Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Finał Pucharu Świata 2026 zaplanowany na stadionie MetLife w USA rozpoczyna się w Los Angeles

Finał Pucharu Świata 2026 zaplanowany na stadionie MetLife w USA rozpoczyna się w Los Angeles

Międzynarodowa Federacja Związku Piłki Nożnej (FIFA) ogłosiła w niedzielę, że finał Mistrzostw Świata 2026 odbędzie się 19 lipca na stadionie MetLife w East Rutherford w stanie New Jersey.

Reprezentacja USA mężczyzn rozpoczyna podróż na Mistrzostwa Świata 2026 w Los Angeles 12 czerwca swój pierwszy mecz fazy grupowej na stadionie SoFi. Amerykanie wszystkie mecze fazy grupowej rozegrają na zachodnim wybrzeżu, a dwa kolejne mecze będą rozgrywane na zachodnim wybrzeżu. Mecze odbywają się w Seattle i z powrotem w Los Angeles.

– Transmisja na ESPN+: LaLiga, Bundesliga, więcej (USA)

„To będą wyjątkowe mistrzostwa świata” – powiedział Berhalter po ogłoszeniu. „Finał w Nowym Jorku w New Jersey jest dla mnie spełnieniem marzeń. Pochodzenie z tego obszaru, jak jestem pewien, że większość ludzi w tej okolicy, to obszar o bogatej tradycji futbolu i produkcji zawodników.

„Myśleć o tym, jak byłeś młody i oglądałeś [New York] Cosmos wraz ze swoimi partnerami sprzedał stadion Giants i teraz na tym stadionie odbędzie się finał Pucharu Świata. „To naprawdę wyjątkowe”.

Mecz otwarcia turnieju, którego gospodarzami będą Stany Zjednoczone, Meksyk i Kanada, odbędzie się w Mexico City, gdzie Meksyk zmierzy się z nieustalonym jeszcze przeciwnikiem w swojej grupie, a pozostałe mecze zostaną rozegrane w domu. Meksyk jest gospodarzem meczów Pucharu Świata po raz trzeci, po tym, jak był gospodarzem w 1970 i 1986 roku.

Kanada będzie gospodarzem pierwszego w historii meczu Pucharu Świata mężczyzn 12 czerwca, kiedy to rozpocznie się gra grupowa w Toronto, a następnie odbędą się dwa mecze w Vancouver.

Półfinały odbędą się 14 lipca na stadionie AT&T w Arlington w Teksasie, a następnego dnia na stadionie Mercedes-Benz w Atlancie.

Mecze ćwierćfinałowe zostaną rozegrane 9 lipca na stadionie Gillette w Foxboro w stanie Massachusetts, następnego dnia na stadionie SOFI w Inglewood w Kalifornii oraz na stadionach Arrowhead w Kansas City w stanie Missouri i Hard Rock Stadium w Miami Gardens na Florydzie. 11 lipca. Mecz o trzecie miejsce odbędzie się 18 lipca w Hard Rock.

Reprezentacja USA przed turniejem będzie trenować na przedmieściach Atlanty.

Zapytany o to, jak jego zespół startuje w Los Angeles i rozgrywa mecze konferencyjne na zachodnim wybrzeżu, Berhalter odpowiedział jednym słowem: „Niesamowite”.

Następnie amerykański trener dodał: „Kiedy pomyślisz o Los Angeles, słynnym mieście piłkarskim, które było już gospodarzem trzech finałów Pucharu Świata mężczyzn w 1994 r. i kobiet w 1999 r. i ponownie w 2003 r. Wtedy myślisz o bogatej tradycji południowej Kalifornii produkującej tony graczy do naszego programu.

„Następnie myślisz o LA Galaxy, Los Angeles, stadionie SoFi, dużo się dzieje w Los Angeles i na pewno jest to wspaniałe miejsce, więc jesteśmy tym podekscytowani. Seattle ma bogatą kulturę fanów i niewiarygodną publiczność. Kiedy o tym pomyślę, atmosfera na stadionie przyprawia mnie o gęsią skórkę. To prawda.

„Nie chodzi tylko o miasta będące gospodarzami Pucharu Świata, ale o wszystkie społeczności w całej Ameryce, które naprawdę nas wspierają i tworzą tę falę wsparcia, która naprawdę motywuje zespół do prób wzniesienia się na nowy poziom”.

Celem FIFA przy ustalaniu harmonogramu było zrobienie wszystkiego, co możliwe, aby zmaksymalizować dobro zawodników i doświadczenie fanów. Turniej odbędzie się w trzech krajach i w czterech strefach czasowych, co zapewni graczom poważne wyzwania, dzięki którym gracze będą mogli zaprezentować się z jak najlepszej strony, a fani będą mogli śledzić wybrane przez siebie drużyny.

Z tych powodów FIFA konsultowała się z wieloma zainteresowanymi stronami, aby mieć pewność, że zaplanowała jak najwięcej scenariuszy.

