Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

RODZINY zostały rozdzielone w wyniku strasznego zdarzenia w pubie Victoria

RODZINY zostały rozdzielone w wyniku strasznego zdarzenia w pubie Victoria

Oczekuje się, że w miarę kontynuowania śledztwa w sprawie śmiertelnego wypadku policja przesłucha kierowcę samochodu, który uderzył w regionalny pub w stanie Wiktoria.

Trzy rodziny siedziały w przydrożnym ogródku piwnym hotelu Royal Daylesford, kiedy w niedzielny wieczór SUV BMW wjechał na chodnik i wjechał w klientów.

38-letni mężczyzna z Tarneit i jego 11-letni syn zginęli na miejscu, a jego 36-letnia żona i sześcioletni syn zostali przewiezieni do szpitala.

44-letnia kobieta z Point Cook, zidentyfikowana przez media jako Pratibha Sharma, zginęła wraz ze swoim partnerem, 30-letnim Jatinem Chugh, i jej dziewięcioletnią córką Anvi.

11-miesięczne dziecko zostało ranne, ale jego stan jest stabilny i przebywa w Królewskim Szpitalu Dziecięcym.

66-letni kierowca pozostaje w szpitalu z powodu szoku, a jego życiu nie zagrażają życiu. Oczekuje się, że we wtorek zostanie przesłuchany przez policję.

Służby ratunkowe reagują na zdarzenie.

Nie miał alkoholu w organizmie i nie był znany policji.

W poniedziałek wieczorem ponad 200 członków społeczności zebrało się na czuwaniu w Victoria Park w Daylesford, w tym wiktoriańska minister zdrowia Mary-Anne Thomas i federalna minister infrastruktury Catherine King.

Wzruszony tłum został wezwany do skontaktowania się ze służbami wsparcia, jeśli borykają się z problemami.

Ze względu na dużą frekwencję czuwanie zostało przeniesione z domu kultury do parku.

Zrozpaczeni żałobnicy przemaszerowali przez okolicę, aby złożyć kwiaty, pluszowe misie i zostawić na miejscu wyrazy współczucia.

„(Jesteśmy) złamani. Spoczywaj w pokoju” – brzmiała jedna z wiadomości.

W lokalnym ośrodku zdrowia utworzono poradnię dla mieszkańców zmagających się z tą tragedią.

Główny komisarz Shane Paton określił to wydarzenie jako „absolutną tragedię” i „jedną z najbardziej niepokojących scen, z jakimi kiedykolwiek zetknęli się doświadczeni funkcjonariusze”.

„Niektórzy mogą nigdy nie stracić tego wzroku i może ich to prześladować na zawsze” – powiedział.

READ  Fotoradar pokazuje psa za kierownicą samochodu na Słowacji

Politycy, w tym premier Jacinta Allan, przywódca opozycji John Pessotto i premier Anthony Albanese, podziękowali tym, którzy pomogli ofiarom, i złożyli kondolencje tym, których to spotkało.