Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ruahei Demant, Wayne Smith i Ruby Tui są wielkimi zwycięzcami błyskotliwych nagród rugby

Ruahei Demant, Wayne Smith i Ruby Tui są wielkimi zwycięzcami błyskotliwych nagród rugby

The Black Ferns zgarnęli główne wyróżnienia podczas uroczystej gali w Monako dziś rano, z Dyrektorem Rugby Wayne Smithem Trenerem Roku, Kapitanem Roku Rouhi Demant i Robbie Toye zdobywcami tytułu Najlepszego Gracza Roku.

To kolejne zwycięstwo Czarnych Paproci, które walczyły z zeszłorocznych minimów, aby wbrew wszelkim przeciwnościom obronić tytuł Pucharu Świata.

Wspaniale jest być tutaj dziś wieczorem z tak wieloma kolegami z drużyny. Nigdy wcześniej tego nie robiliśmy, więc świetnie się bawimy ”- powiedziała Demant, pierwsza piątka, która poprowadziła swoją drużynę do dramatycznego zwycięstwa nad Anglią w finale Pucharu Świata ostatnio w Eden Park. Dziś wieczorem i nie mogę się doczekać reszty wieczoru.

„Pochodzę z bardzo młodego miejsca i możliwość noszenia czarnej koszulki zawsze była moim marzeniem, ale jako dziecko nigdy nie myślałam, że będę grać dla Black Ferns. Podobnie jak większość kobiet w moim wieku, kobiece rugby nigdy nie było tak naprawdę dostępne To nigdy nie było coś, do czego można aspirować, ponieważ nigdy nie miałeś wzorców do naśladowania.

„To była jedna ze wspaniałych rzeczy w tych mistrzostwach świata – po pierwsze, transmisja była bezpłatna, więc każdy mógł ją obejrzeć, ludzie mogli włączyć telewizor lub pójść na mecz i zobaczyć, jak wyglądają – było tam tak wiele silnych kobiet robiąc niesamowite rzeczy”.

Dodała: „Dwanaście miesięcy temu przybyliśmy tutaj na półkuli północnej i byliśmy zmarnowani. W tym 12-miesięcznym okresie. [since]Udało nam się całkowicie zmienić sposób, w jaki myślimy o piłce nożnej i sposobie, w jaki gramy.

„Wiele z tego pochodzi od naszego trenera Smithy’ego i odwagi, którą nam zaszczepił.

„Nie tylko to, mieliśmy niesamowitą grupę dziewcząt, które kładą serce i duszę na szali dla wszystkich, niezależnie od tego, czy gramy, czy nie. Wykonaliśmy zadanie i mieliśmy przy tym dużo zabawy”.

READ  Tottenham to ostatni powrót do wygranej w angielskiej Premier League

Smith powiedział w wiadomości wideo, że czuł się „nieswojo” z otrzymaniem nagrody, biorąc pod uwagę jakość innych nominowanych; Trener Irlandii Andy Farrell, trener Francji Fabian Galthe i trener Anglii Simon Middleton, który prowadził Czerwone Róże przez 30 testów, dopóki nie przegrali w finale z Czarnymi Paprociami.

Smith został mianowany w tym roku po tym, jak były główny trener Glenn Moore zrezygnował po potępiającej ocenie kultury i wyników zespołu.

„Czuję się nieswojo, otrzymując to, biorąc pod uwagę jakość innych nominacji” – powiedział Smith. „Ale czuję się dumny. Na początku czułem się jak dziadek zabierający swoje wnuczki do Disneylandu i to było ich podekscytowanie. Ale kobiety okazały się wojowniczkami, były niesamowite.”

Niektórzy ze zwycięzców czarnej paproci, w tym Ruby Toy (na czerwono) i Roahi Deman, po prawej, na World Rugby Awards w Monako.

Tui, podobnie jak Demant, pojawił się osobiście i zdobył nagrodę Breakthrough wraz z Włochem Ange Capuzzo, który zdobył trofeum mężczyzn.

To niesamowite być tutaj, to trąba powietrzna, jestem taka dumna z Nowej Zelandii. To wielki zaszczyt wygrać tę nagrodę, mając 27 i pół roku, myślę, że ustanowiłam rekord debiutanta.

Tui otrzymała również zastępczy medal zwycięzców Pucharu Świata po tym, jak oddała go młodemu kibicowi po finale.

The Black Ferns mieli czterech zawodniczek w swoim kobiecym „Dream Team”; Toye, Demant, skrzydłowa Portia Woodman i pomocniczka Theresa Fitzpatrick.

All Blacks mieli tylko dwa nazwiska: lock Sam Whitelock i skrzydłowy Will Jordan.

Były członek zarządu Black Fern i NZ Rugby, dr Farrah Palmer, otrzymał nagrodę Vernon Pugh Award 2022 za wybitną służbę.