Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zamiana domów królewskich: kto dostał pałac, a kto został na mrozie?

Zapytaj prawie każdego na świecie, a powiedzą ci, że król Wielkiej Brytanii lub królowa Anglii mieszka w Pałacu Buckingham.

Najbliżsi obserwatorzy królewscy mogą pomyśleć o królu Karolu, gdy słyszą słowo Highgrove, o królowej matce, gdy słyszą Zamek Mey, i o zmarłej królowej Elżbiecie, gdy ktoś wspomni o Balmoral. ale wtedy Królowa zmarła 9 wrześniaWszystko to się zmieniło.

Więc kto ma teraz jakąkolwiek rezydencję?

Hagrove, część Księstwa Kornwalii, należy teraz do nowego księcia Walii – Williama. Zamek Mai należy obecnie do króla Karola III.

Czytaj więcej:
* Królowa Corgi i kucyk żegnają ukochanego właściciela podczas konduktu pogrzebowego
* Wielka Brytania i świat żegnają się po raz ostatni z królową Elżbietą II
* „Wyzwanie”: książę William mówi, że chodzenie za trumną królowej przypomina mu księżną Dianę
* W jaki sposób król Karol skorzysta na fali sympatii, która nastąpiła po śmierci królowej?
* Sześć rzeczy, których możesz nie wiedzieć o ulubionym letnim kurorcie królowej, zamku Balmoral

Los Balmoral jest przedmiotem spekulacji, jak to nazywają brytyjskie gazety „Gra o domy” Co stanie się z ponad 30 królewskimi rezydencjami teraz, gdy króluje modny Karol?

Król Karol powiedział, że chce zmniejszyć nieruchomość, ale czy to obejmuje ich domy?

Nie będzie w tym nic nowego. Rola króla zawsze polegała na zdejmowaniu pałaców, takich jak talerze twojej babci z banknotami 5 dolarów przy herbacie.

Królowa z rodziną przed Clarence House w 1990 roku. Od lewej: książę Edward, księżna Diana, królowa matka, książę Karol i księżniczka Małgorzata.

Biblioteka zdjęć Tima Grahama / Getty Images

Królowa z rodziną przed Clarence House w 1990 roku. Od lewej: książę Edward, księżna Diana, królowa matka, książę Karol i księżniczka Małgorzata.

Jakie domy kontroluje król?

Nowy król posiada teraz sieć Windsor, Sandringham, Balmoral, Wood Farm i Craigowan Lodge, z której korzystała jego matka. Ma też Pałac Kensington, w którym mieszkają niektórzy krewni, Pałac św. Jakuba, w którym mieszkają księżniczki Beatrice i Eugenie, i gdzie księżniczka Anna mieszka w Londynie.

Nie jest jasne, czy księżniczki zachowają swoje przywileje mieszkaniowe, gdy król Karol rozpocznie swoje królewskie odchudzanie.

Osobiście król Karol był również właścicielem Birkhall w Balmoral Estate, Dumfries House w Szkocji, Llwynywermod w Walii oraz słynnego zamku Mey w Szkocji, który był własnością jego babci.

Royal Lodge jest domem księcia Andrzeja... na razie.

Obrazy Getty

Royal Lodge jest domem księcia Andrzeja… na razie.

Wielkie projekty – dla królów

Z pewnością wygląda jak Pałac Buckingham Pozostanie oficjalną rezydencją brytyjskiego monarchyNie oznacza to jednak, że król zamierza spędzić tam dużo czasu.

Dom rodziny Windsorów nie cieszył się popularnością, ale przed śmiercią królowa Elżbieta nałożyła pieczęć królewską Projekt modernizacji o wartości 369 milionów funtów Według Hello Magazine finansowane przez brytyjskich podatników. Planuje się, że nie zostanie ukończony do 2027 roku.

Jednak w przeciwieństwie do odcinka Grand Designs, King Charles i Camilla, Queen Consort nie będzie musiała mieszkać w podwórkowej przyczepie kempingowej, podczas gdy chłopcy burzą kilka ścian. Jako król król Karol jest właścicielem około 30 innych królewskich rezydencji, w których mógłby mieszkać, podczas gdy malarze i projektanci byli obecni, w tym jego obecny dom, Clarence House, który znajduje się w centrum handlowym od Pałacu Buckingham.

