegach podczas swojej wspaniałej kariery, przede wszystkim kiedy poprowadził Walijczyka do półfinału Mistrzostw 2011 w Nowej Zelandii.

Ta kampania zakończyła się kontrowersjami, gdy sędzia Alain Rolland pokazał Warburtonowi czerwoną kartkę za faul przeciwko Francji na Eden Park. Powiedział, że po wycofaniu się z gry w 2018 roku został analitykiem mediów i przed nadchodzącymi finałami. bas rugby Jego zdaniem trzy nazwiska mogą wywrzeć ogromny wpływ na światową scenę.

„Nie byliby to wybitni gracze, gdybyś regularnie oglądał rugby, ale dla zwykłej osoby chciałbym, aby Henry Arundell spędzał więcej czasu w koszulce reprezentacji Anglii” – zaczął. „On po prostu ma swój czynnik X, ma zdolność, której nie ma wielu graczy w świecie rugby.

separator wideo

Jak globalna konkurencja wpływa na mundial | zawalić się

„Z perspektywy Walii, Mason Grady jest naszym najlepszym młodym zawodnikiem i naprawdę nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co może zrobić. Myśląc dalej, nie powiedziałbym, że jest młodym facetem. Z Samem Kane’em jako kapitanem (dla Nowej Zelandii) , nie wiem czy dużo dostanę od czasu gry, ale bardzo lubię (Daltona) Babali.

„To naprawdę dobry gracz. Zastanawiam się, czy zagra też u boku Sama Kane’a, ale mógłby wywrzeć wpływ, gdyby został wybrany. To zależy od tego, jak przebiegnie turniej rugby. To trzej gracze, których szczególnie chcę zobacz występ”.

Mistrzostwa Świata w Rugby we Francji 2023 mają szansę stać się jak dotąd najbardziej konkurencyjnymi Mistrzostwami Świata w Rugby, a wiele drużyn korzysta z zasady kwalifikacji World Rugby, która pozwala graczom, którzy są reprezentowani przez jeden kraj, reprezentować swój kraj pochodzenia, pod warunkiem, że między występami występuje trzyletnia przerwa.

READ  Składy drużyn Super Rugby Pacific: Blues, Highlanders, Crusaders, Chiefs, Hurricanes i Moana Pasifika wymieniają składy rundy 4

Na przykład pozwoliłoby to Tonga wybrać Charlesa Beutao i Malakai Fiketwę z All Blacks na zapleczu wraz z byłym graczem Wallabies, Izraelem Folau. Warburtonowi podoba się ta zmiana uprawnień. – Jasne – powiedział podekscytowany.

„Zawsze myślałem, że siła kogoś takiego jak Tonga, na przykład, mają jednych z najlepszych graczy rugby na świecie, więc możliwość skłonienia tych gości do gry z nimi to świetny pomysł, ponieważ niektórzy faceci mogą odejść , mogą zostać zablokowane.

„Mogliby rozegrać tylko kilka meczów i zostać wyrzuceni na bok, a szkoda, że ​​nie mogą ponownie zagrać w testowe rugby. Kiedy pierwszy raz to usłyszałem, bardzo spodobał mi się ten ruch. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak to działa. Tonga jest prawdopodobnie najlepszym przykładem. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak się spisują.

„Sprowadzili kilku świetnych graczy i grali z nimi, co poprawi jakość zawodów. Nie chcemy widzieć faz grupowych z 50-punktową przewagą, a to pomoże zmniejszyć to i podnieść konkurencyjny charakter turnieju ”.