Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sexton przetrwał test w Rumunii i wyprzedził Irlandię

Sexton przetrwał test w Rumunii i wyprzedził Irlandię

Jonathan Sexton był pochylony, trzymając się za lewy nadgarstek, a Irlandia i jej zwolennicy wstrzymali oddech.

Och, och.

Ceniony irlandzki zawodnik desperacko pragnący wygrać dziewiczy Puchar Świata w Rugby rozegrał dziś rano swój pierwszy mecz od sześciu miesięcy i wyglądał na zranionego.

Sexton odwrócił się od niechcenia, aby przeskoczyć między słupkami i spróbować, i przygotował się do upadku lewą ręką – tym samym, w które wśliznął się i uderzył Rumun Jason Tomani, zbyt późno, aby zepsuć próbę.

Sexton wisiał za filarami i masował nadgarstek. Następnie dośrodkowanie zmieniło jego podejście i wszystko było w porządku, podobnie jak rekordowe zwycięstwo Irlandii nad Rumunią 82-8.

Wynik 82 punktów był najwyższym wynikiem Irlandii w Pucharze Świata i drugim najwyższym w historii. Irlandia również przedłużyła swoją rekordową passę do 14 testów.

Ale w tym meczu Grupy B chodziło wyłącznie o Sextona.

Od czasu zdobycia tytułu Sześciu Narodów nad Anglią w marcu był na ławce rezerwowych. Kontuzja pachwiny i zawieszenie wykluczyły go z boiska, ale po powrocie do irlandzkiej koszulki był trenerem, na którym zespół polegał i na którym polegał.

„Cieszę się, że mogę wrócić i móc doświadczyć czegoś takiego. Minęło dużo czasu” – powiedział Sexton. „Możesz trenować, ile chcesz, ale dopóki nie zagrasz w odpowiednim meczu, nie będziesz odpowiednio przetestowane. „Cieszę się, że mam kilka minut za pasem”.

Przed rozpoczęciem meczu poprowadził obie drużyny przed hymnem narodowym do ukrycia się w cieniu boiska, aby chwilę odpocząć od 34-stopniowego upału.

Następnie, gdy rozpoczął karierę w Bordeaux, w wieku 38 lat stał się najstarszym irlandzkim zawodnikiem w historii.

Starzec grał tak, jakby nigdy nie odszedł, chociaż został złapany w trzeciej minucie, gdy jego potężne kopnięcie zostało odebrane przez Rumuna Hinkleya Vaovasę, który rozdzielił Sextona i Keitha Earlsa, a po szokującym ataku Rumunii wbiegł do Gabriela Rubano.

READ  Trenerka Michigan, Joanne Howard, uderza asystenta koszykówki w Wisconsin po przegranej

Sexton zignorował to i dwie minuty później pięknie podał do Jamiesona Gibsona-Park i Ireland znalazł się na wyjeździe.

Kapitan znakomicie poradził sobie w swojej pierwszej roli bramkarza, zaliczając nawet trzy odbiory i trzy odbiory w pierwszej połowie.

Zanim w 66. minucie został zmieniony po owacji na stojąco ze strony irlandzkich kibiców, wykonał dwie próby i siedem z ośmiu rzutów od bramki, co pozwoliło mu zdobyć 24 punkty osobiste, co stanowi jego najlepszy wynik w 114 testach. Ten wynik wyprzedził Ronana O’Garę w zdobyciu większości punktów przez Irlandczyka w Pucharze Świata i zamknął go o dziewięć punktów mniej od irlandzkiego rekordu punktowego O’Gary wynoszącego 1083.

Trener Andy Farrell był zachwycony powrotem swojego kapitana. „Najważniejszą rzeczą dla nas jako grupy jest to, że rozegrał ponad 60 minut i dobrze się spisał. Jest zdrowy i gotowy do gry w przyszłym tygodniu.

W Rumunii mecz był meczem do samego końca, ale podania i wsparcie irlandzkich napastników i bocznych obrońców to inna klasa.

Irlandia wykonała 12 prób z aparatem ortodontycznym dla Sextona, Petera O’Mahony’ego, Bendy’ego Ake i Tadhga Byrne’a. Mieli wspaniałe okrucieństwo.

„Zorganizowaliśmy kilka etapów, z których jesteśmy zadowoleni” – powiedział O’Mahony. „Na pewno wrócimy i przyjrzymy się niektórym rzeczom, które tam zostawiliśmy – było ich wiele. Ale miło było tu dzisiaj przyjechać. Kibice, te niezwykłe rzeczy, 80 punktów w naszym pierwszym meczu, weźmiemy to.”

Skala porażki nie była zaskoczeniem dla wyczerpanej kontuzjami Rumunii, która w tym roku borykała się z ciągłymi zmianami w składzie. Poprzednie dwa wyniki Oaks to rekordowe zwycięstwa nad Gruzją 56-6 i Włochami 57-7.

Dziś rano w meczu grupy A Włochy pokonały Namibię 52:8. Wynik ten plasuje Włochy na szczycie grupy, wyprzedzając Francję i drużynę All Blacks.

READ  Igrzyska Wspólnoty Narodów 2022: aktualizacje na żywo dla wszystkich drużyn i sportowców z Nowej Zelandii w dniu 6