Pumy łamią serca Wallabies ekscytującym powrotem do mistrzostw rugby

Pumy świętują mistrzostwo Juana Martina Gonzaleza w rugby.

Jason Irons/Getty Images

Na Company Stadium, Sydney: Argentyna 34 (Jeronimo de la Fuente, Julian Montoya, Mateo Carreras, Juan Martin Gonzalez próbuje; Emiliano Poveli 4 oszust, pisarz) Australia 31 (Len Ikeitao, Nick White, Samu Kirifi, Mark Naukanitawes próbuje; Quad Cooper 4 con, rzut karny). HT: 10-10.

Przygotowania Wallabies do Mistrzostw Świata były w strzępach po rozczarowującej porażce 34-31 w Rugby Championship z Argentyną w Sydney.

Ostatnie tchnienie próby ósmego zawodnika, Juana Martina Gonzaleza, złamało australijskie serca po tym, jak odwołany skrzydłowy Mark Nwakanitawasi pojawił się, by uratować rumieniec Wallabies z 95-metrową próbą przechwycenia na pięć minut przed końcem sobotniej nocy.

Ryzykowny wybór trenera Eddiego Jonesa mocno uderzył w Australię, gdy były mentor Wallaby, Michael Cheka, poprowadził historyczne zwycięstwo Pumas na Company Stadium.

Zwycięski powrót z 10-0 wcześnie, a następnie 31-27 późno, oznaczał pierwszy raz, kiedy Argentyna pokonała Australię w testach jeden po drugim między dwoma krajami.

Pumy doprowadzili Wallabies 48-17 w San Juan w sierpniu zeszłego roku, zanim zwolnili Dave’a Raineya ze stanowiska trenera i zastąpili go Jonesem po nieudanej wiosennej trasie po Europie.

Mark Nawaqanitawase z Wallabies został pokonany przez Juana Martina Gonzaleza z Pumas.

Teraz jednak Jones stoi przed ponurą perspektywą zabrania Wallabies do Francji na tegoroczne World Series bez wygranej.

O ile Australia nie zdoła dojść do siebie po porażce z sobotniej nocy i porażce 43-12 z rąk Republiki Południowej Afryki, aby z powodzeniem otworzyć mistrzostwa rugby w jednym z dwóch zbliżających się meczów Bledisloe Cup z All Blacks, Jones będzie bez zwycięstwa w swoim drugim przyjściu jako trener Wallabies jadąc na mundial.

Na początku pięć zmian drużynowych Jonesa po zeszłotygodniowym bombardowaniu w Pretorii wyglądało na mistrzowskie posunięcie, ponieważ Nawaqanitawase, potęga Samu Kerevi i gigantyczny zamek Will Skelton celowali w pomaganiu Wallabies w zdobyciu prowadzenia 10-0.

READ  „Europa zatrzęsła się ze strachu” – reakcja na Leinster Knipper

Szybkie podanie i potężna praca nóg Nawaqanitawase postawiły Australię głęboko w ataku, a przy rozciągniętej obronie Pumy Quad Cooper znalazł Kerefe czającego się tuż obok, a piłka w środku wystarczyła, by Lin Iketao rzucił się w róg w czwartej minucie.

Jednak próba ta kosztowała wiele, ponieważ Iketau został zmuszony do odejścia wkrótce po kontuzji barku, której doznał podczas zdobywania punktów i został wysłany do szpitala na badania kontrolne.

Nick White z The Wallabies leci na próbę.

Scotta Gardinera/Getty Images

Jego odejście i brak dwóch występów poza ławką z ławki zmusiły Wallabies do przetasowań wraz z wprowadzeniem Cartera Gordona na środek, zrywając solidną współpracę pomocnika Cooper-Kerevi.

Cała skórka meczu została zmieniona.

Nagle ofensywa Wallabies była ciężka i chaotyczna, podczas gdy Cooper i Gordon, dwaj rozgrywający, wyglądali na bezbronnych w tandemie.

Gordon próbował swoich sił i odmówiono mu próby wybicia desperackim uderzeniem w kostkę, ale 22-latek grał bez pozycji w największym meczu swojego życia.

Wallabies znaleźli się w pierwszej połowie z graczem przewróconym po tym, jak zablokowali Richiego Arnolda za celowe spowolnienie piłki.

Pumy wróciły do ​​gry po próbie obrońcy Emiliano Poveli, który wykorzystał piłkę i dodał rzut karny, aby opuścić mecz na poziomie 10-10 do przerwy.

Goście po raz pierwszy objęli prowadzenie, kiedy prostytutka Julian Montoya wdarła się na ponad pięć minut drugiej połowy, po czym Nick White wbiegł do środka pola Wallabies, aby ponownie wyrównać wyniki.

Kiedy skrzydłowy Mateo Carreras pokonał wyczerpanego Dave’a Boreckiego i strzelił gola tuż za bramką w 68. minucie, Argentyna objęła prowadzenie 26:17.

Ale próba Kerefe, a następnie sensacyjny solowy wysiłek Nawaqanitawase wprawiły tłum Wallabies w ekstazę, zanim Pumy wyrwały zwycięstwo ze szczęk porażki.