Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Caroline Powell z Nowej Zelandii zwycięża w prestiżowych zawodach Badminton Horse Trials

Caroline Powell z Nowej Zelandii zwycięża w prestiżowych zawodach Badminton Horse Trials

Nowozelandzka jeździec Caroline Powell na koniu Greenacres Special Cavalier podczas wyścigu przełajowego – Badminton Horse Trials 2024. Prawa autorskie do zdjęcia: Libby Law Photography
zdjęcie: Prawo libijskie

Caroline Powell zapewniła sobie zwycięstwo podczas zawodów Badminton Horse Trials w Anglii, stając się drugą Nowozelandką, która wygrała tę prestiżową imprezę.

Powell i Greenacres Special Cavalier stopniowo wspinali się na szczyt tabeli liderów z szóstego miejsca po etapie przełajowym.

Następnie mieli dobrą serię skoków przez przeszkody, która okazała się wystarczająca, ponieważ wielu zawodników trafiło w poprzeczkę.

Powell jest piątym Nowozelandczykiem, który wygrał tę imprezę, podążając śladami czterokrotnego mistrza badmintona Marka Todda, Jocka Pageta, Andrew Nicholsona i Jonelle Price.

Powell powiedział RNZ Poranny raport Wiedziała, że ​​skoki przez przeszkody będą trudne.

„Ale Cleveland [Cavalier] Był absolutnie niesamowity w skokach przez przeszkody. Ma dopiero 11 lat, więc jest prawdziwą profesjonalistką i skakała bardzo dobrze. „Zawsze była na swój sposób wyjątkowa, a dzisiaj udowodniła, że ​​jest wyjątkowo wyjątkowa” – powiedział Powell.

Powell, który w 2010 roku na Lenamore wygrał wyścig Burghley, zupełnie nie spodziewał się takiego wyniku.

„Myślałem, że trzecie miejsce byłoby wspaniale, ale zwycięstwo – wow, to wspaniałe i wiele znaczy – nie jestem młody i samo doprowadzenie konia do tego etapu jest wystarczająco trudne, ale aby wygrać – mogę to zrobić”. Nie wierz w to.

„Rozpoczęliśmy ten tydzień z nadzieją, że uda nam się pokonać przeszkodę w podwójnej eliminacji i spędzić dobry tydzień, ale zwycięstwo było ogromnym dodatkowym bonusem… bardzo ekscytujące”.

Irlandzka zawodniczka Lucy Latta zajęła drugie miejsce w RCA Patron Saint, a brytyjski jeździec Alex Bragg awansował z 60. miejsca po ujeżdżeniu i zajął trzecie miejsce na Quindivie.

Inny nowozelandzki kolarz Tim Price utrzymał niewielką przewagę po przełajach, ale miał koszmar ze skokami i spadł na ósme miejsce. Jego koń, Witalij, jest kiepskim skoczkiem przez przeszkody.

READ  Łzy jak Mark Richardson i Amanda Gillis żegnają się z The AM Show

Jonelle Price, pierwsza Nowozelandka, która wygrała badmintona, w 2018 roku zajęła szóste miejsce w grappa neira.

Powell po raz pierwszy przyjechał do Wielkiej Brytanii jako pan młody trzykrotnego zdobywcy tytułu w badmintona, Iana Starca. Wygrała wyścig Burghley w 2010 na Lenamore i zdobyła brąz na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 roku.

Greenacres Special Cavalier to 11-letnia irlandzka klacz po Cavalier Royale, wyhodowana w Irlandii przez Michaela Callery’ego.

Powell po raz pierwszy usiadł na nim, gdy był młody – „Możesz mieć dobrego konia [Lenamore] A potem możesz zniknąć. CAF miał trudne momenty, ale bycie tutaj i wygrywanie badmintona to spełnienie marzeń.