Co dalej?

Prawdziwe pytanie brzmi: co stanie się ze wszystkimi innymi królewskimi rezydencjami, gdy Reno się skończy, a król i królowa przeniosą pałacową drabinę do górnego domu?

Nie jest jasne, czy książę Andrzej będzie nadal szczęśliwie żyć z następcą tronu w 30-pokojowym Royal Lodge w Windsor. Mówi się, że wydał 7,5 miliona funtów z własnych pieniędzy na budowę zabytkowego budynku klasy II na 18. urodziny Beatrice, brytyjska gazeta Słońce mówi, że podatnicy powinni to spłacić Jeśli zostanie ewakuowany.

Highgove, część Księstwa Kornwalii, obecnie należy do świeżo upieczonego księcia Walii – Williama.

WPA Paul / Getty Images

Highgove, część Księstwa Kornwalii, obecnie należy do świeżo upieczonego księcia Walii – Williama.

W 2020 roku Andrzej Jego mały domek o wartości 45 milionów NZ w Szwajcarii jest na rynku. Nie jest jasne, czy jest sprzedane, czy nie – tego typu miejsca mogą zająć lata, aby znaleźć nabywcę. Ale jeśli martwisz się, co się z nim stanie, nie zostanie bezdomny, mieszkając pod Waterloo Bridge, jak każdy normalny człowiek, jeśli straci mieszkanie.

według BBCKról Karol prawdopodobnie otworzy więcej Pałacu Buckingham na publiczny program zwiedzania i wykorzysta to miejsce jako swoją drogę przez miasto w ciągu tygodnia.

Jednak jego ukochany wiejski dom, Highgrove, nie należy już do niego, ponieważ należy do Księstwa Kornwalii, które należy do księcia Walii, co oznacza, że ​​będzie musiał zapłacić czynsz syna, jeśli chce tam zostać.

Można się zastanawiać, jaka jest obecnie norma w gruzińskiej rezydencji z dziewięcioma sypialniami, sześcioma łazienkami i 140-hektarowym ogrodem? Być może King Charles jest w porządku, ale po co płacić, skoro ma tyle innych opcji?

Królewski karawan niosący trumnę królowej Elżbiety II przybywa do zamku Windsor na nabożeństwo polecające 19 września.

Leon Neal / Getty Images

Królewski karawan niosący trumnę królowej Elżbiety II przybywa do zamku Windsor na nabożeństwo polecające 19 września.

według codzienna pocztaSugerowano, że król Karol odda Windsor księciu Williamowi i księżnej Katarzynie, ponieważ nie jest on fanem życia pod trasą lotów Heathrow.

Prawdopodobnie spędzę więcej czasu w Sandringham. Właściwie przejął Sandringham w 2017 roku i jest teraz Układanie w ekologicznym ogrodzie I daj temu miejscu trochę jodły.

Nowy książę i księżna Walii, William i Catherine, mieszkają teraz w Adelaide Cottage w Windsor Estate. Ale mają też Anmer Hall, który był prezentem ślubnym od królowej Elżbiety, w posiadłości Sandringham. Prawdopodobnie zwróciliby koronie obie posiadłości, aby zamiast tego zamieszkać w całym zamku.

według telegrafKról Karol rozważa podarowanie narodowi zamku Balmoral na pamiątkę swojej matki, ale nadal będzie korzystał z Birkhall.

Wydaje się jednak prawdopodobne, że król i królowa nie będą mieszkać w Clarence House. Podczas nabożeństwa do zmarłej królowej Elżbiety w zeszłym tygodniu, Ponad 100 członków zespołu King’s Clarence House zostało powiadomionych, że mogą zostać zwolnieni. Niech Pan chroni króla.

READ  Życie po Covid-19 Omicron Summit: toczące się fale, góra na stole czy długi wężowy ogon skrzynek?