Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Lawson czuje się „bardziej komfortowo” i jest gotowy na swój „ulubiony” tor Formuły 1.

Lawson czuje się „bardziej komfortowo” i jest gotowy na swój „ulubiony” tor Formuły 1.

Nowozelandzki kierowca Liam Lawson twierdzi, że z każdym startem w Formule 1 czuje się coraz bardziej komfortowo i jest podekscytowany możliwością ścigania się w Singapurze w ten weekend.

21-latek został przeniesiony do Formuły 1 w zeszłym miesiącu jako późny zmiennik po tym, jak kierowca AlphaTauri, Daniel Ricciardo, doznał kontuzji w wypadku podczas treningów przed Grand Prix Holandii.

Mając zaledwie jeden dzień na fotelu, Lawson zajął trzynaste miejsce, a w następny weekend Grand Prix Włoch na torze Monza był jedenasty.

Teraz jest przygotowany na nocne wyścigi w Singapurze.

„Zdecydowanie czułem się bardziej komfortowo na Monzy niż w Zandvoort, nawet jeśli wciąż było wiele do nauczenia się” – powiedział stronie internetowej AlphaTauri.

„Kiedy poczujesz się bardziej komfortowo w tego typu samochodzie, może to mieć duże znaczenie.

„Po przejechaniu dwóch wyścigów lepiej rozumiem różnicę między komponentami opon, co jest bardzo ważne.

Powiedziałbym, że Monza była bardzo udana, nawet jeśli zakończenie tak blisko punktów było rozczarowujące. „Myślę, że gdybym miał lepszy start, wszystko mogłoby potoczyć się inaczej, ale wyciągnę z tego wnioski i nie mogę się doczekać, aby pójść dalej”.

Australijczyk Ricciardo nadal dochodzi do siebie po operacji nadgarstka i w ten weekend pojawi się na torze wyścigowym w Singapurze ze względów, które AlphaTauri określiła jako „w celach inżynieryjnych”.

Jeśli chodzi o Lawsona, nie może się doczekać, aż wyjdzie na ulice miasta.

„W zeszłym roku byłem w Singapurze jako kierowca rezerwowy. Kiedy byłem dzieckiem, był to mój ulubiony tor. Myślę, że to były nocne wyścigi i wyglądało naprawdę fajnie. Grałem na nim cały czas w meczach Formuły 1.

„Mój ojciec obiecał mi co roku, że zabierze mnie na Grand Prix Singapuru, ale ostatecznie nigdy nie pojechaliśmy, ale on przyjeżdża na Grand Prix w ten weekend, więc właściwie zabieram go ze sobą! ”

READ  Walsh broni złotego strzału po epickim finale z Jill

„Wiem, że to bardzo trudny wyścig pod względem fizycznym i kiedy w takiej sytuacji zostajesz wrzucony do Formuły 1, pomimo wszystkich treningów na świecie, nadal jest to bardzo trudne.

„Oczywiście największą zmianą będzie przyzwyczajenie się do toru, ponieważ jeździłem samochodem tylko na symulatorze, a tory uliczne są prawdopodobnie najtrudniejsze do odtworzenia.

„Ogólnie rzecz biorąc, uwielbiam tory uliczne, na przykład absolutnie kocham Monako, więc spodziewam się, że spodoba mi się także Singapur”.

AlphaTauri nie zdecydowało jeszcze, czy Ricciardo, czy Lawson pojedzie samochodem w Japonii w przyszły weekend.

rnz.co.nz