Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rekordowe 182 bramki Stokesa poprowadziły Anglię do ogromnego zwycięstwa nad Nową Zelandią

Rekordowe 182 bramki Stokesa poprowadziły Anglię do ogromnego zwycięstwa nad Nową Zelandią

Ben Stokes jest w rekordowej formie przed Pucharem Świata w Krykiecie.

Trafiając 182 ze 124 piłek, Stokes uzyskał najwyższy wynik spośród Anglików w jednodniowych rozgrywkach międzynarodowych, co przypieczętowało zwycięstwo drużyny nad Nową Zelandią w 181 rundach w trzecim meczu serii dzisiaj rano w The Oval.

Stokes pobił poprzedni najlepszy wynik angielskiego gracza – 180 punktów uzyskany przez Jasona Roya przeciwko Australii w Melbourne w 2018 r. – i zanotował 24. najwyższy indywidualny wynik w historii w formacie 50 overów.

Sposób, w jaki układał swoje rundy – wyważony początek 13 na 19 piłek, zanim otworzył ramiona, aby trafić dziewięć szóstek i 15 czwórek – podkreślił, dlaczego Anglii zależało na wyprowadzeniu Stokesa z emerytury w ODI przed obroną przez drużynę tytułu mistrza świata. W Indiach od przyszłego miesiąca.

Anglia, której pierwszą piłkę rzucił Jonny Bairstow, po 16 piłkach prowadziła 13-2, gdy Stokes i Dawid Malan (96 z 95 piłek) połączyli siły, aby stworzyć 199-biegową bazę dla trzeciej furtki. Późny upadek po odejściu Stokesa zakończył się dla Anglii stratą 368, a Trent Boult imponował wynikiem 5-51.

Nowozelandczycy stracili wynik do 70-5 po tym, jak odwołany marynarz Chris Woakes (3-31) usunął trzy z pierwszej piątki w kolejności odbijania, a tylko Glenn Phillips (72 z 76 piłek) trafił, zanim zostali wyrzuceni na 187 .

Turyści mogą teraz jedynie wyrównać serię, a Anglia prowadzi 2:1 i zbliża się do finału rozgrywanego w Lord’s w piątek. Zespoły podzieliły się ostatnią serią Twenty20 2-2.

Stokes, kapitan reprezentacji Anglii na testach, bezproblemowo powrócił do ODI rok po wycofaniu się z formatu z powodu – jak to określił – „niezrównoważonego” harmonogramu.

W pierwszym ODI zdobył 52 punkty, a teraz przekroczył swój poprzedni najlepszy wynik w ODI wynoszący 102, co doprowadziło go do czwartej setki w 93 rundach w tym formacie.

READ  Zwycięski podpis polskiego talentu Philip

Jego miejsce w reprezentacji Anglii na Puchar Świata – jedynie jako odbijający – jest zapewnione, a miejsce Malana jest zapewnione po tym, jak prawie osiągnął swój piąty wiek ODI, kiedy został złapany za Boultem.

Gdzie indziej po trzech tygodniach turnieju mogą pojawić się pewne problemy w składzie odbijających zawodników.

Roy ponownie był nieobecny po tym, jak na kilka godzin przed meczem doznał kolejnego skurczu pleców. Z tego samego powodu nie zdobył pierwszego gola w pierwszych dwóch meczach i teraz może budzić wątpliwości w kontekście Pucharu Świata.

Harry Brook, który nie znajduje się w tymczasowym składzie i stara się zastąpić Roya lub innego odbijającego, wycofał się z zespołu, aby przygotować się na powrót Malana i zanotował tylko 25 i 2 bramki w serii.

Tymczasem Joe Root został zwolniony z powodu 4, aby dodać do wyników 6 i 0 w serii.

W środę niepokojące było również załamanie w końcówce rundy po zwolnieniu Stokesa, gdy Will Young złapał go w pozycji wyprostowanej po uderzeniu Bena Listera z pełnego rzutu. Od 348-5 Anglia odpadła 22 piłki później, dodając zaledwie 20 runów.

Jeśli chodzi o Black Caps, wykluczyli spinnera Mitchella Santnera po tym, jak w drugim ODI upadł na kolano i zostali całkowicie pokonani zarówno kijem, jak i piłką.

Anglia i Nowa Zelandia zmierzą się w pierwszym meczu mistrzostw świata 5 października.

Wszystkie mecze i skróty serialu można oglądać bezpłatnie w TVNZ+