Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Elsie Andrews ma złamany obojczyk i wstrząśnienie mózgu

Przygotowania olimpijskie mistrzyni świata Elsie Andrews zostały zakłócone po poważnym wypadku podczas Kolarskiego Pucharu Narodów w Adelajdzie.

24-latek w półfinale sprinterskiego wyścigu zderzył się z tylnym kołem japońskiej zawodniczki Miny Sato i nie był w stanie jechać dalej.

Dyrektor ds. osiągnięć kolarskich w Nowej Zelandii, Ryan Hollows, powiedział, że chociaż rok olimpijski nie był idealny, Andrews miał mnóstwo czasu na regenerację.

Powiedział: „Złamałem obojczyk i doznałem wstrząśnienia mózgu. Nie ma większych obaw, że złamię obojczyk. Hamulec wydaje się na tyle czysty, że zagoi się sam i na tym etapie nie jest konieczna żadna operacja”.

Hollows powiedział, że Andrews zostanie zbadana jutro, kiedy wróci do domu.

„To dla niej druzgocące i nigdy nie było dobre. Jest jeszcze początek roku. To nie koniec paniki. Jesteśmy pewni, że wróci tam, gdzie powinna być przez długi czas”.

Andrews zostaje wykluczony z przyszłotygodniowych Mistrzostw Oceanii w Cambridge.

Jej koledzy z drużyny mieli udany dzień na torze trzeciego dnia w Adelajdzie, gdzie Allie Wollaston wygrała Omnium, a Aaron Jett i Campbell Stewart połączyli siły, aby wygrać męski Madison.

Nowa Zelandia zdobyła cztery złote i jeden brązowy medal przez rów. Następny Puchar Narodów odbędzie się za sześć tygodni w Hongkongu, a runda finałowa odbędzie się w kwietniu w Milton w Kanadzie.

READ  Urugwaj planuje „niespodziankę” na mecz haka All Blacks