Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rugby: All Blacks halfback TJ Perenara poza grą przez dziewięć miesięcy, w obliczu wyścigu Pucharu Świata

TJ Perenara reaguje przed wyjazdem kontuzjowanym przeciwko Anglii. zdjęcie/Getty

Liam Napier w Londynie

TJ Perenara będzie nieobecny przez okres do dziewięciu miesięcy po tym, jak zerwał ścięgno Achillesa w końcowej fazie dramatycznego remisu z Anglią na Twickenham, aby rzucić bitwę o role półobrońców All Blacks szeroko otwarte.

Perenara został wstrzyknięty dla Aarona Smitha w 64. minucie 25-meczowego przegranego meczu All Blacks z Anglią, ale w końcowej fazie upadł na murawę i trzeba było mu pomóc zejść z boiska.

Przemawiając dzień po meczu, gdy All Blacks przygotowywali się do powrotu do domu z Londynu po ostatnim teście roku, Ian Foster potwierdził najgorszą kontuzję Perenary.

„TJ zerwał ścięgno Achillesa” – powiedział Foster.

Zwykle powrót do zdrowia po takiej kontuzji zajmuje dziewięć miesięcy, pozostawiając Perenarę w wyścigu z czasem, aby udowodnić swoją sprawność przed meczem otwarcia Pucharu Świata All Blacks przeciwko Francji w Paryżu 8 września.

„Nie powiedziałbym tego, ale jesteśmy zdruzgotani jego losem” – powiedział Foster. „Jest 78. minuta, a on poszedł ścigać kopnięcie i to boli”.

Kontuzja była poważnym ciosem dla Perenary po tym, jak ciężko pracował, aby wywalczyć sobie drogę z powrotem do All Blacks, debiutując w teście w ciągu roku z ławki w Edynburgu.

Perenara zareagował w tym roku na to, że nie został wybrany do All Blacks, zdobywając tytuł Wellington Norths Jubilee Cup, a także Tigi NPC i Ranfurly Shield z Wellingtonem, aby ostatecznie zdobyć powołanie do All Blacks.

Po rozegraniu ostatnich dwóch testów roku dla All Blacks z ławki, ta ostatnia duża porażka stanowi kolejne wyzwanie dla 30-latka, który musi spróbować pokonać.

Góralski obrońca Folau Vakatava, który w lipcu wykonał dwa testy z ławki przeciwko Irlandii, zanim zerwał więzadło krzyżowe przednie, zdecydował się na niechirurgiczną rehabilitację, aby udowodnić swoją sprawność przed mistrzostwami świata. Biorąc pod uwagę powagę urazu, nie ma gwarancji, że takie podejście się powiedzie.

READ  Surfer po osiemdziesiątce ścigający „bagażnik” na powerboardzie

Nieobecność Perenary i Fakatavy przez większość Super Rugby w przyszłym roku może scementować problemy Brada Webera i Finlaya Christie za urzędującym Smithem.

Kiedy nadejdzie czas, aby wybrać drużynę Pucharu Świata, All Blacks będą musieli zredukować tych pięciu pretendentów do trzech.