Foley zaskoczony odwołaniem sędziego w teście Bledisloe

Bernard Foley został „zdezorientowany” wezwaniem sędziego po śmierci, które już kosztowało Wallabies trofeum Bledisloe w chwytne spotkanie testowe w Melbourne.

Australijczycy byli zdruzgotani po tym, jak zawodnik All-Blacks, Jordi Barrett, strzelił gola w 81. minucie, zapewniając zwycięstwo 39-37 i zdobywając imponujący 20-letni Puchar Trans-Tasmana przed drugim testem w Auckland w przyszłym tygodniu.

Wallabies rzucili karę na nieco ponad minutę przed końcem, ale kiedy Foley poszedł kopnąć piłkę, aby dotknąć, sędzia Matteo Raynal wykonał rzadki wybór, aby ukarać stratę czasu ośmiokrotnego weterana.

Nowa Zelandia oddała strzał z bliskiej odległości i szeroko rozproszyła piłkę do Barretta, który wygrał mecz.

Trener Dave Rainey powiedział, że Foley był zdruzgotany tym, co się wydarzyło po tym, jak pomógł Wallabies wypełnić 18-punktowy deficyt w drugiej połowie.

Powiedział, że Foley uważał, że zegar jest wyłączony, więc nie było pilnej potrzeby gry.

„Jest trochę zbity z tropu i zszokowany tą decyzją” – powiedział Rainey.

„Oczywiście zaprezentował się świetnie i czuje, że zawiódł ludzi, jest zepsuty”.

Odrzucił wspaniały powrót do Test rugby Foleya po trzyletniej nieobecności.

33-latek miał chwiejny start, gdy Wallabies przegrali 12-0 na początku, ale w miarę wzrostu presji awansował do tytułu mistrza lodu.

Jego średnia strzałów była numerem jeden z czterema konwersjami i dwoma kopnięciami, podczas gdy znalazł dziury w obronie All Blacks, wykonując dwie próby dla obrońcy Andrew Kelawaya.

„Myślałem, że to ekscytujące” – powiedział Rainey o Foleyu.

„Naprawdę dobrze kontrolował grę… Jest bardzo pewny siebie, daje dużo pewności siebie otaczającym go ludziom, dobrą energię i dobry głos, naprawdę pozytywne nastawienie.

READ  Mark Wahlberg „z nieba” przed otwarciem burgerowni w Oakland

„W dół 31-13 łatwo jest zacząć myśleć, że będzie to trudny koniec meczu, ale on wciąż zachęcał nas do gry i gry po prawej stronie boiska, więc pomyślałem, że zrobił świetną grę”.

Podczas gry w Japonii od Mistrzostw Świata 2019 Foley był zachwycony, że wrócił ze złotą koszulką.

„Bardzo mi się podobało”, powiedział Stan Sport. „Tęskniłem za poligonem doświadczalnym, oczekiwaniem, nagromadzeniem, to było po prostu nierealne”.

„Byłem trochę rozczarowany kilkoma niewymuszonymi błędami na początku, ale pracowałem nad grą umysłową, aby pozostać w pracy i miałem szczęście, że udało mi się pozostać w rozgrywkach” – powiedział.

„Ta drużyna ma duży potencjał – wielu, którzy nie grali zbyt wielu meczów testowego rugby, ale dobrze sobie radzili w grindzie i byliby do tego lepsi”.

„To wspaniałe doświadczenia edukacyjne”.