Do tych interesariuszy w FIFA należeli eksperci w dziedzinie zarządzania zawodami, usług zespołowych, sprzedaży biletów i gościnności, a także usług medycznych. Do interesariuszy spoza FIFA należeli nadawcy, sponsorzy, trenerzy i dyrektorzy techniczni drużyn narodowych, a także ich personel medyczny. Personel techniczny trzech krajów-gospodarzy również wniósł znaczący wkład na stadionach fazy grupowej.

FIFA odnotowała stulecie Copa America 2016, które odbyło się również w Stanach Zjednoczonych. Podczas tego turnieju loty od wybrzeża do wybrzeża między meczami nie były niczym niezwykłym, ponieważ dziewięć z szesnastu drużyn wykonało co najmniej jeden lot. Tylko w fazie grupowej Paragwaj zaliczył dwa takie wyjazdy. Te długie wyjazdy wpłynęły na czas regeneracji i przygotowań zawodników, a także utrudniły kibicom śledzenie ich drużyn.

Ze względu na odległości i różnice klimatyczne FIFA podzieliła stadiony na trzy strefy: wschodnią, środkową i zachodnią, przy czym drużyny działają z bazy w tej samej strefie, w której odbywają się mecze. Zapewni to FIFA elastyczność w zakresie rzeczywistych godzin rozpoczęcia meczów, aby lepiej odpowiadać potrzebom fanów lokalnych i globalnych.

Ponadto FIFA zapewniła drużynom trzy pełne dni odpoczynku pomiędzy meczami. Spośród 104 meczów jedynym wyjątkiem od tej wytycznej będzie mecz o trzecie miejsce na koniec turnieju.

FIFA nie ogłosiła daty rozpoczęcia meczu. Turniej w 1994 r. rozpoczął się o 12:30 czasu PT (15:30 ET i 21:30 CET), ale w ostatnich latach jego rozpoczęcie zostało przełożone, ponieważ azjatycki rynek telewizyjny stał się dla FIFA ważniejszy. Finał 2022 w Katarze rozpoczął się o godzinie 17:00 czasu lokalnego (10:00 ET, 16:00 CET i 22:00 czasu pekińskiego).

Aby zmniejszyć wymagania dotyczące podróży rywalizujących drużyn, stadiony będą przydzielane raczej grupom niż pojedynczym meczom.

Jednak wymagania dotyczące podróży nie będą takie same wśród 48 zespołów. Zostanie to przeliczone na korzyść drużyn, które zajmą pierwsze miejsca w swojej grupie, przy czym drużyny, które zajmą drugie miejsce, będą miały mniej wyrozumiałe wymagania dotyczące podróży, a drużyny z trzeciego miejsca będą miały bardziej wyrozumiałe wymagania dotyczące podróży.

O warunki pogodowe zadba także FIFA. Przyjrzałem się odczytom temperatury i wilgotności w każdym z 16 miast, które będą miały wpływ na porę dnia, w której rozgrywane będą mecze. Po losowaniu fazy grupowej w grudniu 2025 roku zostaną ogłoszone ostateczne daty rozpoczęcia turnieju.

W turnieju w 2026 r. po raz pierwszy w historii weźmie udział 48 drużyn, po tym jak FIFA rozszerzyła liczbę zawodników z 32 drużyn, z których korzystała od 1998 r. Tylko 24 drużyny rywalizowały w 1994 r., kiedy Stany Zjednoczone po raz ostatni były gospodarzami Pucharu Świata mężczyzn.

W 1994 roku Stany Zjednoczone rozegrały dwa mecze fazy grupowej w Rose Bowl w Pasadenie w Kalifornii, a drugi w Silverdome w Detroit. W tym samym roku w Rose Bowl odbył się także finał, w którym Brazylia pokonała Włochy w rzutach karnych, a także w 1999 r. podczas Mistrzostw Świata Kobiet, kiedy Stany Zjednoczone również pokonały Chiny w rzutach karnych.

Dzięki trzem krajom-gospodarzom z CONCACAF kolejnych 45 drużyn zakwalifikuje się do Pucharu Świata w drodze różnych procesów kwalifikacyjnych sześciu konfederacji.

UEFA (Europa) ma 16 miejsc; CAF (Afryka) ma dziewięć; Azjatycka Konfederacja Piłki Nożnej (AFC) ma osiem; CONMEBOL (Ameryka Południowa) ma sześć; CONCACAF (Ameryka Północna i Środkowa oraz Karaiby) ma trzy; A Oceania ma jednego. Dwa dodatkowe kraje zdobędą swoje miejsca w barażu składającym się z sześciu drużyn, w którym biorą udział konfederacje kontynentalne spoza UEFA, które zakończy się 18 listopada 2025 r.

READ  Amy Fisher pokonuje mistrzynię olimpijską DAM Lisę Carrington w epickim finale krajowych regat