Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Williamson zalicza swoje drugie stulecie testowe, z Blackcaps na czele

Kane Williamson przeszedł do dalszej historii tego popołudnia, zostając czwartym Nowozelandczykiem, który zdobył podwójne stulecie w tym samym teście, podczas którego Black Caps pokonywali RPA w pierwszym teście w Tauranga.

Williamson potwierdził swój wynik 118 piłek w pierwszych rundach, przedostając się do swojego 31. stulecia testowego, zdobywając zaledwie 125 piłek pod koniec trzeciego dnia.

Williamson ostatecznie zasłabł przy wyniku 109, a Nowa Zelandia zakończyła dzień z wynikiem 179/4, co oznacza przewagę 528 runów.

Fioletowa plama trwa nadal w przypadku kapitana Kiwi, który w ostatnich ośmiu rundach zdobył już pięć setów.

Jeśli Proteas mają wygrać ten test, będą musieli stworzyć własną historię, ponieważ będą potrzebowali najwyższego w historii udanego wyścigu w czwartej rundzie.

Nowa Zelandia zdecydowała się nie wymuszać kontynuacji po tym, jak zwolniła RPA zaledwie 162 w pierwszych rundach ogromną różnicą 349 runów.

Zaledwie pięć overów zajęło gospodarzom zdobycie pierwszego skalpu tego poranka, a David Bedingham próbował wyciągnąć krótkie podanie od Matta Henry'ego, ale trafił w bezpieczne ręce Mitcha Santnera.

Zaledwie dwie piłki później Rowan de Swardet chciał opuścić Henry'ego, ale piłka przeleciała nad jego padem i jego palec został uniesiony.

Występ Kapa Haka Maorysów w przerwie na lunch trzeciego dnia pierwszego testu krykieta pomiędzy Nową Zelandią a Republiką Południowej Afryki.

De Swardt sprawdził, ale powtórki pokazały wystarczająco dużo ściętego kikuta, gdy Proteas znaleźli się w głębokiej dziurze przy wyniku 83/6.

Uparty stojak na 17 piłek spotkał się z pewnym oporem ze strony turystów, po czym stojak na 52 piłki Clyde’a Fortuyna zakończył dziewięć serii przed stratą, gdy ten trafił prosto do krótkiej osłony.

Prawie pół wieku później Keegan Pietersen wyrzucił swoją furtkę, próbując wystrzelić Rashina Ravindrę z ziemi, ale kapitan Nowej Zelandii znalazł się na środkowej bramce.

READ  Skład przedsezonowy Queensland Maroons, 34 zawodników, debiutanci, nowi gracze, stan pochodzenia, Ezra Mamm, Sam Walker, Bo Fermor, Helme Lockie, Broncos

Po zdobyciu furtki swoją pierwszą piłką w krykiecie testowym debiutant Tshepo Muriqi nie był w stanie wywołać tej samej magii kijem, a Santner rzucił czysto tylko pięć, podczas gdy Republika Południowej Afryki przegrała dziewiątą bramkę, a Santner zdobył swoją pięćdziesiątą furtkę.

Złote lato Ravindry trwało nadal, gdy zakończył pierwsze rundy szybkim podaniem, które pokonało Dane Petersona na całym boisku i uderzyło w kikut.

Santner zakończył z wynikami 3/34, podczas gdy Henry 3/31.

Zespół Nowej Zelandii zbiera się przed meczem trzeciego dnia pierwszego testu krykieta pomiędzy Nową Zelandią a Republiką Południowej Afryki.

Henry powiedział TVNZ, że kluczem do sukcesu przy piłce jest dokładność i budowanie punktów.

„Ta pierwsza godzina naprawdę nadała nam ton, byliśmy w stanie wywrzeć presję, rozmawialiśmy o tym ostatniej nocy, kiedy budujesz presję, zdobycie tutaj bramki może być bardzo trudne i stąd biorą się bramki”.

W drugiej kwarcie Black Caps stracili Toma Lathama wcześnie, gdy Pietersen uwięził go w LBW na zaledwie trzy minuty.

Devon Conway i Williamson zdobyli 92 punkty przy drugiej bramce, zanim Conway został złapany na 29 w poszukiwaniu kolejnych szóstek.

Chcąc zwiększyć tempo biegu, Rasheen Ravindra nie był w stanie cofnąć swoich pierwszych overów i przez 12 minut kontynuował grę z krótką osłoną.

Na zaledwie trzy overy do końca dnia 99-letni Williamson wrócił na boisko i przeciął Neila Branda na singlu, tworząc historię z tonami kolejnych zwycięstw.

Obecnie zajmuje 13. miejsce na liście wszech czasów w testach.

Po zwolnieniu Williamsona Tom Blundell dołączył do Mitchella w środku, a duet przetrwał do kikutów, Mitchell 11 nie odpadł, a Blundell o piątej.

Trener Black Caps Gary Stead powiedział TVNZ, że rundy Williamsona były kolejnym ważnym wydarzeniem na długiej liście pamiętnych puknięć.

READ  Pacific Super Rugby: Krzyżowcy zakazali Hamishowi Dalzielowi na trzy tygodnie

„To coś wyjątkowego, był świetnym zawodnikiem i ciągle biega, to świetne dla zespołu”.

Stead powiedział, że zdecydowali się nie ponownie odbijać piłki w Republice Południowej Afryki, aby odświeżyć meloniki.

„Po prostu czuliśmy, że to pierwszy z czterech testów w krótkim czasie, więc chcieliśmy, aby meloniki miały ten element świeżości, sprawdziliśmy też, ile czasu pozostało do gry, i chcieliśmy, aby nasi chłopcy przespali tę noc i wróć jutro świeży.”

Napisane przez Jonty’ego Dane’a rnz.co.nz