Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Vic Open: Coletta wygrywa trzecią rundę po imponującym finale – Australian PGA

Vic Open: Coletta wygrywa trzecią rundę po imponującym finale – Australian PGA

Po rozpoczęciu rundy finałowej na 13. polu golfowym Beach Golf Links dwa strzały poza prowadzeniem Coletta oddał porywający wynik 7 poniżej par 65, zdobywając swój trzeci tytuł Challenger PGA Tour w Australii i awansując na drugie miejsce w tegorocznym wyróżnieniu. zasługa.

Zunic, który stracił dwa strzały po 67, a w sumie -16, zamienił birdie na birdie dla Coletty — duet łącznie zdobył 11 birdie i ogólnie jednego orła w ciągu dnia.

Wiktoriański Andrew Martin (68) w końcówce zaatakował czterema birdie na swoich pięciu ostatnich dołkach i w ułamku sekundy dogonił Zonicka.

W emocjonującej finałowej dziewiątej rundzie partnerzy Coletta i Zunik wyrównali na cztery dołki przed końcem 27-letniego Wiktora, który odbił piłkę na 15. i 16. dołku par 4, przypieczętowując umowę czystym puttem. Na greenie, na ostatnim dołku.

Coletta z klubu Sandhurst w południowym Melbourne w tym tygodniu wystartował z trzema miejscami w pierwszej dziesiątce na PGA Challenger Tour w Australii w tym sezonie i zajął 20. miejsce w rankingu Order of Merit, ale teraz może poważnie patrzeć na ogromne nagrody zawodowe, które wiążą się z miejsce w pierwszej trójce na koniec kampanii.

„To był pojedynek na 18 dołkach. Na szczęście dzisiaj miałem swój dzień” – powiedział nowy mistrz, który przyznał, że wczoraj wieczorem był zdenerwowany na myśl o tym, jak ważna była ta niedziela dla jego kariery zawodowej.

„To coś tak wielkiego. Wewnątrz jestem pełen emocji.

„Wiem, że mogę tutaj wygrywać w mniejszych wydarzeniach, myślę, że na drugim poziomie. Następnym poziomem jest ulepszanie swojej gry i wygrywanie tych większych meczów.

„Mam nadzieję, że uda mi się kontynuować ten trend i rzucić kostką w większych wydarzeniach, PGA i Australian Open.

„To był jeden z tych momentów, w których chyba był to mój czas”.

Pomimo tego, że nie zdobył swojego pierwszego tytułu w Tour od 2018 roku, Zunic był zadowolony ze swojego tygodnia, kontynuując imponującą formę, w tym zdobywając kartę na Asian Tour 2024.

READ  NRL skrytykował spadki sędziów z powodu wezwań przeciwko Warriors

„Minęło dużo czasu, odkąd byłem w takiej sytuacji. Cały dzień był naprawdę zabawny” – powiedział Zonnick.

„Grałem dobrze, ale Brett grał lepiej i w końcówce strzelił jeszcze kilka runów.

„Miałem swoją szansę, ale niestety mnie nie przekonali”.

W turnieju mężczyzn, w którym przez cały tydzień znajdowała się zatłoczona tabela wyników, nie było zaskoczeniem, że w niedzielę pięciu zawodników było o krok od czołowej dziewiątki obrony.

Jednym z nich był zawodnik Queensland Jed Morgan, który odnalazł iskrę, na którą czekał od miesięcy, strzelając 64 poniżej par i ostatecznie w turnieju uzyskał wynik 14 poniżej par, zajmując czwarte miejsce z Travisem Smithem (66 ).

Morgan ujawnił, że zaczął myśleć o tym, jak jego niekontrolowane zwycięstwo w Fortinet Australia PGA Championship na stadionie Royal Queensland w 2022 roku nadeszło, gdy ptaki wciąż atakowały tylną dziewiątkę.

„Zacząłem tę trasę jakiś czas temu, może nieco ponad sześć miesięcy” – powiedział Morgan.

„Pracowałem nad kilkoma rzeczami. To jedna z tras w książkach”.

„Miło było znów znaleźć się w tym środowisku i na tej pozycji. Już przy 15. tee zobaczyłem, że właśnie tam wróciłem i tam zrobiłem birdie.

„Wspaniale było dalej naciskać, ponieważ od jakiegoś czasu nie miałem okazji tego robić”.

Morgan ma nadzieję, że niedzielny wzrost zapewni mu dobry start w kampanii Asian Tour 2024, która rozpocznie się pod koniec tego miesiąca podczas Malaysian Open.

Chcąc po raz trzeci z rzędu odnieść zwycięstwo w PGA Challenger Tour w Australii, aby dorównać ostatniemu wyczynowi Roberta Allenby'ego w 2005 roku, Kazuma Kobori zajął 10. miejscey Po ostatniej rundzie wynoszącej 66 punktów, był to jego najlepszy wynik w tym tygodniu.

Po otwarciu z czterema birdie w pierwszych sześciu dołkach zagroził mocnym upadkiem.

„Grałem dobrze. Wszystko zaczyna układać się w całość, w każdym razie bardziej niż przez pierwsze trzy dni „- powiedział Kobori.

READ  Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020: Kolarz Holly Edmundston kończy Igrzyska Olimpijskie Nowej Zelandii

„Bardzo dobre odczucia, które będą kontynuowane w przyszłym tygodniu (na Webex Players Series w Sydney).”

Po rozpoczęciu od birdie jeden po drugim, wyzwanie rzucone nocnemu współliderowi Nickowi Focke'owi zostało zniweczone potrójnym bogeyem w piątym miejscu.

Ostatecznie podzielił się szóstym miejscem z Cady McBride (72), byłym mistrzem Richardem Greenem (68) i 18-letnim mistrzem amatorów Queensland Billym Dowlingiem (66).

Pełne wyniki