Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Puchar Świata w Rugby: Dlaczego drużyna All Blacks wprowadziła wiosło Haka

Puchar Świata w Rugby: Dlaczego drużyna All Blacks wprowadziła wiosło Haka

Weteran All Black i lider haka Aaron Smith ujawnił ideę zmiany Pucharu Świata na tradycyjne wyzwanie przedmeczowe.

Bystre oczy z pewnością zauważyły, że haka używany przez drużynę All Blacks przed otwarciem Pucharu Świata przeciwko Francji w Paryżu w ostatnią sobotę (NZT) był nieco inny.

Oni też to potrząsnęli Kappa lub banjohaka z własną choreografią, skomponowana specjalnie tak, aby reprezentowała All Blacks i wielokulturowy charakter ich makijażu, znajdowała się w samym środku wyzwania prowadzącego Smitha.

Nie było to niczym niezwykłym, ponieważ weteran 119-Test stał się stałym przywódcą haka w drugiej części swojej kariery. Ale w jego dłoni znajdowało się rzeźbione drewniane narzędzie, którego nigdy wcześniej nie widzieliśmy.

„Nosiłem łopatę (wymawiane Jak, co?„Jak wiosło waka” – ujawnił Smith po teście, który Francja wygrała 27-13, zadając drużynie All Blacks pierwszą w historii porażkę w Pucharze Świata.

„To było coś wyjątkowego dla naszej grupy. To trochę nawiązuje do czasu, który spędziliśmy we Francji… ale nie chcę za dużo zdradzać na ten temat.

Aaron Smith jest kapitanem haka drużyny All Blacks przeciwko Francji w pierwszym meczu Pucharu Świata.

Christoph Ena/AP

Aaron Smith jest kapitanem haka drużyny All Blacks przeciwko Francji w pierwszym meczu Pucharu Świata.

„Puchar Świata jest inny i chcieliśmy w tym momencie dodać do tej grupy coś wyjątkowego. Wydawało mi się, że to właściwy czas i było to coś wyjątkowego, aby podnieść tę motykę i reprezentować naszych ludzi w domu.

Francuscy piłkarze w tradycyjny sposób przyjęli przedmeczowe wyzwanie All Blacks w Paryżu.

Louisa Joly’ego/AP

Francuscy piłkarze w tradycyjny sposób przyjęli przedmeczowe wyzwanie All Blacks w Paryżu.

Przed meczem odbyło się wiele dyskusji na temat sposobu, w jaki Francuzi skonfrontują się z Haką, spekulując, że można zaplanować specjalną reakcję. To nie byłby pierwszy raz. Trener All Blacks, Ian Foster, powiedział, że All Blacks są „spokojni” z drużynami, które chcą podjąć to wyzwanie.

READ  Nowicjusz Henry Shipley został wymieniony w składzie Blackcaps ODI na mecze z Pakistanem i Indiami

Ale tej nocy Francuzi po prostu stali w kolejce oddalonej od siebie o 40 metrów, trzymali się za ręce i patrzyli swoim przeciwnikom w oczy. Nawet wrzaskliwy, głównie partyzancki tłum ucichł w ramach przygotowań do przedmeczowego wyzwania.

Smith przyznał później, że był rozczarowujący, że występ zespołu nie odpowiadał specjalnej okazji na wypełnionym po brzegi Stade de France, ale pozostał optymistą, że Nowozelandczycy wciąż mogą coś ocalić z tej kampanii w Pucharze Świata.

„To jeszcze nie koniec” – powiedział 34-latek, który po tym turnieju uda się do Japonii, aby kontynuować karierę. „Jeszcze nie odpadliśmy. Zbudujemy zespół i poprawimy się dzięki temu. To była wielka szansa i przez 50-60 minut mieliśmy rację w tym meczu. W pierwszej połowie dominowaliśmy, ale kilka razy spuściliśmy ich z tropu. To są pozytywne rzeczy, które można wyciągnąć. „Akceptujemy to i jeśli znowu dostaniemy szansę, musimy z niej skorzystać”.

Aaron Smith:

Hannah Peters/Getty Images

Aaron Smith: „Puchar Świata jest inny i w tym momencie chcieliśmy dodać do tej grupy coś wyjątkowego”.

Odnosząc się do dalszych działań po bezprecedensowej porażce na etapie bilardowym, Smith powiedział: „Musimy podnieść głowę i być wszyscy czarni. Nadal wszyscy jesteśmy czarni, nadal jesteśmy dumni z tego, kim jesteśmy i czym jesteśmy. Musimy idź teraz, odnieś trzy zwycięstwa i zakwalifikuj się.” „Do play-offów. To doda więcej oliwy do ognia”.

Gracz All Black wszechczasów z największą liczbą występów (ma trzy gole przewagi nad Beaudenem Barrettem) również cieszył się osobistą walką z przeciwnikiem, Francuzem Antoine’em Dupontem, który odziedziczył płaszcz Smitha, który niegdyś był najlepszym numerem 9 na świecie.

„Myślę, że według jego standardów wykonaliśmy dobrą robotę, powstrzymując sytuację” – powiedział. „Nie można trzymać dobrych ludzi z daleka, ale wykonaliśmy dobrą robotę, wywrzewszy na niego presję. Naszym głównym celem było utrzymywanie kontaktu i nie dawanie mu żadnych przerw.

READ  Zapaśnicy Ravi, przygotowania do igrzysk olimpijskich Deepak stagnacja | Więcej wiadomości sportowych

„Nadal przeżywa niesamowite chwile, tak jak teraz, ale wspaniale było grać przeciwko niemu, gdy miał 9 lat, u szczytu jego umiejętności. Kilka razy mogłem położyć na nim ręce i sprawić, że poczuł się Miał więcej momentów ode mnie… ale jako zawodnik pomocnika ważniejsze jest to, jak dyktujesz warunki.

W sobotę w Tuluzie (NZT) drużyna All Blacks zmierzy się z Namibią w swoim drugim meczu Pucharu Świata.