„Myślę, że będę gotowy”: Christian Pulisic w szpitalu, gdy USA awansują do 1/8 finału Pucharu Świata

Christian Pulisic Kopnął piłkę, strzelił gola, a następnie uderzył w bramkarza, zderzenie, które wysłało amerykańską gwiazdę do szpitala i Stany Zjednoczone w drugiej rundzie mistrzostw świata.

Ponad godzinę później zadzwonił do swoich kolegów z drużyny przez FaceTime, aby przyłączyli się do świętowania.

Bramka Pulisica została opóźniona w 38. minucie, a Stany Zjednoczone pokonały we wtorek Iran 1: 0 w politycznym rewanżu o awans do fazy pucharowej mistrzostw świata.

„Każdy zawodnik jest gotów poświęcić swoje ciało, aby zapewnić sukces tej drużynie” – powiedział amerykański pomocnik Weston McKinney.

Amerykanie zajęli drugie miejsce w grupie B z pięcioma punktami, dwa punkty za Anglią, aw sobotę zmierzą się z Holandią z szansą na awans do ćwierćfinału po raz pierwszy od 2002 roku.

„Zawsze powtarzam, że jesteśmy przeciwko całemu światu” – powiedział napastnik Tim Weah. „Nikt nie myśli, że Stany Zjednoczone mogą grać dobry futbol”.

Christian Pulisic odczuwał natychmiastowy ból po zderzeniu.

Alexa Grimma/Getty Images

Pulisic był wyciągnięty na boisku i leżał w bramce przez około trzy minuty, gdy był traktowany przez amerykańską kadrę. Próbował kontynuować grę, ale został zmieniony na początku drugiej połowy przez Brendana Aaronsona i przeszedł badanie jamy brzusznej.

NFL powiedział, że Pulisic doznał kontuzji miednicy i był dzień w dzień. Opuścił szpital i wrócił do hotelu zespołu.

„Wysłałem mu SMS-a i sprawdziłem, co u niego, a on powiedział:„ Myślę, że będę gotowy w sobotę ”- powiedział McKinney.

Trener USA Greg Berhalter powiedział, że po zderzeniu Pulisic miał zawroty głowy.

z powrotem Mistrzostwa Świata Po opuszczeniu edycji 2018 Stany Zjednoczone otworzyły mecz remisami z Walią i Anglią i potrzebowały zwycięstwa, aby awansować do 1/8 finału.

Iran zajął trzecie miejsce w grupie z trzema punktami. Drużyna nie awansowała we wszystkich sześciu meczach mistrzostw świata.

READ  Google ujawnia, czego Nowozelandczycy szukali w tym roku

„Marzenie zakończyło się tym wynikiem,” powiedział trener Iranu Carlos Queiroz. „Stany Zjednoczone rozpoczęły mecz lepiej od nas, szybciej iz lepszą kontrolą gry.”

Ryczący irańscy kibice z rogami i bębnami w tłumie liczącym 42 127 osób wypełnili dolną miskę za jedną bramką na stadionie Al Thumama i byli znacznie głośniejsi niż czerwono-biało-niebiescy kibice z drugiego końca i za ławką USA.

Christian Pulisic otoczony przez swoich kolegów z drużyny USA po tym, jak strzelił gola, ale nie był w stanie wstać.

Stany Zjednoczone pokonały Iran 9:0 w pierwszej połowie, ale nie przełamały się, dopóki Pulisic nie pojawił się wraz z wielkim momentem, za którym tęskniła rosnąca i coraz bardziej wymagająca rzesza fanów w kraju.

McKennie wykonał podanie tuż za środkowym kołem do Sergiño Desta na skraju pola karnego. Dest skierował piłkę przed bramkę po zbiórce, gdy Pulisic awansował na środek pola, mijając Ramina Rezaiana i Majida Hosseinanda.

Obracając swoje ciało, aby piłka trafiła w jego prawą stopę, Pulisic przekierował piłkę do swojego 22. gola w reprezentacji i pierwszego w meczu Pucharu Świata. Jego impet wypchnął go obok bramkarza Alirezy Beiranvanda.

„Christian jest tym, który zarządza tymi rzeczami. To właśnie on robi. To jego specjalna zaleta” – powiedział Berhalter. „Kiedy piłka wychodzi na aut, wchodzi agresywnie w pole karne i dzieją się dobre rzeczy, a ty zdobywasz bramki”.

Christian Pulisic był wspomagany przez hiszpańskiego sędziego Antonio Mateu i lekarzy drużyny.

Luca Bruno/AP

Berhalter myślał, że Pulisic zaktualizował drugą połowę aplikacji na telefon.

Weah, który strzelił gola dla Amerykanów w pierwszym remisie 1:1 z Walią, prawie podwoił prowadzenie w siódmej minucie przerwy w pierwszej połowie, ale został wykluczony ze spalonego.

Z Anglią przed Walią, Iran wiedział, że potrzebuje tylko wyrównania, by awansować, i wreszcie oddał swój pierwszy strzał dla bramkarza Matta Turnera, kiedy Saman Gudos głową nad poprzeczką w 52. minucie Saeed Ezzatullah oddał strzał z otwartej bramki w 70. minucie, a Morteza Główka Boraliganjiego odbiła się w trzeciej minucie Od doliczonego czasu gry do dziewięciu minut.

READ  Luna Rossa ujawniła się w teście drag

Walker Zimmerman obronił luźną piłkę do otwartej siatki w dziewiątej minucie po tym, jak Cameron Carter-Vickers otrzymał lekką rękę na Mehdim Taremim.

„Mam nadzieję, że nasi fani i ludzie w Iranie nam wybaczą. Po prostu przepraszam,” powiedział Taremi