Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Menedżer luksusowego hotelu ujawnia, co należy zrobić, a czego nie należy robić w przypadku gratisów hotelowych

Zanotuj, co możesz, a czego nie możesz zabrać ze sobą do domu z hotelu. Zdjęcie/123RF

Nie okradaj przypadkowo hoteli, bo może to wpędzić Cię w kłopoty.

Wszyscy uwielbiamy dobre gratisy, a luksusowe kosmetyki podróżne i wygodne kapcie są prawie zbyt dobre, aby je pominąć podczas pobytu w hotelu.

Ale gdzie podróżni powinni wytyczyć granicę?

Od bezpłatnej pasty do zębów po filiżanki do espresso w pokoju – unikaj kłopotliwych telefonów od ochrony hotelu, zapisując nakazy i zakazy dotyczące gratisów hotelowych, wyjaśnia Daily Mail menadżer luksusowego hotelu Simon Steele.

Co można, a czego nie można zabrać z hotelowej sypialni?  Zdjęcie/123RF
Co można, a czego nie można zabrać z hotelowej sypialni? Zdjęcie/123RF

Steele jest dyrektorem generalnym luksusowego hotelu Armathwaite Hall w Lake District w Wielkiej Brytanii. Ostatnio wyjaśniał, co jest do zgarnięcia.

Po pierwsze: przedmioty hotelowe, które powinieneś zabrać ze sobą do domu

Czasami ludzie czują się skrępowani lub winni, że pakują delikatny szampon, odżywkę lub żel do mycia ciała w formacie podróżnym, ale Steele zapewnia gości, że mogą (i powinni) zabrać do domu luksusowe kosmetyki.

„Oczywiście można zabierać z luksusowych hoteli małe jednorazowe przybory toaletowe. Zachęcamy do wypróbowania ich lub zabrania do domu i cieszenia się nimi – hotele wyższej jakości zazwyczaj oferują produkty wyższej jakości” – wyjaśnia Steele.

Menedżer luksusowego hotelu zachęca gości, aby zabrali do domu luksusowe kosmetyki podróżne.  Zdjęcie/123RF
Menedżer luksusowego hotelu zachęca gości, aby zabrali do domu luksusowe kosmetyki podróżne. Zdjęcie/123RF

Aby jeszcze bardziej Cię przekonać, Lorella Movilino, dyrektor spa w Armathwaite Hall, oferuje kilka porad na temat kosmetyków używanych w luksusowych hotelach.

„Oferujemy miniatury Temple Spa w naszych pokojach hotelowych” – mówi. „To odrobina luksusu, która pozwala naszym gościom wiedzieć, że doświadczają tylko tego, co najlepsze”.

Chociaż coraz więcej hoteli rezygnuje z miniatur na rzecz ekologicznych butelek wielokrotnego użytku, są one dobrym rozwiązaniem do zabrania, używania i uzupełniania podczas przyszłych podróży.

Kolejną rzeczą, którą możesz zabrać ze sobą do domu, są wygodne kapcie hotelowe.

READ  Wojna rosyjsko-ukraińska: „bohaterska” bitwa Aleksieja Nawalnego, „pierwszego publicznego wroga” Putina

Tak, wiemy, że to tylko kapcie, ale Steele dzieli się z nimi luksusem: „Nasze kapcie idealnie dopasowują się do stopy, zapewniając niezrównany komfort, więc nie używamy ich ponownie”.

Zabranie ich do domu będzie świetną zabawą. Są również idealne, jeśli spodziewasz się gości w domu i chcesz zapewnić im pełne pięciogwiazdkowe doświadczenie, oferując kapcie wewnętrzne.

Zabierz do domu miękkie kapcie z pokoi hotelowych.  Zdjęcie/123RF
Zabierz do domu miękkie kapcie z pokoi hotelowych. Zdjęcie/123RF

Przedmioty, których nie można wynosić z pokoju hotelowego

Są to rzeczy, których nie należy zabierać do domu (chyba, że ​​zapłacisz za nie bezpośrednio w hotelu).

Jest to oczywiste, ale nie traktuj hotelowych udogodnień elektrycznych jak pamiątek.

Jasne, im droższy hotel, tym bardziej luksusowe udogodnienia – ale niezależnie od tego, jak bardzo lubisz fantazyjne czajniki, suszarki do włosów, ekspresy do kawy i inne urządzenia elektryczne w pokoju hotelowym, musisz zostawić je wszystkie dla następnego gościa .

Tak, dotyczy to również filiżanek do espresso Twojego ekspresu do kawy.

„Wiemy, że udogodnienia w pokojach są niezbędne dla naszych gości” – mówi Steele. „Ale muszą one pozostać w naszych pokojach, aby wszyscy nasi goście mogli cieszyć się tymi wyjątkowymi akcentami”.

Na marginesie: nie zabieraj ze sobą żarówek i pilotów do domu, ponieważ nie można ich wymienić tak łatwo, jak mogłoby się wydawać.

W drodze do domu nie zabieraj hotelowych szlafroków i ręczników.  Zdjęcie/123RF
W drodze do domu nie zabieraj hotelowych szlafroków i ręczników. Zdjęcie/123RF

Na koniec dajmy spokój dyskusji na temat ręczników, szlafroków i prześcieradeł. Nie wszystkie z nich – niestety – są do zgarnięcia, a jeśli myślisz, że hotel nie będzie wiedział, że któryś przeciągnąłeś, tak się stanie.

Co nieco zaskakujące, czasami trzeba przypominać gościom, że nie mogą zabrać materaca do domu.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​z pewnością możesz zaopatrzyć się w puszysty szlafrok dla siebie, ponieważ luksusowe i miękkie szlafroki w stylu hotelowym można łatwo kupić w większości dużych sieci hotelowych.

READ  Newsable: Jaka jest uczciwa dodatkowa opłata za King's Birthday Weekend?

Na koniec Steele mówi, że najdziwniejszą rzeczą, jaką gość kiedykolwiek próbował zabrać do domu z Armathwaite Hall, jest Winston, wierny hotelowy buldog, który pilnie pilnuje recepcji.

Był to jeden z niewielu przypadków, gdy gość próbował zabrać rzeczy spoza pokoju, ale nie martw się, Winston został odzyskany i wrócił do domu, siedząc bezpiecznie w recepcji.