Ekscytujący mecz między Liverpoolem a Chelsea, podczas gdy gracz Burnley uderzył w butelkę w Leeds

Jedynym zwycięzcą był Manchester City. A Romelu Lukaku zdecydowanie przegrał.

Cóż za żywe i ekscytujące spotkanie, którego Lukaku nie przegapił – nie z jego wyboru – gdy Chelsea odrobiła straty po zremisowanym 2:2 z Liverpoolem bez tymczasowo wygnanego napastnika w poniedziałek (Nowa Zelandia).

Pozostawiło City 10 punktów za Chelsea na szczycie Premier League, a Liverpool wrócił z kolejnym punktem.

Ibrahima Konate z Liverpoolu i Kai Havertz z Chelsea rywalizują strzałem głową.

Sean Potrell / Getty Images

Błękitne smugi wyglądają, jakby pozostały na trofeum przez kolejny rok dzięki nudnej oporności pakietu pościgowego.

To było jeszcze zanim Liverpool został najbardziej uderzony przez graczy zmierzających do Pucharu Narodów Afryki. Przed wyjazdem na coś, co może zająć ponad miesiąc, Sadio Mane i Mohamed Salah przyczynili się do goli Liverpoolu.

Liverpool wydawał się słabnąć, ale pod koniec pierwszej połowy dwukrotnie był zszokowany strzałami Mateo Kovacica i Christiana Pulisica, które podniosły poziom Chelsea.

To był ekscytujący i wciągający mecz, który uspokoił się dopiero po przebiciu się przez Edwarda Mendy’ego z Chelsea, zaprzeczając Salahowi, a reakcje Kawimhena Keelera z Liverpoolu udaremniły dążenie Pulisica do zwycięstwa.

Odejdź od siebie, a możesz przegapić kolejny wspaniały moment.

– Dla kibiców to musiał być świetny mecz – powiedział Pepin Leenders, asystent trenera Liverpoolu, który jest na służbie w związku z koronawirusem, który odizolował Jurgena Kloppa.

To była gra, która miała utrzymać czujność fanów – coś, co mogą legalnie zrobić w częściach stadionu Premier League po raz pierwszy od 28 lat w ramach stałych prób.

READ  Cheika odmawia opuszczenia Pucharu Świata ze względu na zły stan zdrowia
Menedżer Chelsea Thomas Tuchel, prawda, uważa, że ​​remis z Liverpoolem był jednym z najlepszych meczów sezonu.

Matt Dunham/AFP

– To był wspaniały mecz – powiedział trener Chelsea Thomas Tuchel. Każdy, kto nie był na boisku, coś przeoczył. ”

Nic więcej niż rekordzista Chelsea Lukaku, którego Tuchel odpadł z powodu wybuchu kwestionowania jego ograniczonej roli w zespole.

Zaledwie 15 sekund po meczu wyglądało na to, że Mane mógł nie odgrywać innej roli w grze.

Cesar Azpilicueta zmierzył się z nim w twarz, próbując pokonać kapitana Chelsea, a Mane natychmiast stanął w obliczu akcji sędziego. Ale uszło mu na sucho tylko jedna rezerwa – najstarszy zarejestrowany w meczu Premier League.

Oznacza to, że Mane wciąż był na boisku, aby w 9. minucie strzelić pierwszego gola.

Usunięcie główki Trevoha Shalobe’a stworzyło dołek dla Mane’a, aby zbliżyć się do Mendy i umieścić piłkę w siatce po bezbronnym Azpilicuecie.

Chelsea skurczyła się i wyglądała na roztrzęsioną. Zwłaszcza, gdy błyskotliwość Salaha zwiększyła prowadzenie Liverpoolu w 26. minucie.

Najlepszy strzelec był zaangażowany w konsolidację piłki, zanim odzyskał piłkę po podaniu Trenta Alexandra-Arnolda i kontrolował ją, omijając zdezorientowanego Marcosa Alonso i strzelając obok Mendy’ego w jego najbliższy słupek.

To był ostatni moment, w którym podziwiałem napastnika cieszącego się kolejnym wspaniałym sezonem, w którym strzelił 23 gole, w tym 16 w lidze.

Liverpool płynął. Wkrótce zaczął przeklinać.

Mecz rozpoczął się w ciągu trzech minut pod koniec pierwszej połowy.

Rzut wolny z prawej strony trafił bezpośrednio na skraj pola karnego przez Keelera. Niezrównoważony, ale wciąż zdolny do czystego debiutu po raz pierwszy, Mateo Kovacic oddał oszałamiający strzał w górny róg ze środka słupka.

Obawy Chelsea, że ​​bramka może zostać wykluczona ze spalonego, szybko opadły z powodu nowych obchodów. Chelsea szybko świętowała ponownie w doliczonym czasie gry, kiedy Pulisic wyrównał po tym, jak został wystrzelony przez N’Golo Kante i przebił piłkę nad Keeler.

READ  Relacje na żywo z Mistrzostw Świata FIFA Kobiet 2023: Szwecja vs RPA

Trzeci gol Pulisica w 11 meczach ligowych w tym sezonie uratował Chelsea punkt, który wydawał się być poza zasięgiem.

„Było wiele powodów, aby powiedzieć, że to nie był nasz dzień” – powiedział Tuchel. Ale nie poddaliśmy się.

Sędzia Paul Tierney patrzy na Matthew Lutona z Burnley po tym, jak został uderzony w głowę butelką rzuconą z trybun.

Mike Egerton

Elsehwere, Stewart Dallas i Dan James zdobyli bramki w drugiej połowie, prowadząc Leeds do zwycięstwa 3:1 z Burnley, co pozwoliło im przetrwać w Premier League.

Otwierający w pierwszej połowie Jack Harrison został odwołany dla Leeds przez świetny rzut wolny wykonany przez Maxwella Corneta w poniedziałek (NZT).

Podczas uroczystości w Burnley, obrońca Matt Lawton został trafiony plastikową butelką rzuconą przez kibiców gospodarzy.

Mocne uderzenie z Dallas dało Leeds prowadzenie w 77. minucie, a James strzelił swoje pierwsze ligowe zwycięstwo od końca listopada, strzelając głową w doliczonym czasie gry.

Leeds przerwało serię trzech strat z rzędu i ma osiem punktów przewagi nad zespołem Seana Daikiego, który pozostaje trzeci od dołu w strefie spadkowej.

Tymczasem Mads Roerslev był niespodziewanym zwycięzcą meczu Brentford, strzelając swojego pierwszego gola w zawodowej piłce nożnej przeciwko Aston Villi.

Obrońca wygrał 2-1 w 83. minucie Bramkarz Emiliano Martinez pokonał swojego pierwszego strzału, ale 22-letni Duńczyk strzelił z zbiórek.

Villa objęła prowadzenie po strzale Danny’ego Ingsa w 16. minucie, ale na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy wyrównał Yuan Wesa.

Brentford awansował powyżej Villi na dwunaste miejsce.

Presja na menedżera Evertonu, Rafaela Beniteza, utrzymuje się po ostatniej przegranej z Brighton.

Jan Super/AFP

Alexis McAllister strzelił dwa gole i poprowadził Brighton do wygranej 3-2 z Evertonem, co zwiększyło presję na trenera Rafaela Beniteza.

Nawet długo oczekiwany powrót Dominica Calverta-Lewina po prawie pięciu miesiącach przerwy z powodu kontuzji uda nie odwrócił losów Evertonu, a głównym wkładem napastnika było nietrafienie w pierwszej połowie z rzutu karnego.

READ  Rugby Superbohater: Brydon Einore Crusaders nie spieszy się z powrotem do Jacka Goodhue

W tym czasie gospodarze przegrywali już 2:0 po otwarciu Maca Alistera w trzeciej minucie, po którym w 21. minucie strzał głową Dana Byrne’a.

Everton stracił pierwszego gola po raz 14. w 20 meczach Premier League w tym sezonie i siódmy raz z rzędu.

Podczas gdy absolwent akademii Anthony Gordon strzelił swoje pierwsze dwa gole dla Evertonu w 53. i 76. minucie, druga między tymi dwoma bramkami McAlistera sprawiła, że ​​Benitez rozpoczął nieszczęśliwy początek 2022 roku, którego drużyna wygrała teraz tylko raz w ostatnich 12 meczach.

Everton zajmuje 15. miejsce na 20 drużyn, a Brighton jest 8..