Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

NRL 2024, Graham Annesley, Cotygodniowa odprawa piłkarska, Wiadomość dla boksu

Szef piłkarski NRL, Graham Annesley, poinstruował sędziów boksu, aby oceniali kontrowersyjne kolizje po dwóch incydentach, które miały miejsce w weekend, według własnego uznania.

Kara za wślizg Toma Trbojevicia i decyzja o wysłaniu Harry’ego Granta do faulu były głównymi tematami rozmów w rundzie 10. Annesley przyznała, że ​​decyzja o ukaraniu napastnika Dolphins Jessego Bromwicha była błędna.

Grant został później oskarżony o kontakt zaostrzony pierwszego stopnia w związku z kopnięciem Daniela Atkinsona z drużyny Cronulla, z czym będzie walczył w sądzie we wtorek wieczorem.

Graham Annesley przyznał, że podjęta w czwartkowy wieczór decyzja o ukaraniu Jessego Bromwicha była błędna.
© NRL Obrazy

Annesley nie był w stanie skomentować tego incydentu podczas cotygodniowej odprawy piłkarskiej, ponieważ jest to sprawa sądowa na żywo, ujawnił jednak, że centrala nie wydała żadnego edyktu zabraniającego kontaktów z Kickersami.

„Nie wydano żadnych wskazówek dla sędziów meczowych ani Komisji ds. Kontroli Meczów dotyczących jakichkolwiek rzekomych działań wobec takich incydentów” – powiedziała Annesley.

„Jest to wyłącznie kwestia uznania sędziów i boksu, aby na podstawie własnego osądu określić, jakie działania należy podjąć w przypadku domniemanego incydentu manipulacji”.

Ten artykuł zawiera treść dostępną wyłącznie na NRL.com

Jednakże Annesley omówił proces, który doprowadził do udanej konfrontacji kapitana ze strony Manly’ego podczas czwartkowej porażki z Dolphins.

Zespół Sea Eagles zażądał ponownej oceny po tym, jak Tom Trbojevic faulował podczas próby zagrania piłką, twierdząc, że Bromwich miał dobry kontakt podczas wślizgu.

Ziemianka zgodziła się i przyznała Manly’emu rzut karny.

Annesley przyznała, że ​​doszło do kontaktu z prezydentem Trbojeviciem, ale stwierdziła, że ​​nie wystarczy to do uzasadnienia kary i należy utrzymać pierwotną decyzję.

Annesley mówi, że wysoki kontakt Terbojevica „nie miał znaczenia”

W przyszłości sędziowie i sędziowie boksu zostali pouczeni, aby podczas oceniania wyzwań związanych z wysokimi odbiorami brać pod uwagę siłę kontaktu.

READ  State of Origin 2021: Pełne składy drużyn NSW i QLD oczekiwane w Game II

„Na podstawie jakiejkolwiek rozsądnej oceny tego powiązania nie sądzę, aby większość ludzi uważała, że ​​to wystarczy, aby podjąć decyzję wymagającą dużego kontaktu” – stwierdziła Annesley.

„To, co zrobiliśmy od czasu tego incydentu, to przypomnienie wszystkim urzędnikom bunkra, że ​​podtrzymanie takiej decyzji wymaga użycia pewnej siły.

Dodał: „To było trywialne i przypadkowe. W rezultacie wyzwanie nie powinno było zostać uwzględnione”.

Noc Trbojevica zakończyła się wkrótce po jego udanym pojedynku, kiedy obrońca kulejąc opuścił boisko z powodu kontuzji ścięgna podkolanowego.

Tom Trbojevic doznał kontuzji ścięgna podkolanowego podczas czwartkowego meczu z Dolphins.
© NRL Obrazy

Była to jedna z wielu kontuzji tkanek miękkich, do których doszło w ten weekend. Nathan Cleary również doznał kontuzji ścięgna podkolanowego, a Necho Hines przegapił zwycięstwo Cronulli nad Melbourne z powodu napięcia łydki.

Annesley stwierdziła, że ​​nie jest to rzadkie zjawisko i powołała się na dane dotyczące różnych dyscyplin sportowych, z których wynika, że ​​kontuzje ścięgien podkolanowych należą do trzech najczęstszych przypadków w ligach AFL, EFL i Premier League.

Przyznał jednak, że w tym roku wzrosła liczba kontuzji ścięgien podkolanowych i powiedział, że działacze NRL będą uważnie monitorować tę sytuację przez pozostałą część sezonu.

Dane dotyczące urazów ścięgien podkolanowych w NRL

„Rejestrujemy i zbieramy wszystkie dane dotyczące kontuzji z klubów, w wyniku których gracze opuszczają mecze” – powiedziała Annesley.

„Dwa razy w roku dostarczamy klubom ustandaryzowany raport dotyczący kontuzji, aby mogli to sprawdzić, przyjrzeć się swoim własnym praktykom i zobaczyć, jak wypadają w stosunku do średnich w rozgrywkach.

„Mamy również podkomisję ds. bezpieczeństwa graczy, a także medyczną komisję doradczą złożoną z lekarzy, czołowych lekarzy sportowych i lekarzy medycyny pracy, którzy nadzorują nasze praktyki medyczne podczas gier.

„Zawsze zwracają uwagę na wszystko, co ma związek z bezpieczeństwem zawodników, niezależnie od tego, czy są to urazy głowy, czy jakiekolwiek inne urazy, które w ostatnich latach były w centrum uwagi wszystkich, zwłaszcza publicznie, ale nasi doradcy medyczni przyglądają się wszystkim rodzajom urazów i starają się przyjrzeć. przyczyn i przekazywać informacje zwrotne klubom, aby mogły dostosować swoje własne procesy”.

READ  Zespoły sztafet zostały przerwane z powodu zakazu holenderskiego rządu dla Indian