Richmond wykorzystuje rozmiar i gorący start, aby przemierzać Polskę

AUGUSTA — Świeżo wstając z ławki rezerwowych po zasłużonym odpoczynku, Izzy Stewart spojrzał na Darby’ego Flanagana z wyrazem satysfakcji.

Kiedy zabrali głos, aby rozpocząć trzecią kwartę, napastnicy drużyny koszykówki dziewcząt z Richmond wiedzieli, co zrobili. Przez całe popołudnie sama ich obecność była koszmarem dla polskiej drużyny, która nie miała odpowiedzi na swoją liczebność podczas zwycięstwa Bobcats 52-28 w ćwierćfinale Klasy C Południe.

„Szli (do Augusta Civic Center) przed nami i byłem trochę sceptyczny, ponieważ wyglądali na bardzo wysokich, ale wydaje mi się, że byli tak wysocy jak strażnicy” – powiedziała Stewart. „Przez cały mecz, kiedy już znaleźliśmy dla siebie rytm w środku, wystartowaliśmy i nie poddaliśmy się”.

Obaj byli kluczem do zapewnienia Richmond prowadzenia 18-0, które utrzymali do końca meczu po pewnym zwycięstwie. Dwumetrowy Stewart prowadził z 19 punktami i sześcioma zbiórkami, a Flanagan (6:2) dodał 14 i 6, a Bobcats awansowali do środowego półfinału, w którym zmierzą się z Hall Dell z numerem 2 lub Winthrop z numerem 7.

Przewaga Richmonda pod względem wielkości była wyraźna już na początku. Stewart i Flanagan pokonali szóstą w tabeli Polską (13-7), przy czym ten pierwszy zdobył 10 punktów w pierwszej kwarcie, a drugi dołożył dwa wiadra na początku. 3 od Charlotte Grenier po sygnale dźwiękowym ostatecznie zakończyło rajd Bobcats, a drużyna z najwyższej półki objęła prowadzenie 18-3 w drugim secie.

Trener Richmond Mike Ladner i zawodnicy świętują po rzucie za trzy punkty przeciwko Polsce podczas ćwierćfinałowego meczu koszykówki dziewcząt klasy C South we wtorek w Augusta Civic Center. Dziennik Joe Phelana/Kennebeca

„Kiedy prowadziliśmy 18:0, mówiłem dziewczynom: «Kontynuujcie uderzanie od środka, a jeśli nie ma piłki wewnętrznej, wybijmy ją i szukajmy uderzenia z zewnątrz»” – powiedział trener Richmond Mike. . Ladner. „Graliśmy świetnie w obronie między graczami, mieliśmy świetną komunikację i wykazaliśmy się dużą cierpliwością w ataku”.

READ  Polska twierdzi, że nie ma nowych ograniczeń pomimo wzrostu liczby infekcji - WPRI.com

Hat-trick Greniera dodał impulsu Polsce, która wykorzystała go jako początek serii 12-4, która zmniejszyła prowadzenie Richmond do 10. Następnie trzeci w kolejności Bobcats (17-2) zdobył 8 z kolejnych 10 punktów i odepchnął go . do 16, po czym rzuty wolne Thei Thornton i Robbiego Taylora zmniejszyły prowadzenie do 28-16 po pierwszej połowie.

Polska nigdy się do tego nie zbliży. Napędzany sześcioma punktami Flanagana, Richmond pokonał Knights 13-2 w trzeciej kwarcie i objął 23-punktowe prowadzenie w czwartej kwarcie. Następnie Stewart zdobyła sześć punktów w czwartej kwarcie, podczas gdy Bobcats prowadzili aż 28 punktami pod koniec po bezpośrednim zwycięstwie.

„Naprawdę skupiliśmy się na dzisiejszej grze i umożliwieniu im dostosowania się” – powiedział Stewart. „Myślę, że musieliśmy po prostu wyjść i zagrać swoją grę tak, jak robimy to przeciwko wszystkim innym. Jeśli to zrobimy, będziemy mieć pewność siebie, bez względu na to z kim gramy, że powinniśmy wyjść na szczyt.

Nawet gdy nie byli w stanie zbierać piłek, Stewart i Flanagan całkowicie zakłócali ofensywę Polski, ponieważ ich rozmiar uniemożliwiał Rycerzom zrobienie czegokolwiek w polu karnym. Polska nawet nie oddała strzału aż do połowy pierwszej kwarty, kiedy to Richmond objęło prowadzenie 8:0.

Richmond zakończył mecz z przewagą 29-16 zbiórek, a rozmiary Stewarta i Flanagana uniemożliwiały Polsce zdobycie czegokolwiek. Jednak mimo wszystko, to Breonna Dufresne prowadziła z 11 zbiórkami. Zanotowała także sześć asyst.

Po odbiciu 23-letnia Darby Flanagan z Richmond strzeliła i strzeliła gola podczas wtorkowego ćwierćfinałowego meczu koszykówki dziewcząt klasy C South w Augusta Civic Center. Dziennik Joe Phelana/Kennebeca

„To nasz króliczek energetyzujący, ona nas motywuje” – powiedział Ladner. „Może nie zdobywa wielu punktów, ale wiele rzeczy, które robimy, opiera się na jej ofensywie i defensywie. Byłem bardzo dumny z jej dzisiejszej obrony; Popełniłem tylko jeden faul i myślę, że do końca meczu pozostały jakieś trzy minuty.

READ  EDP ​​Renewables uruchamia w Polsce hybrydowy projekt fotowoltaiczny o mocy 45 MW

Richmond całkowicie pokonała Thornton, kapitankę i MVP reprezentacji Polski, która zdobyła tylko dwa punkty z rzutów wolnych pod koniec pierwszej połowy, gdy zakończyła mecz z wynikiem 0 na 9. Grenier miał najwięcej w drużynie ośmiu punktów dla Rycerzy, którzy zakończyli mecz z zaledwie 9 punktami na 36 drużyn.

Było to pierwsze zwycięstwo Richmond w ćwierćfinale regionalnym od zwycięstwa 33-30 nad Old Orchard Beach w 2018 r. Dzięki zwycięstwu w czwartkowych półfinałach drużyna Bobcats, która przed 2016 r. występowała w klasie D, może awansować do klasy C. Po raz pierwszy w historii kiedykolwiek. Mecz o mistrzostwo południa.

„To była wielka sprawa” – powiedział Flanagan. to wspaniałe uczucie. Cieszę się, że będę mógł rozegrać kolejny mecz z seniorami.

Skorzystaj z poniższego formularza, aby zresetować hasło. Kiedy podasz adres e-mail swojego konta, wyślemy Ci wiadomość e-mail z kodem resetującym.

„Były

Narciarstwo klasyczne: Kolejny rok, kolejny zestaw tytułów klasy A dla Blue Mountain

Następny ”

Zapasy: Noble tworzy historię, zdobywając pierwsze drużynowe mistrzostwo dziewcząt