Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Operacja Złota Kula: Król Karol chce „rozcieńczonej” koronacji

Operacja Złota Kula: Król Karol chce „rozcieńczonej” koronacji

Procesja i pogrzeb królowej Elżbiety II. Wideo / NZ Herald

Wraz ze śmiercią najdłużej panującego monarchy Wielkiej Brytanii nastała nowa era, a król Karol III chce, aby jego koronacja to odzwierciedlała.

The Daily Mail donosi, że nowo wstąpiony król chce „rozcieńczonej” koronacji w przyszłym roku, aby odzwierciedlić nową monarchię.

Plotka głosi, że odbędzie się 2 czerwca przyszłego roku, planowanie koronacji zwanej Operacją Złota Kula już się rozpoczęło i oczekuje się, że będzie to okazja dla Karola do zaznaczenia monarchii i jego przyszłych zamiarów.

Źródło powiedziało The Sun, że chociaż „nie ma pośpiechu” na koncert, planujemy go zorganizować w „maju lub czerwcu, w zależności od tego, co dzieje się na świecie”.

„Stanie się to prawdopodobnie w rocznicę koronacji królowej 2 czerwca – to normalne”.

Krążą pogłoski, że król Karol III zostanie koronowany w przyszłym roku 2 czerwca.  Zdjęcie / AP
Krążą pogłoski, że król Karol III zostanie koronowany w przyszłym roku 2 czerwca. Zdjęcie / AP

Źródła zbliżone do rodziny królewskiej również twierdziły, że ceremonia będzie „krótsza, mniejsza i tańsza” niż przyjęcie królowej Elżbiety z 1953 r. i będzie obejmować „świętowanie” życia zmarłej królowej.

Plany obejmują obecnie utrzymanie tradycyjnych aspektów ceremonii, jednak Daily Mail donosi, że król pragnie „chronić różnorodność” w Wielkiej Brytanii, jednocześnie wysyłając zaproszenia do członków wielu różnych wyznań.

Wśród nich są chrześcijanie, muzułmanie, żydzi, hindusi i buddyści.

Intencją mniej ekstrawaganckiej koronacji jest pokazanie światu, że Karol pracuje na rzecz „rozwodnionej monarchii” i ma wziąć pod uwagę kryzys kosztów utrzymania, który obecnie ogarnia Wielką Brytanię i inne kraje Wspólnoty Narodów.

Źródło powiedziało Mirror, że obecny stan gospodarki Wielkiej Brytanii będzie dużym czynnikiem podczas operacji Złota Kula.

„Król doskonale zdaje sobie sprawę z zmagań, jakie toczą współcześni Brytyjczycy, więc dzięki nim spełni swoje życzenia, chociaż jego koronacja musi pozostać wierna starożytnym tradycjom z przeszłości, musi także być przedstawicielem monarchii w nowoczesny świat.”

Rodzina królewska weszła w okres szczególnej żałoby.  zdjęcie / AP
Rodzina królewska weszła w okres szczególnej żałoby. zdjęcie / AP

READ  COVID-19: Fidżi zgłasza 5 zgonów i 404 nowe przypadki

„Król zawsze był zwolennikiem uproszczonej lub zredukowanej monarchii iz całą pewnością można powiedzieć, że ten projekt jest zgodny z jego wizją.

„Mówił już o chęci kontynuowania spuścizny swojej matki, a to obejmuje kontynuowanie nauki o tym, przez co ludzie przechodzą dzień w dzień”.

Chociaż nie oczekuje się, że plany koronacji zostaną ogłoszone w nadchodzących dniach, naród wszedł w nowy okres królewskiej żałoby po ostatnich 12 dniach emocjonalnego pożegnania z Jej Wysokością.

Król Karol, królowa małżonka Camilla i rodzina wycofali się do Balmoral w prywatnym okresie królewskiej żałoby.

Rzecznik króla powiedział Daily Mail: „Król nie myśli w tej chwili o koronacji, ponieważ jest daleko i skupia się na tym, co robi teraz w okresie królewskiej żałoby”.