Zespół Milwaukee Bucks zajmujący pierwsze miejsce w rankingu odpada z play-offów NBA po oszałamiającym upadku

Gwiazda Milwaukee Bucks, Giannis Antetokounmpo, stracił piłkę poza boiskiem podczas porażki z Miami Heat.

Jeffrey Phelps / AP

Milwaukee Bucks weszli do playoffów, szczycąc się najlepszym bilansem w NBA i wierzyli, że mają wielką szansę na zdobycie drugiego tytułu w ciągu trzech sezonów.

Zamiast tego skończyli przed majem po jednej z najbardziej oszałamiających porażek w pierwszej rundzie w historii ligi.

Najwyżej rozstawiony Bucks upadł w drugim meczu z rzędu, przegrywając w dogrywce 128-126 z Miami w czwartek i przegrywając 4-1 z ósmym rozstawionym Heat.

Zapytany po meczu, czy to wczesne wyjście sprawiło, że sezon był porażką, dwukrotny zdobywca drugiego miejsca, Giannis Antetokounmpo, odmówił odpowiedzi.

„W sporcie nie ma porażek” – powiedział Antetokounmpo. „Są dobre dni, są złe dni. Są dni, kiedy możesz odnieść sukces. Są dni, kiedy nie jesteś. Są dni, że twoja kolej. Są dni, że nie. Na tym polega sport. Nie zawsze wygrywasz. Inni ludzie to zrobią. „A w tym roku wygra ktoś inny. Proste”.

Bucks są szóstym rozstawionym numerem 1, który przegrał z rozstawionym z numerem 8 w rundzie otwarcia. Poprzednia piątka wygrała co najmniej dwa mecze w swojej serii porażek.

„Po zakończeniu sezonu jest wiele rozczarowań, bez względu na to, jak to się stanie” – powiedział trener Bucks, Mike Bodenholzer. „Czuję się ciężko. To rozczarowujące. Wierzę w tych facetów i ufam im. Wszyscy musimy być lepsi. „

Sposób, w jaki zakończył się ten sezon, może sprawić, że będzie to szczególnie bolesne.

Milwaukee prowadził 12-punktową przewagą przed meczem nr 4, po czym w ostatnich sześciu minutach przegrał 119-114 z wynikiem 30-13, gdy Jimmy Butler z Miami zdobył 56 punktów. Bucks stracili 16-punktową przewagę u siebie w czwartej kwarcie w czwartek, gdy Butler strzelił gola na pół sekundy przed końcem, aby wymusić dogrywkę.

READ  Ekscytujący mecz między Liverpoolem a Chelsea, podczas gdy gracz Burnley uderzył w butelkę w Leeds

Bucks trafili 5 z 25 z parkietu i 12 z 20 z linii faul w czwartej kwarcie i dogrywce.

„Oddaliśmy wiele dobrych ujęć, wiele ujęć, które zwykle wykonujemy” – powiedział obrońca All-Star Jrue Holiday. „Czasami nie upadają”.

Bucks mieli piłkę, przegrywając dwoma w ostatnich sekundach dogrywki, ale zegar się skończył, zanim Grayson Allen spróbował punta.

Milwaukee miał limity czasu po zakończeniu gry. Budenholzer powiedział, że nie żałuje, że nie ogłosił przerwy w ostatnich sekundach dogrywki. Nie żałował, że nie trafił z jednym z nich po remisowym koszu Butlera w ostatniej sekundzie czwartej kwarty.

„Potrzebujemy trochę czasu” – powiedział Budenholzer.

Budenholzer poprowadził Bucks 2021 do pierwszego tytułu od pół wieku, ale jego kadencja była również naznaczona wieloma rozczarowaniami po sezonie.

Obrońca Miami Heat, Max Stross, z prawej, blokuje strzał strażnika Milwaukee Bucks, Wesleya Matthewsa.

W ciągu pięciu sezonów Budenholzera jako trenera Bucks trzykrotnie posiadali najwyższe rozstawienie w NBA. W żadnym z tych lat nie dotarli nawet do finału ligi.

Milwaukee straciło prowadzenie 2: 0 w finale Konferencji Wschodniej 2019 przeciwko ewentualnemu mistrzowi NBA Toronto Raptors. Bucks 2020 przegrali 4: 1 z Miami w serii drugiej rundy, która miała wiele podobieństw do tegorocznego pojedynku, z wygraną Butler Heat.

To wyjście jest najbardziej rozczarowujące ze wszystkich, ponieważ Bucks nie mogli wyjść w pierwszej rundzie.

Seria rozpoczęła się dość niepomyślnie, gdy Antetokounmpo przegrał mecz 1 z posiniaczoną dolną częścią pleców. MVP dwukrotnie opuścił gry 2 i 3, zanim wrócił, aby zdobyć triple-double w grze 4.

Antetokounmpo miał w czwartek 38 punktów i 20 zbiórek, choć trafił też 10 z 23 z linii rzutów wolnych. Odmówił komentarza na temat tego, jak bardzo przeszkadzały mu plecy w ostatnich dwóch meczach.

– To nie ma znaczenia – powiedział Antetokounmo. „To koniec. Straciliśmy serię”.

READ  Rugby: All Blacks wygrywają Puchar Bledisloe nad Wallabies w kontrowersyjnym finale z udziałem sędziego