Rugby: All Blacks wygrywają Puchar Bledisloe nad Wallabies w kontrowersyjnym finale z udziałem sędziego

W jednym z najbardziej dramatycznych wykończeń, jakie kiedykolwiek widziano w rugby, francuski sędzia Mathieu Raynal zrezygnował z rzutu karnego po tym, jak Bernard Foley zbyt długo kopał piłkę z rzutu karnego. Wideo / Sky Sports

Napisane przez Liama ​​Napiera w Melbourne

wszystkie czarne 39
37- Masud

Klasyczna masakra w Bledesloe w Melbourne.

W fascynującym konkursie, przed tłumem 53 245 widzów na gwarnym stadionie Marvela, All Blacks zostali uratowani ze szponów porażki przez rzadko spotykany apel francuskiego sędziego Mathieu Raynala, który przyznał Bernardowi Foleyowi naruszenie przepisów meczu. Kopnięcie piłki rzutem karnym zajmuje dużo czasu.

W jednym z najbardziej dramatycznych wykończeń, rugby widziało Wallabies jakoś w testach 31-13 w drugiej połowie, aby zdobyć trzy próby i stanąć na krawędzi niewyobrażalnie zaskakującego zwycięstwa.

Pomocnik Nick White strzelił karnego z dystansu w 77. minucie, aby po raz pierwszy dać Wallabies prowadzenie, tylko po to, by wygrać All Blacks rzutem karnym i rzutem rożnym.

Sam Whitelock odrzucił strzał na bramkę i wyrównał okazję. The Wallabies zablokowali próbę All Blacks, wygrywając rzut karny, który Raynal uznał, że Foleyowi zajęło zbyt dużo czasu, aby go wykopać, pozostawiając White’a, który wystrzelił na sędziego Raynala.

Po tym rzucie wolnym All Blacks zmienili piłkę z scrum na uderzenie daleko w linię Wallabies, po czym Richie Muonga i Will Jordan połączyli się, aby umieścić Jordiego Barretta w róg, próbując wygrać mecz w dogrywce.

Kontrastujące uczucia były surowe, gdy Wallabies natychmiast zatopili się w trawie w agonii, a wszyscy czarni świętowali zaciekle.

Mimo to ulga wkrótce wysunie się na pierwszy plan.

All Blacks przedłużyli swoją pozycję w Pucharze Bledisloe do 20 lat z rzędu, ale powinni uważać się za bardzo szczęśliwych po pełnym dramatyzmu meczu, który mógł z łatwością wymknąć się z ich uścisku.

READ  Waters rejestruje wyścigi sprinterskie i jest najlepszy w Simpson

Cztery żółte kartki, szalone huśtawki i długa lista kontuzji nie mówią nawet połowy.

Podczas gdy All Blacks odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, był to kolejny niejednolity występ, który pozostawił wiele celnych pytań przed rewanżem z Wallabies w Eden Park w przyszłym tygodniu.

Podobnie jak w przypadku All Blacks, wyrównał sezonową księgę z czterema wygranymi i czterema przegranymi.

To zwycięstwo, choć nieprzekonujące, umocniłoby ich tytuły mistrzowskie w rugby.

Błyskawiczny atak w drugiej połowie, kiedy All Blacks podbiegli w trzech próbach – do Samisoniego Taukei’aho, Mo’unga i Jordana – spychając podopiecznych Iana Fostera 10-10 przed przerwą.

Ten blask nie trwał długo.

Pomiędzy niesamowitymi próbami i długimi przełomami w polu, All Blacks wytworzyli momenty miękkiej obrony, pracując w nieprzekonującym załamaniu i braku opanowania podczas atakowania, aby wysadzić wiele prób, jednocześnie ciesząc się przewagą liczebną.

Wyrwawszy się po przerwie, podczas gdy Wallabies mieli dwóch ludzi w koszu, All Blacks zniszczyli różnicę i zdobyli 18 punktów.

All Blacks świętują próbę pokonania Wallabies przez Willa Jordana.  Obraz/Getty Obrazy
All Blacks świętują próbę pokonania Wallabies przez Willa Jordana. Obraz/Getty Obrazy

W tym momencie brama musiała zostać zamknięta, piwo rozbite, a upragniony kubek zamknięty. Zamiast zakończyć przesłuchanie, natychmiast zaprosili Wallabies do powrotu.

Podwójna wygrana Andrew Killawaya – jego pierwsza z czystego podania z przodu – wzbudziła wiarę w Wallabies i byli wystarczająco dobrzy, by kontynuować.

Rzut karny Mo’ungi dał All Blacks siedmiopunktową przewagę, tylko dla byłego napastnika Crusader Pete Samu przegrał rzut rożny, a Foley awansował i wyrównał.

Kara White mogła z łatwością dać Wallabies szansę na zgarnięcie Bledisloe, ale reszta, jak mówią, to już historia.

Wallabies, po dokonaniu początkowo ośmiu zmian po rozczarowującej przegranej ze Springboks, zasługują na ogromne uznanie za wypchnięcie ich na skraj przepaści. Byli sfrustrowani i wyrwani, nie mieli prawa być blisko śmierci.

All Blacks musieli przezwyciężyć stratę Davida Haviliego i kapitana Sama Cane’a, aby ponieść traumę. Dalton Papale do kosza, Quinn Tobaya do kontuzji kolana, która może zakończyć sezon – wszystko w pierwszej połowie.

READ  Super Rugby Aupiki: Pięć podwójnych nagłówków w Super Rugby w przedłużonych rozgrywkach

Incydent, w którym kontuzjowany Tobias wywołał dalsze reperkusje po tym, jak Wallabies przybili Darcy Swaina do wraku, aby uderzyć pomocnika w kolano, zmuszając go do upadku w paskudny sposób. Po interwencji TMO osądzono, że Swain celowo celował w kończyny dolne Tupaei, co przyniosło mu żółtą kartkę.

Nieobecność Tupaei zmusiła All Blacks do poważnego przetasowania w tylnej linii. Bewden Barrett zszedł z ławki na boczny obrońca, a Jordy Barrett zajął drugą trzecią o piątej nocy.

Z Tomem Wrightem, który również został skazany na profesjonalny faul po oszałamiającym 60-metrowym biuście Caleba Clarke’a, Wallabies zostali zredukowani do 13 mężczyzn. Jednak All Blacks nie byli w stanie utrzymać ofensywnego opanowania, ponieważ zmiażdżyli dwie okazje do zdobycia bramki dzięki dwubramkowej przewadze.

All Blacks początkowo zaczęli od miejsca, w którym przerwali przed Pumami, gdy Mo’unga i Havili regularnie prowadzili różne gry w kopnięcia, aby znaleźć miejsce, aby wywołać atak. Wspaniała prostytutka Taukei’aho zaliczyła kolejny dominujący pokaz z dwoma próbami, pierwszą w trzeciej minucie i pomogła All Blacks szybko objąć prowadzenie 10-0.

Jednak w obronie All Blacks byli wielokrotnie eksponowani w grach drugorzędnych z Wallabies.

Tak jak zawiedli w drugiej połowie, All Blacks nie mogli znaleźć zabójczego ciosu, który wygnałby Wallabies.

wszystkie czarne 39 (Samisoni Taukei’aho 2, Richie Muonga, Will Jordan, Jordi Barrett próbuje; Richie Muunga 4 min, 2 długopisy)
37- Masud (Rob Valletini, Andrew Killaway 2, Pete Sammo próbuje; Bernard Foley Pencils, 4 Nes, Nick White Pencil)
Pierwsza połowa: 10-10