Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

McLaughlin „osiągnął wszystko oprócz samochodu wyścigowego” w finale IndyCar

McLaughlin „osiągnął wszystko oprócz samochodu wyścigowego” w finale IndyCar

30-letni Kiwi wystartował jako drugi, ale na pierwszym okrążeniu na drugim zakręcie uległ wypadkowi, przez co spadł z listy startowej do pit-roadu w celu serwisu.

Niedługo po ponownym uruchomieniu na 6. okrążeniu z 95. okrążenia doszło do silnego kontaktu z tyłem zwalniającego Benjamina Pedersena, a sędziowie wyścigu ocenili incydent, ale uznali go za incydent wyścigowy.

Chociaż wcześnie spadł na 19. pozycję, ponieważ potrzebował nowego przedniego skrzydła, do czasu ponownego wznowienia na 36. okrążeniu był z powrotem na ósmą pozycję. Jednak jakiś czas później został ukarany za kontakt, którego można było uniknąć. Chevroleta nr 14 AJ Foyt Racing i wysłał Santino Ferrucciego na szaloną jazdę przez pierwszy zakręt szutrowy, po czym ponownie dołączył do zakrętu drugiego.

McLaughlin ponownie spadł na 18. miejsce, ale po otrzymaniu ośmiu ostrzeżeń na łącznie 35 okrążeniach był w stanie metodycznie wrócić na prowadzenie, unikając wypadków przy wielokrotnych restartach, i wspiąć się na czwarte miejsce na 74. okrążeniu.

Pato Aouard i Romain Grosjean musieli zjeżdżać do tankowania, co doprowadziło go do walki o drugie miejsce z Callumem Ilottem z Juncos Hollinger Racing, który umocnił się cztery okrążenia później.

„Myślę, że uderzyłem dzisiaj we wszystko oprócz samochodu wyścigowego” – powiedział McLaughlin. „Zdecydowanie jeden z tych szalonych dni, okres świetności IndyCar.

„Tak, jestem super nakręcony. Rzeczy, które nie szły po mojej myśli i rzeczy, których prawdopodobnie nie powinienem robić, ale nie spuszczaliśmy głów i jechaliśmy dalej. Tak, zatankowaliśmy, kiedy tego potrzebowaliśmy, i zatrzymaliśmy się kiedy tego potrzebowaliśmy. Po prostu wróciłem na chwilę.

„Myślę, że miałem naprawdę dobry start, wytypowałem sześć lub siedem samochodów. Zostałem tylko z polecenia. Świetna zabawa. Pomyślałem, że pod koniec będę mógł walczyć ze Scottym. Był całkiem szybki. Wiedziałem że gdybym zajął drugie miejsce, prawdopodobnie znalazłbym się w pierwszej trójce mistrzostw.To był ostatecznie mój cel na ten weekend.

READ  Morris zaprasza młodych komentatorów Supercars

Scott McLaughlin, zespół Penske Chevrolet

Fotografia: Jake Galstad / Zdjęcia sportów motorowych

Rezultatem było drugie miejsce w ostatnich siedmiu wyścigach, a zwycięstwo nad Barberem w kwietniu było jego jedynym podium w tym roku. Jednak ostatnie 11 wyścigów ukończył z miejscami w pierwszej dziesiątce w każdym, w tym w pierwszej piątce.

Efektem ubocznym jego trzeciego miejsca w ostatnim wyścigu w 2023 roku było jego najlepsze w karierze trzecie miejsce w mistrzostwach, najlepsze wśród kierowców Chevroleta, w tym kolegów z drużyny Josefa Newgardena i Willa Powera.

„Dla mnie to po prostu duma” – powiedział McLaughlin. „Co ważniejsze, chcieliśmy być najlepszym zespołem Chevy i pokonać McLarena i udało nam się to.

Chciałem pokonać moich kolegów z drużyny. Ostatecznie zadecydowały te dwa gole.

„Mówię o pokonaniu naszych kolegów z drużyny. Między naszą trójką panowało poważne koleżeństwo. Jest bardzo konkurencyjnie. Czasami robi się napięcie. Tego właśnie chcesz w związku.

„Myślę, że wszyscy popychamy się nawzajem na nowy poziom. Pokonanie tej dwójki to moment dumy”.

Przeczytaj także: