Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Gerrard ze względu na dodatkową presję, jaką czuł na świetny start w Aston Villi – i jak mu się to udało | wiadomości piłkarskie

Można śmiało powiedzieć, że nie wszyscy wybierali Stevena Gerrarda jako następcę Deana Smitha w Aston Villa.

Biografia byłego kapitana Liverpoolu i Anglii była imponująca – ale krótka. Nie było wątpliwości co do jego doświadczenia na boisku, ale poza tym jego samotna menedżerska rola w Rangers budziła uzasadnione pytania, czy mógł powstrzymać niebezpieczny atak w czasie, gdy Villa był trzy punkty przewagi nad strefą spadkową.

„Jestem zadowolony z naszego startu, czuję się pozytywnie i optymistycznie” – mówi. Sky Sports. Możesz zobaczyć dlaczego.

Cztery z siedmiu wygranych oraz wybaczające – i trudne – porażki z Liverpoolem, Chelsea i Manchesterem City całkowicie zmieniły trajektorię Villi. Co więcej, ich styl został ukształtowany zgodnie z wolą ich nowego menedżera z szybkością, na którą liczył. Drużyna, która przecieka wiele bramek, niemal z dnia na dzień stała się spójną jednostką defensywną, wciąż zdobywając 10 bramek w tych siedmiu dotychczasowych meczach.

Niech żyje Renault Super Niedziela

Niedziela 2 stycznia o 13:00

Gerrard jest skrupulatnym operatorem i ma obsesję na punkcie piłki nożnej i przejdzie na mecz poza ligą, jeśli na ten dzień nie zaplanowano żadnej Premier League ani angielskiej ligi piłkarskiej. Wiedział tyle, ile mógł o swoim nowym zespole, zanim wszedł do drzwi. Z pewnością pomogło to wprowadzić tak szybką zmianę.

Czy jego świadomość tych pytań od fanów wciąż żywiła jakieś powinowactwo do Smitha, postaci urodzonej w Villi, która poprowadziła klub do Premier League zaledwie dwa lata temu?

„Myślę, że kiedy opuścił klub, miejscowy facet w Dean, wykonał naprawdę solidną robotę i zbudował wiele dobrych rzeczy. Było wielu fanów, którzy mieli mieszane uczucia” – mówi. „Jestem pod wrażeniem wsparcia, jakiego fani dawali Deanowi, pracy, którą wykonał. Podziw i szacunek, jakie okazali dla pracy, którą wykonał, a wsparcie, którego mi udzielili, było fantastyczne. Musieliśmy trochę zarobić, może więcej , z tego przez przyjście kiedy to zrobiliśmy i kogo zastąpiliśmy .

„Naprawdę ważne było, aby pracować w terenie – mieliśmy bardzo mało czasu, aby przekazać graczom tożsamość i filozofię, ale dzięki nim wzięli to na siebie bardzo dobrze i rozpoczęli naprawdę pozytywny start Do tej pory były fantastyczne.

„Musiałem dużo wiedzieć o drużynie, dzięki Bogu dużo oglądam piłkę nożną, interesuję się wieloma drużynami, trenerami i stylami. Aby dostać pracę na tym poziomie, trzeba mieć prawdziwy katalog wyszczególniony indywidualnie dla zawodników, zespół, co wydarzyło się wcześniej i gdzie możesz iść dalej.”

XXX

Ta wiedza pomogła mu szybko przystąpić do poprawiania występów niektórych piłkarzy Villi, których transformacja wygląda bardziej niż efekt powrotu nowego trenera. Gerrard niechętnie sugeruje, że jego pomocnicy mogą najwięcej skorzystać z jego doświadczenia na tym stanowisku, ale spójrz na Marvelous Nakambę. Jakuba Ramseya. Nawet Johna McGinna.

Trudno znaleźć zawodnika Villi, który tak szybko awansował jak Nakamba, a kiedy wcześniej w grudniu ogłoszono, że zostanie wykluczony z gry na kilka miesięcy z powodu kontuzji kolana, wiadomość ta okazała się znacznie większym ciosem niż ona. Zaledwie kilka tygodni temu.

„Marv zasłużył na uznanie, jakie otrzymał, zanim doznał kontuzji” – mówi Gerrard. „Były pewne obszary w jego grze, które chcieliśmy poprawić. Od dłuższego czasu grał w określonym stylu i musieliśmy się upewnić, że może dostosować się do pewnych rzeczy, które chcieliśmy.

„Często pracowaliśmy z nim nad otwieraniem ramion, dużo większym skanowaniem i jego umiejętnościami odbierania. Ma dla nas wiele cech, więc chodzi o rozwijanie i wspieranie tych, w których potrzebuje konkretnego biznesu”.

Chociaż Gerrard nie ma wyjątkowych kwalifikacji, również rzadko rozumie, co to znaczy być lokalnym bohaterem. To jest człowiek, który prawdopodobnie przedłożył swoje relacje z Liverpoolem i fanami ponad swój największy skarbiec trofeów jako piłkarz. Najlepiej wyreżyserował Ramsey, szukający bramek pomocnik, który dołączył do akademii Villi w wieku sześciu lat.

Rozwijał się od czasu jego nominacji i powołania, zaczynając pod wodzą Gerrarda jako trzecią z 18 w Premier League. Jego nowy menedżer jest w pełni świadomy nie tylko znaczenia relacji Ramseya z Villa, ale także znaczenia zdefiniowania grona fanów jednego z nich.

„Chcemy go doszlifować, dać mu wsparcie, którego potrzebuje, wie, że jest na to sposób” – mówi Gerrard. „Dean odegrał w tym ogromną rolę, a poprzedni personel, nie możemy mu przypisać wszystkich zasług, ale był kimś na uboczu i miał pewne starty, dla nas naprawdę chwycił za koszulkę. Wyzwanie jest teraz dla aby go zachował, ponieważ ludzie tego od niego chcą”.

„Mamy do czynienia z ludźmi w tym, co widzimy, pokazał swoje umiejętności trenerskie i w meczach jest już gotowy. Złapał tę koszulkę i jest jednym z nas, jeśli chodzi o bycie miejscowym chłopcem. To ważne, oni to czują odpowiedzialność i kontakt z kibicami”.

Jeśli Gerrard rzeczywiście odmłodził Ville na obu końcach boiska, co teraz? Tajemnica Danny’ego Ingsa może być jego kolejnym wyzwaniem. Klub nie widział jeszcze swojego najlepszego letniego przybycia w wysokości 25 milionów funtów, zanim wkroczył nowy trener i od tego czasu niewiele się zmieniło.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać dostęp do odtwarzacza wideo

Szef Aston Villi, Steven Gerrard, ujawnił, że klub wyznaczył styczniowe cele transferowe, które sprawią, że fani Villi będą podekscytowani.

Pragnienie Smitha, by stworzyć partnerstwo między Ingsem i Ole Watkinsem, odegrało rolę w jego śmierci, ale trzy gole tego ostatniego na siedem, a także dwie kontuzje Ingsa, sprawiły, że ich związek stał się mniejszym problemem dla Gerrarda od czasu jego przybycia.

Jednak w pewnym momencie można oczekiwać, że gracz, który był drugim najlepszym strzelcem Premier League mniej niż dwa lata temu, osiągnie więcej.

„Z zadowoleniem przyjmuję wyzwanie, aby wydobyć z obu graczy to, co najlepsze” – mówi. „Kiedy obaj są w 100 procentach sprawni i zdrowi, są dwoma najlepszymi graczami w Premier League i udowodnili, że potrafią strzelać gole na tym poziomie.

Do tej pory miał pewne niepowodzenia, więc wciąż szuka najlepszego Danny’ego Ingsa, który ma koszmar wokół pudełka. To jest to, czego wciąż szukam i staram się osiągnąć, ale jest to wyzwanie, na które nie mogę się doczekać.

Steven Gerrard jako Danny Ins

„Aston Villa jest silniejsza, ponieważ oferują obie opcje; czy to oznacza, że ​​zmuszę ich do wspólnej gry? Nie. Czy są gry, w które mogą grać razem? Tak. Zagadka jest dla mnie ekscytującym wyzwaniem, a ja” musimy spróbować znaleźć właściwe odpowiedzi i rozwiązania”. Jeśli jeden z nich dozna kontuzji lub zaraz odejdzie, nie czyni to wcale Aston Villi silniejszym ani lepszym – więc powinniśmy docenić oba.

„Z punktu widzenia Danny’ego miał do tej pory pewne niepowodzenia, więc nadal szuka najlepszego Danny’ego Ingsa, który ma koszmar wokół pudełka. jego forma i konsekwencja, ale to wyzwanie. Nie mogę się doczekać.

„Danny jest naprawdę szczery, za to go szanuję. Był sfrustrowany tym, że doznał kontuzji, kiedy przyjechaliśmy, a potem wrócił, to nie było to samo, został trafiony jakoś wsadził go z powrotem, a także miał jego gardło również uderzyło.”

Kiedy Gerrard i Villa witają się w 2022 roku na Brentford Community Stadium w niedzielę, czy są jakieś postanowienia, które podejmie w nowym roku poza tym, co powinno być udanym 2021?

„W dzisiejszych czasach nie zależy mi na tym, poza tym, że jestem najlepszy, jakim mogę być” – mówi.

Mówią, że należy upewnić się, że każde postanowienie noworoczne może zostać osiągnięte. Biorąc pod uwagę sposób, w jaki wszystko się zaczęło dla Gerrarda w Villa Park, z pewnością wygląda na to, że jest.

Oglądaj Brentford vs Aston Villa na żywo w Super Sunday w Sky Sports od 13:00; Rozpoczyna się o 14.00

READ  Igrzyska w Tokio: Obiena pracuje teraz nad mentalną stroną gry