Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Prawdopodobnie męski gracz Titmus zmarł z powodu udaru cieplnego

Z dochodzenia wynika, że ​​zawodnik Manly Keith Titmuss prawdopodobnie zmarł w wyniku wyczerpującego udaru cieplnego po sesji treningowej w klubie NRL.

Sprawę nagłej śmierci 20-latka wyjaśniło śledztwo lekarskie, które rozpoczęło się dzisiaj, ponad trzy lata po tym, jak wschodzący talent zachorował podczas przedsezonowego treningu.

Po zauważeniu skurczów ciała podczas rozciągania po treningu cardio Titmus doznał ataku w bazie klubu w Narrabeen, na północnych plażach Sydney, 23 listopada 2020 r.

Później zmarł w szpitalu Royal North Shore po zabraniu go karetką.

Chociaż protokół sekcji zwłok nie potwierdził przyczyny śmierci, adwokat współpracujący z koronerem Adamem Casseldenem powiedział sądowi, że Titmuss prawdopodobnie doznał udaru cieplnego.

Ratownicy medyczni, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, stwierdzili, że temperatura Titmusa wynosiła 41,9 stopnia Celsjusza, a tętno przekraczało 140 uderzeń na minutę.

Sztab trenerski Manly'ego zauważył, że Titmus miał problemy przez całą sesję treningową, kiedy jego waga wzrosła ze 112 kg do 116,9 kg.

„Prawda jest taka, że ​​Keith, mówiąc relatywnie, był mniej sprawny i mniej przystosowany do upału niż innym razem” – powiedział Cassilden.

„Badania na zawodnikach NFL wykazały, że ryzyko stresu cieplnego jest największe w ciągu pierwszych 14 dni treningu po sezonie”.

Śmierć nastąpiła zaledwie trzy dni po jego karierze jako członek klubowej trzydziestki z czołowej trzydziestki NRL.

Titmuss jest wschodzącą gwiazdą klubu, ponieważ w 2017 roku po zwycięskim zwycięstwie nad Parramattą zapewnił Sea Eagles pierwszy tytuł Holden Cup.

Strzelił zwycięską próbę dla drużyny Wayne’a Lampkina w finale pucharu, zanim został wymieniony jako zawodnik drużyny Jersey Flegg Trophy na rok 2019.

Dochodzenie jest w toku.

READ  Andrew McFadden powróci do Warriors w przyszłym sezonie w nowej roli